Discord sunucumuz açılmıştır, hepinizi bekleriz

https://discord.gg/43gGDQe6tS

Mapi koruma

Harita , model yapım dersleri , araç gereçleri.

Moderatör: Moderatörler

Konu Sahibi
slimshady

Mapi koruma

Mesaj gönderen slimshady »

map yaptım ve başka birinin bsp mi çevirip düzenleme yapmasını istemiyorum ? ne yapmalıyım.

Link:
Linklerini gizle
Linki Kopyala
Kullanıcı avatarı

Kararsz
Server Ip/DNS: 213.238.173.24
Clan İsmi: Hestia Gaming
İletişim:

Mapi koruma

Mesaj gönderen Kararsz »

sw girerken gerek modeller gerek mapler gerek sesler her şey cstrike_downloads bölümüne otomatik atılıyor , maplerde aynı şekil bsp olarak iniyor. Modeller ve müzikler üstünde her türlü oynamyı yapabiliyorum map hakkında net bilgim yok ama dediğin şeyin imkansız olduğunu düşünüyorum

Link:
Linklerini gizle
Linki Kopyala

Konu Sahibi
slimshady

Mapi koruma

Mesaj gönderen slimshady »

Kararsz yazdı: Cum Tem 30, 2021 11:08 pm sw girerken gerek modeller gerek mapler gerek sesler her şey cstrike_downloads bölümüne otomatik atılıyor , maplerde aynı şekil bsp olarak iniyor. Modeller ve müzikler üstünde her türlü oynamyı yapabiliyorum map hakkında net bilgim yok ama dediğin şeyin imkansız olduğunu düşünüyorum
bildiğim kadarıyla dosyayı çevirmeye çalışanlar var

Link:
Linklerini gizle
Linki Kopyala
Kullanıcı avatarı

bestcore

Mapi koruma

Mesaj gönderen bestcore »

Böyle birşey yapılamıyor maalesef.

Link:
Linklerini gizle
Linki Kopyala
Kullanıcı avatarı

burakxd383
Server Ip/DNS: -
Clan İsmi: -
İletişim:

Mapi koruma

Mesaj gönderen burakxd383 »

bestcore yazdı: Cmt Tem 31, 2021 12:45 am Böyle birşey yapılamıyor maalesef.
cstrike_downlad klasörüne bsp dosyası iner arkadaşın dediği winbpsc kullanarak bspyi .map dosyasına çeviremesinler editleyemesinler istiyor demek istediğini anladım ama çözümünü bende bilmiyorum :D mr1mr2 ye ulaşın o size bu konuda yardımcı olacaktır.

Link:
Linklerini gizle
Linki Kopyala
Kullanıcı avatarı

bestcore

Mapi koruma

Mesaj gönderen bestcore »

mr1mr2 sanırım zombi escape mapları yapıyor. O maplarda da model vs. bir tık fazla oluyor, winbspc'de de fazla model kullanılmış haritalar çevrilmiyor.

Link:
Linklerini gizle
Linki Kopyala

dragonfirez

Mapi koruma

Mesaj gönderen dragonfirez »

slimshady yazdı: Cum Tem 30, 2021 10:18 pm map yaptım ve başka birinin bsp mi çevirip düzenleme yapmasını istemiyorum ? ne yapmalıyım.
Merhabalar;

HLSDK için Decompile işlemini engellemek için yapabileceğiniz herhangi bir koruma işlemi mevcut değildir. lakin yaptığınız proje aşırı complex şekiller içeriyor ise çoğu decompiler(crackli versiyonlar dahil) o kadar karışık şekli algılayamadığı için ya direkt error veriyor ya program yanıt vermeyip döngüye giriyor. Bu verdiğim örnek içinde 100 projeden max 3 tanesi diyebiliriz. Aksi takdirde herhangi bir haritanin decompile işlemi max 10 saniye sürer.

Ayriyetten decompile işlemi hiçbirzaman %100 clean çıkartmaz. Projenin içinde olan %60-70 lik objelerin çoğunu bozarak ya da atlayarak çevirir. Örneğin skyboxlar 2-3 kat şeklinde gelir, herhangi bir vertex veya clip kullanılan nesneleri hatalı olarak çıkartır bu nesnelerde program size %90 "Texture axis perpendicular to face" hatasıyla gelir. Özetle 0 dan çizeceğin vaktin 2-3 katını bu hataları düzeltmek için harcarsınız. Şahsi tavsiyem benim gibi sadece o projede kullanılan entity combine'ler için decompile işlemini kullanın. Örneğin bir jailbreak haritasındaki bir minigamenin nasıl yapıldığını öğrenmek veya başka bir projedeki entityler ile yapılan bir efekti öğrenmek olabilir. Onun dışında decompile edilen nesneleri kullanmanız mümkün değildir.

Link:
Linklerini gizle
Linki Kopyala
Kullanıcı avatarı

mr1mr2
İletişim:

Mapi koruma

Mesaj gönderen mr1mr2 »

Bir kaç ay önce koderimiz MSS mapi şifreleme yöntemi ile şifrelemişti , yani o mapi baska serverde kullanilmasi için eklenti şartti , ama yinede bsp yi çevirip entytyleri temizleyip yeniden duzenleyip tabi mapi kullanabilirler.

Link:
Linklerini gizle
Linki Kopyala