Discord sunucumuz açılmıştır, hepinizi bekleriz

https://discord.gg/43gGDQe6tS

Haritada kasma ve çok aydınlık

Harita , model yapım dersleri , araç gereçleri.

Moderatör: Moderatörler

Kullanıcı avatarı

Konu Sahibi
bestcore

Mesaj gönderen bestcore »

Arkadaşlar şu harita rmfsine bakarmısınz kendim yaptımda hataları nelerdir ? , oyuna giriyorum fps 200den 70 80 düşüyor New Game'de , harita çok aydınlık diger maplara bakıyorum boyle degil ne yapmam gerekiyor profesyonel kişiler bilgi verebilir mi ?

RMF : https://s7.dosya.tc/server16/zn65mj/rmf.rar.html

Link:
Linklerini gizle
Linki Kopyala
Kullanıcı avatarı

Konu Sahibi
bestcore

Konuyla İlgili Birisi Bakabilir mi ?

Link:
Linklerini gizle
Linki Kopyala
Kullanıcı avatarı

Konu Sahibi
bestcore

+ güncel

Link:
Linklerini gizle
Linki Kopyala

ali<.d
Clan İsmi: LeadeR Gaming '
İletişim:

Mesaj gönderen ali<.d »

Leak olabilir girip bakamıyorum malesef bıraktım o işleri ama ışık sızması dediğimiz şey vardır skybox çekerken bir yerden Uzaya ışık kaçıyor map in etrafını tamamen kapattığınıza emin olun.

Link:
Linklerini gizle
Linki Kopyala
Kullanıcı avatarı

Konu Sahibi
bestcore

denedim baktım ama bir türlü yapamadım ya başka çözüm yok mu ?

Link:
Linklerini gizle
Linki Kopyala

Victores

Mesaj gönderen Victores »

yanlış ışık kyomuş olabilirsin light_enviroment vermişsen girip parlaklığını 100e falan indir çok parlaksa :D veyahut 50

leak yoktur leak olsa fps 20-30 lara düşer çok parlak olduğu için fps düşük olabilir veya çok büyük olursa

Link:
Linklerini gizle
Linki Kopyala
Kullanıcı avatarı

legendlord
Server Ip/DNS: 213.238.173.79
Clan İsmi: Secret x.T.c

Mesaj gönderen legendlord »

Merhaba, mapte hangi wad'ları kullandınız belirtir misiniz? Cs nin wad'ları dışında kullandıysanız onu da belirtin lütfen. Kendim bakacağım.

Fps düşmesininde birden fazla sebebi var. En bilindikleri ince nesnelerin fazla kullanılması ve MAX_PATCHES (çok fazla nesne çizimi Üst sınır:65535 parça) hatası.

light_env doğru yapılmış. Fps düşmesinin sebebi genelde koyulmaması olur evet ama koyulmuş.

Harita aydınlık konusuna gelince. light_env de light da olduğu gibi parlaklığı düşürmek işe yaramaz malesef. Daha karanlık wadlar seçmek göz almasını engeller. Ayrıca wadların genel rengi ve seçtiğiniz sky'a göre light_env i ara renk olarak ayarlayın (255 0 0 gibi net renkler kullanmayın) Örnek vermek gerekirse iceworld'de light_env hafif mavimtırak, awp_india hafif sarıdır. Tavsiye ettiğim bunlar.

Bunun dışında illa olduğu gibi karartmak istiyorum derseniz çevirme yaparken HDRAD kısmına -maxlight 0.5 yazın. Duruma göre bunu düşürüp arttırırsınız.

Bsp'ye çevirirken HLVIS kısmına -full, HLRAD kısmına -extra ekleyin öyle çevirin (Bunlar zorunlu ayarlardır). Sonucu burdan paylaşın. İnceleyeceğim.

Çevirmeyle ilgili bütün bilgileri resmi siteden araştırabilirsiniz. http://zhlt.info/

Link:
Linklerini gizle
Linki Kopyala