Discord sunucumuz açılmıştır, hepinizi bekleriz

https://discord.gg/43gGDQe6tS

Vhe zemin parlaklığı

Harita , model yapım dersleri , araç gereçleri.

Moderatör: Moderatörler

Kullanıcı avatarı

Konu Sahibi
bestcore

Vhe zemin parlaklığı

Mesaj gönderen bestcore »

Arkadaşlar Valve hammer editorde yere çimen veya başka birşey olsun koyuyorum ama parlaklığı yüksek oluyor,
duvarlar felan normal parlaklıkta ama yer biraz ışıklı.onun ışığını nasıl düşüreceğim yardım edebilirmisiniz ?

teşekkürler.

Link:
Linklerini gizle
Linki Kopyala
Kullanıcı avatarı

serhat2110

Vhe zemin parlaklığı

Mesaj gönderen serhat2110 »

serhat öndeş daha bilgili bu konularda onun cevabı daha iyi olur ama şeyden kaynaklı olabilir belki :D kullandığınız texture aşırı parlak olabilir. Yukarıya light_enviroment koyuyorsunuz onun açısı 270 derece yani altını aydınlatıyor onun parlaklığını kısarsanız azalabilir. veya biraz yoracak çakallık gibi olacak ama :D zemini koyun üzerine çok ince siyah bir zemin daha koyun func_wall verip ışık özelliğini some light yapın. Onun saydamlığını da 255 yerine 100 falan yapın :D yani mantıken zeminin üzerine siyah şeffaf bir örtü örtüyorsunuz biraz da olsa parlaklığı düzelebilir.

Link:
Linklerini gizle
Linki Kopyala
Kullanıcı avatarı

Konu Sahibi
bestcore

Vhe zemin parlaklığı

Mesaj gönderen bestcore »

serhat2110 yazdı: Prş Ağu 13, 2020 1:31 pm serhat öndeş daha bilgili bu konularda onun cevabı daha iyi olur ama şeyden kaynaklı olabilir belki :D kullandığınız texture aşırı parlak olabilir. Yukarıya light_enviroment koyuyorsunuz onun açısı 270 derece yani altını aydınlatıyor onun parlaklığını kısarsanız azalabilir. veya biraz yoracak çakallık gibi olacak ama :D zemini koyun üzerine çok ince siyah bir zemin daha koyun func_wall verip ışık özelliğini some light yapın. Onun saydamlığını da 255 yerine 100 falan yapın :D yani mantıken zeminin üzerine siyah şeffaf bir örtü örtüyorsunuz biraz da olsa parlaklığı düzelebilir.
Yere siyah wall koyma mantığı bir haritada olmaz.Texture parlaklığı da kendi texturelerim evet parlak oluyor ama csnin kendi wadlarındanda baktım yine parlak, ışık olayında 270 derece oluyor onda bir sorun yok birde light_environmentin parlaklığı düşürülmez , ayarlar ile ilgili birşey ama çözemedim

Yardım +1

Link:
Linklerini gizle
Linki Kopyala
Kullanıcı avatarı

serhat2110

Vhe zemin parlaklığı

Mesaj gönderen serhat2110 »

siyah koyma evet bana da saçma geldi biraz :D
ama ligh_enviroment parlaıklığı düşürülebiliyor yani benim hiçbir haritamda 200 değildir genelde 70-80 kullanıyorum aksi taktirde çok parlak oluyor ondan kaynaklı olabilir.

Link:
Linklerini gizle
Linki Kopyala