Discord sunucumuz açılmıştır, hepinizi bekleriz

https://discord.gg/43gGDQe6tS

[ReAPI] Advanced NPC Shop

Counter-Strike 1.6 Eklenti Paylaşımı

Moderatör: Moderatörler

Forum kuralları
DİKKAT !
Konu Başlığı veya içeriği BÜYÜK HARFLERLE olan konular direk silenecektir !
Burası eklenti paylaşım bölümüdür ve yönetici onaylıdır. Alakasız konular hiçbir şekilde onaylanmayacaktır

Eklenti eklerken eklenti kurallarına uyulması gerekir.
En önemlisi paylaşılan eklenti şablonuna uyulması gerekir.
Bu hususlara dikkat edilmeyip paylaşılan eklenti konuları silenecektir.
Kullanıcı avatarı

Konu Sahibi
bestcore

Mesaj gönderen bestcore »

Eklenti İsmi: Advanced NPC Shop
Yapımcısı: ` BesTCore;
Versiyon: 0.1
Eklenti Açıklaması:
Oyunu daha zevkli ve eğlenceli hale getiren bir market eklentisidir. Eklentide bulunan marketi, haritada istediğiniz yere manuel olarak koyabilirsiniz. Marketi koyduktan sonra konumunu kayıt ederseniz, o harita her açıldığında belirlediğiniz konumda, açısı dahi değişmeden tekrar aktif olur. Eğer bir oyuncu markete "E" tuşunu uygularsa, karşısına alışveriş yapabileceği bir menü açılır ve buradan markete özel para birimi ile eşya alabilir.
(Fazla karışıklık olmasın diye markete çok fazla eşya eklemedim, markete ekstra bir eşya koymak istiyorsanız, eklenti-istekleri/ buradan yardım isteyebilirsiniz.)

Eklenti Komutları:

Kod: Tümünü seç

say /npcayar - "ADMIN_NPC" yetkisine sahip kişilerin, npcleri yonetebileceği menüyü açar.
"E" tuşu - NPCye uygulanırsa, market menüyü açar.
Eklenti Ayarları:
Kendinize ait bir modeliniz varsa, buradan değiştirebilirsiniz.

new const g_szNPCModels[] = "models/NPCShop.mdl";
Kendinize göre değiştirebileceğiniz yerler,

#define ADMIN_NPC    ADMIN_IMMUNITY - NPC ayarlarina girmek icin gerekli yetki. * Authority required to edit NPC settings.
new const g_szNPCSaveFile[] = "addons/amxmodx/configs/NPCVerileri"; - NPC konum verileri, kayıt dosyası. * NPC location data, save file.
Satır 12, 13, 14  - Server tag ayarlari.
Eklenti Videosu:

Eklenti:
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.

Link:
Linklerini gizle
Linki Kopyala
Kullanıcı avatarı

Colditz

Mesaj gönderen Colditz »

Onaylanmıştır fakat denenmemiştir.

Link:
Linklerini gizle
Linki Kopyala
Kullanıcı avatarı

Özcan Örs
Server Ip/DNS: cs3.csduragi.net
Clan İsmi: TIMGaming
İletişim:

Mesaj gönderen Özcan Örs »

Ahhahaha çok iyiymiş ya Teşekkürler :D aslında CS GO MOD düşünüyorduk eğlenmek açısından market sistemi yerine buraya kurarım insanlar bu pazardan sandık alır :D Peki içinde NPC nin içindekilerini ayarlayabiliyor muyuz?

Link:
Linklerini gizle
Linki Kopyala
Kullanıcı avatarı

Konu Sahibi
bestcore

Colditz yazdı: Sal Haz 15, 2021 4:31 am Onaylanmıştır fakat denenmemiştir.
Teşekkür ederim,
Eklentiyi güncellerken model dosyalarını eklemek gözünüzden kaçmış sanırım, dosyaları şu şekilde güncellerseniz sevinirim.

Link:
Linklerini gizle
Linki Kopyala
Kullanıcı avatarı

Konu Sahibi
bestcore

Özcan Örs yazdı: Sal Haz 15, 2021 8:56 am Ahhahaha çok iyiymiş ya Teşekkürler :D aslında CS GO MOD düşünüyorduk eğlenmek açısından market sistemi yerine buraya kurarım insanlar bu pazardan sandık alır :D Peki içinde NPC nin içindekilerini ayarlayabiliyor muyuz?
NPC'nin market içeriğini, içerisinden ekleme çıkartma yapılabiliyor fakat yapan kişinin biraz kodlama bilmesi gerekiyor. Onun dışında, market içeriğini aslında dışarıdan müdahale ile kolay ayarlanabilir yapacaktım fakat insanların biraz kafaları karışabiliyor, onun için bende klasik birkaç şey ekledim. İçeriğinde başka birşeyler isteyen arkadaşlar "eklenti istek"'te konu açabilir.

Link:
Linklerini gizle
Linki Kopyala
Kullanıcı avatarı

Aconyonn
İletişim:

Mesaj gönderen Aconyonn »

Merhabalar, eklentinin paylaşılmasından rahatsız değilim fakat fikri modellemeleri vesaire bana ait neden model üzerinde ufak oynama yapıp paylaşım yaparken danışmıyorsunuz. 2021 yılındayız ve yaptığınız içeriğin hırsızlık olduğunu düşünüyorum.

Link:
Linklerini gizle
Linki Kopyala
Kullanıcı avatarı

Konu Sahibi
bestcore

Aconyonn yazdı: Sal Haz 15, 2021 10:03 am Merhabalar, eklentinin paylaşılmasından rahatsız değilim fakat fikri modellemeleri vesaire bana ait neden model üzerinde ufak oynama yapıp paylaşım yaparken danışmıyorsunuz. 2021 yılındayız ve yaptığınız içeriğin hırsızlık olduğunu düşünüyorum.
Model dosyasını internette buldum, başka bir klanın reklamı vardı, bende reklamları kaldırıp üzerine eklenti ismini yazdım. Eklenti zaten birçok yerde dolaşıyor, bende birkaç özellik ekleyip optimize ve sade bir şekilde paylaştım. Eğer bunu yapmam hırsızlık olarak geçiyorsa, birşey demiyorum.
Eski bir eklenti, eklentiler-pluginler/npc-bot-create-t38029.html

* Ben her eklenti paylaştığımda, model sahibini bulup ondan nasıl izin alabilirim ? Zaten bu eklentinin yanında ekstradan model dosyasını verdim, ben yaptım demedim.

Link:
Linklerini gizle
Linki Kopyala
Kullanıcı avatarı

Aconyonn
İletişim:

Mesaj gönderen Aconyonn »

bestcore yazdı: Sal Haz 15, 2021 10:12 am
Aconyonn yazdı: Sal Haz 15, 2021 10:03 am Merhabalar, eklentinin paylaşılmasından rahatsız değilim fakat fikri modellemeleri vesaire bana ait neden model üzerinde ufak oynama yapıp paylaşım yaparken danışmıyorsunuz. 2021 yılındayız ve yaptığınız içeriğin hırsızlık olduğunu düşünüyorum.
Model dosyasını internette buldum, başka bir klanın reklamı vardı, bende reklamları kaldırıp üzerine eklenti ismini yazdım. Eklenti zaten birçok yerde dolaşıyor, bende birkaç özellik ekleyip optimize ve sade bir şekilde paylaştım. Eğer bunu yapmam hırsızlık olarak geçiyorsa, birşey demiyorum.
Eski bir eklenti, eklentiler-pluginler/npc-bot-create-t38029.html

* Ben her eklenti paylaştığımda, model sahibini bulup ondan nasıl izin alabilirim ? Zaten bu eklentinin yanında ekstradan model dosyasını verdim, ben yaptım demedim.
İlk yorumumda bahsettiğim gibi anlamadıysanız tekrarlayayım eklentinin paylaşılmasından şikayetçi veya rahatsız değilim fakat emek hırsızlığı var yapımcıdan izin alınmadan yapılıp forumda kullanıcılara sunuluyor. Sonuç olarak yapılamayacak bir eklenti değil kaç senesindeyiz bunun yüzünden boş bir münakaşaya girmekte uygun olmaz ve konuyuda boş yorumlarla dolmurmanın mantığı yok. Velhasıl dediğim şudur; her yerde dolaşıyor dediğiniz eklentinin asıl yapımcısı benim forumda da boş bulunduğum vakit herkesin yararlanması adına eklentilerimi paylaşıma sunacağım. Eski bir eklenti dediğinde benim eski hesabıma ait. Bu hesabım evvel zaman önce banlandığımda oluşturmuştum artık kullanmıyorum ve ekleyeyim o eklentiyi zamanında başka biriyle yapmıştık ve içeriğinde oynama yapıp paylaşmıştım. Her paylaştığın eklentide model sahibini bulman zaten zor birşey anlatmaya çalıştığım modeli kullanıp tıpatıp aynı fikirle geliştirme yapmışsın(eklentiyi kontrol etmeden yorum yapıyorum emeğine sağlık). Şimdi yorumlar farklı bir şeride dönecekse de özel mesajla konuşabiliriz.

Link:
Linklerini gizle
Linki Kopyala
Kullanıcı avatarı

Konu Sahibi
bestcore

Aconyonn yazdı: Sal Haz 15, 2021 3:19 pm İlk yorumumda bahsettiğim gibi anlamadıysanız tekrarlayayım eklentinin paylaşılmasından şikayetçi veya rahatsız değilim fakat emek hırsızlığı var yapımcıdan izin alınmadan yapılıp forumda kullanıcılara sunuluyor. Sonuç olarak yapılamayacak bir eklenti değil kaç senesindeyiz bunun yüzünden boş bir münakaşaya girmekte uygun olmaz ve konuyuda boş yorumlarla dolmurmanın mantığı yok. Velhasıl dediğim şudur; her yerde dolaşıyor dediğiniz eklentinin asıl yapımcısı benim forumda da boş bulunduğum vakit herkesin yararlanması adına eklentilerimi paylaşıma sunacağım. Eski bir eklenti dediğinde benim eski hesabıma ait. Bu hesabım evvel zaman önce banlandığımda oluşturmuştum artık kullanmıyorum ve ekleyeyim o eklentiyi zamanında başka biriyle yapmıştık ve içeriğinde oynama yapıp paylaşmıştım. Her paylaştığın eklentide model sahibini bulman zaten zor birşey anlatmaya çalıştığım modeli kullanıp tıpatıp aynı fikirle geliştirme yapmışsın(eklentiyi kontrol etmeden yorum yapıyorum emeğine sağlık). Şimdi yorumlar farklı bir şeride dönecekse de özel mesajla konuşabiliriz.
Konuyu uzatmaya hiç gerek yok. Dediğim gibi modeli internette bulduğum için böyle bir sorun olacağını sanmıyordum ama modeli burada eklentiyle beraber paylaşmamı istemiyorsanız farklı model koyabilirim. İsteyen istediği modeli sonradan kullanır, orasına ben karışamam.

Link:
Linklerini gizle
Linki Kopyala

shagun

Mesaj gönderen shagun »

elİne sağlık

Link:
Linklerini gizle
Linki Kopyala