Discord sunucumuz açılmıştır, hepinizi bekleriz

https://discord.gg/43gGDQe6tS

Neden Amxx kurulmuyor?

Eklenti sorunlarınız ve özel eklenti istekleriniz

Moderatör: Moderatörler

Konu Sahibi
aydinmetehnnn

Neden Amxx kurulmuyor?

Mesaj gönderen aydinmetehnnn »

Neden filezilla gibi ftp dosyalarına erişim vermiyorsunuz veya neden .amxx eklentilerinin kurulumunu engelliyorsunuz ?

Link:
Linklerini gizle
Linki Kopyala
Kullanıcı avatarı

Ömer TELLİ
Yönetici
Server Ip/DNS: dm.csduragi.com
Clan İsmi: csd

Amxx

Mesaj gönderen Ömer TELLİ »

cs 1.6 çok eski bir oyun ve ülkemizdeki kullanıcıların %90 non-steam oyuncudur.

Ve bu denli amxx erişim izni, filezilla gibi tam ftp yetkisi verildiğinde sunucuya giren oyuncuların bilgisayarlarına kötü niyetli yazılım kurulma ihtimali oluşuyor.
Yani niyeti kötü olan birinin sunucusuna non-steam client ile girdiğinizde virüs, keylogger, trojan yeme ihtimaliniz var

Bu ve bir kaç güvenlik sebebinden ötürü amxx izni, tam yetki ftp erişimi verilmemektedir

Link:
Linklerini gizle
Linki Kopyala

Konu Sahibi
aydinmetehnnn

Amxx

Ömer TELLİ yazdı: Sal Kas 23, 2021 9:02 pm cs 1.6 çok eski bir oyun ve ülkemizdeki kullanıcıların %90 non-steam oyuncudur.

Ve bu denli amxx erişim izni, filezilla gibi tam ftp yetkisi verildiğinde sunucuya giren oyuncuların bilgisayarlarına kötü niyetli yazılım kurulma ihtimali oluşuyor.
Yani niyeti kötü olan birinin sunucusuna non-steam client ile girdiğinizde virüs, keylogger, trojan yeme ihtimaliniz var

Bu ve bir kaç güvenlik sebebinden ötürü amxx izni, tam yetki ftp erişimi verilmemektedir
Peki ya eğer bazı sunucuları sadece steam özel yapsanız bu sorun ortadan kalkmaz mı?

Link:
Linklerini gizle
Linki Kopyala
Kullanıcı avatarı

Ömer TELLİ
Yönetici
Server Ip/DNS: dm.csduragi.com
Clan İsmi: csd

Neden Amxx kurulmuyor?

Mesaj gönderen Ömer TELLİ »

Teoride evet pratikte ise sonuç yine aynı kapıya çıkacak. İnsanlara saldırmak isteyen kişi ilk başta sadece steam oyuncuların girebileceği full erişim sunucu kiralayıp, ardından non-steam oyuncuların girişi için gerekli modülleri kurup yukarıda saydığımız durumları gerçekleştirebilir.

Link:
Linklerini gizle
Linki Kopyala

Konu Sahibi
aydinmetehnnn

Neden Amxx kurulmuyor?

Ömer TELLİ yazdı: Cum Kas 26, 2021 2:32 pm Teoride evet pratikte ise sonuç yine aynı kapıya çıkacak. İnsanlara saldırmak isteyen kişi ilk başta sadece steam oyuncuların girebileceği full erişim sunucu kiralayıp, ardından non-steam oyuncuların girişi için gerekli modülleri kurup yukarıda saydığımız durumları gerçekleştirebilir.
Bir teminat alabilirsiniz aklınıza ne geliyor ise veya dediğiniz şeyleri yapabilecek bir kişinin herhangi bir modül eklemesini yasaklayabilirsiniz veya modüllere size göndererek de olabilir.Bunları diyorum çünkü çoğu insan bu konudan müzdarip ve başka hostlara geçiş yapıyor.

Link:
Linklerini gizle
Linki Kopyala
Kullanıcı avatarı

Colditz

Neden Amxx kurulmuyor?

Mesaj gönderen Colditz »

aydinmetehnnn yazdı: Cum Kas 26, 2021 11:54 pm Bir teminat alabilirsiniz aklınıza ne geliyor ise veya dediğiniz şeyleri yapabilecek bir kişinin herhangi bir modül eklemesini yasaklayabilirsiniz veya modüllere size göndererek de olabilir.Bunları diyorum çünkü çoğu insan bu konudan müzdarip ve başka hostlara geçiş yapıyor.
Amxx kurulumu zaten saçma bir şey benim açımdan. Kodlarını bile bilmediğiniz, nasıl çalıştığını bilmediğiniz bir eklentiyi niye sunucuya kurasınız ki?

Link:
Linklerini gizle
Linki Kopyala

furkanarda

Neden Amxx kurulmuyor?

Mesaj gönderen furkanarda »

sma kurulabiliyor

Link:
Linklerini gizle
Linki Kopyala

Serpentraz

Neden Amxx kurulmuyor?

Mesaj gönderen Serpentraz »

Colditz yazdı: Cmt Kas 27, 2021 3:32 am
aydinmetehnnn yazdı: Cum Kas 26, 2021 11:54 pm Bir teminat alabilirsiniz aklınıza ne geliyor ise veya dediğiniz şeyleri yapabilecek bir kişinin herhangi bir modül eklemesini yasaklayabilirsiniz veya modüllere size göndererek de olabilir.Bunları diyorum çünkü çoğu insan bu konudan müzdarip ve başka hostlara geçiş yapıyor.
Amxx kurulumu zaten saçma bir şey benim açımdan. Kodlarını bile bilmediğiniz, nasıl çalıştığını bilmediğiniz bir eklentiyi niye sunucuya kurasınız ki?
İnsanlar Zombie Plague gibi bazı oyun modlarını editleyip internette amxxlerini kullanıma sunuyorlar. Smalarını parayla satıyorlar tabiki biraz koddan anlayan insan kendisi de editleyebilir ama hiç bilmeyen birisi mecbur amxx indirip onu kurmak istiyor.

Link:
Linklerini gizle
Linki Kopyala

Konu Sahibi
aydinmetehnnn

Neden Amxx kurulmuyor?

Serpentraz yazdı: Cmt Kas 27, 2021 11:53 am
Colditz yazdı: Cmt Kas 27, 2021 3:32 am
İnsanlar Zombie Plague gibi bazı oyun modlarını editleyip internette amxxlerini kullanıma sunuyorlar. Smalarını parayla satıyorlar tabiki biraz koddan anlayan insan kendisi de editleyebilir ama hiç bilmeyen birisi mecbur amxx indirip onu kurmak istiyor.
Bu yüzden bu başlığı açtım.Örnek olarak Hidenseek modu.Düz hidenseek kurmak isteyenler için tabii ki sma yeterlidir fakat işin içine anticheat,jumpstats,ban pluginleri girince işler amxx'e kalıyor.Sadece sma yeterli değil + olarak amxmodx sürümü yanılmıyorsam 1.8.3'dü bu saydığım pluginler yine 1.9.0 amxmodx sürümü istiyor.Dediğim gibi madem modül yöntemi tehlikeli ise kiralayan kişi yüklemek istediği modülü gerekli yetkililere gönderebilir.Yetkililerde inceleyip tehlikeli mi tehlikesiz mi karar verebilir.

Link:
Linklerini gizle
Linki Kopyala

Snake.

Neden Amxx kurulmuyor?

Mesaj gönderen Snake. »

Ben de arkadaşa katılıyorum, hadi modül neyse de amxx kurulumuna izin verilebilir diye dusunuyorum. Csduraginda çok fazla koruma var eklentilere karsi. Anliyorum, kotu amacli eylemlere karsi yapiliyor ama sunucu sahipleri de sunucularina tam anlamiyla sahip olamiyor bu sebeple. Bence sunucularin guvenliginden sunucu sahipleri sorumlu olmalı ve panelde yapilan kisitlamalardan biraz taviz verilmeli

Link:
Linklerini gizle
Linki Kopyala
Kilitli