Discord sunucumuz açılmıştır, hepinizi bekleriz

https://discord.gg/43gGDQe6tS

reapi eklentiler

Eklenti sorunlarınız ve özel eklenti istekleriniz

Moderatör: Moderatörler

Kullanıcı avatarı

Konu Sahibi
MaviRuh*
Server Ip/DNS: 213.238.173.30
Clan İsmi: Mr.GaminG JB
İletişim:

reapi eklentiler

Mesaj gönderen MaviRuh* »

arkadaslar reapi eklentileri cok ovuyorsunuz o yüzden onları kullanmaya karar verdim elinizde olup forumda olmayan reapi eklenti var ise paylaşır mısınız mesela hosgeldın muzigi vardı bır arkadasın elinde fakat ben arastırdıgımda bulamadım (kesinlikle kotulemek ıcın soylemıyorum yanlıs anlamayın lütfen)

Link:
Linklerini gizle
Linki Kopyala
Kullanıcı avatarı

Colditz

reapi eklentiler

Mesaj gönderen Colditz »

MaviRuh* yazdı: Çrş Tem 08, 2020 1:47 am arkadaslar reapi eklentileri cok ovuyorsunuz o yüzden onları kullanmaya karar verdim elinizde olup forumda olmayan reapi eklenti var ise paylaşır mısınız mesela hosgeldın muzigi vardı bır arkadasın elinde fakat ben arastırdıgımda bulamadım (kesinlikle kotulemek ıcın soylemıyorum yanlıs anlamayın lütfen)
Reapi eklentileri övmemizin nedeni sunucu modüllerinden dolayı daha hızlı ve güvenli çalışmasıdır.
Söylenene göre set_/get_entvar komutları [reapi], fm_ komutlarından [fakemeta] %50 daha hızlı çalışıyor.
https://forums.alliedmods.net/showpost. ... ostcount=4

; Buyur hoşgeldin eklentisi
viewtopic.php?p=299763#p299763

Link:
Linklerini gizle
Linki Kopyala
Kullanıcı avatarı

Konu Sahibi
MaviRuh*
İletişim:

reapi eklentiler

anladım reis sagolasın <3 bu bilgiyi aldıgım iyi oldu allah razı olsun

Link:
Linklerini gizle
Linki Kopyala
Kullanıcı avatarı

amad
Clan İsmi: Ke$`h | Gaming
İletişim:

reapi eklentiler

Mesaj gönderen amad »

Reapi, oyunun motor ve gamedll özelliklerini ciddi oranda değiştirebilmeyi sağlıyor. Destek yelpazesi çok geniş olduğundan normal şartlarda eklentide ek olarak gerekli 2-3 kütüphane sayısını teke indiriyor. Arkadaşların da bahsettiği gibi diğer kütüphanelere nazaran avantajları da mevcut ancak bu demek değildir ki her eklenti reapi ile yazılacak. Hâlihazırda amxmodx kütüphanesinde var olan bir komutu sırf reapide de aynısı var diye reapi kütüphanesini import etmek kesinlikle doğru bir yol değildir. Eğer amxmodx kütüphanesindeki bir komutta herhangi bir sıkıntı olsaydı ya ilerleyen sürümlerde fixlenirdi ya da kullanımdan kaldırılırdı.

Link:
Linklerini gizle
Linki Kopyala
Kullanıcı avatarı

Konu Sahibi
MaviRuh*
İletişim:

reapi eklentiler

amad reis bişey sorucam peki mesela ben bir eklentiyi reapiye çevirmek istiyorum nasıl yapabilirim veya olur mu olur da ileri seviye bilgi mi ister

Link:
Linklerini gizle
Linki Kopyala
Kullanıcı avatarı

amad
Clan İsmi: Ke$`h | Gaming
İletişim:

reapi eklentiler

Mesaj gönderen amad »

İki yöntem mevcut. Eğer hem reapiye hem diğer kütüphanelere (fun, engine, fakemeta, cstrike, hamsandwich vs.) hakimsen yani hangi fonksiyonların ne işe yaradığını biliyorsan ilgili fonksiyonları değiştirirsin. Diğer yöntem ise reapi ve reapi olmayan aynı eklentileri karşılaştırarak ilerleyebilirsin. Örneğin Colditz'in reapi'ye çevirdiği birçok eklentiler mevcut. Normal versiyonu ile reapi ile yeniden yazılmış versiyonları karşılaştır. Bu farklılıkları reapiye çevirmek istediğin eklentilerde kullan.

Link:
Linklerini gizle
Linki Kopyala
Kullanıcı avatarı

Colditz

reapi eklentiler

Mesaj gönderen Colditz »

Menü olmamak şartı ile eklenti istek bölümüne attığın eklentileri ben, boş zamanlarımda, reapiye çevirebilirim yahut çevirmek istediğin komutlar hakkında yardım edebilirim.

Link:
Linklerini gizle
Linki Kopyala
Kullanıcı avatarı

Konu Sahibi
MaviRuh*
İletişim:

reapi eklentiler

bende ögrenmek istiyorum o bakımdan sordum yoksa istek acarım ceviririsniz zaten

Link:
Linklerini gizle
Linki Kopyala
Kullanıcı avatarı

ulyoS

reapi eklentiler

Mesaj gönderen ulyoS »

Çevirmekten önce reAPi kütüphanesi ile küçük eklentiler yazabilirsiniz, admin x2 damage, şarkı çaldırma, hoş geldiniz gibi gibi.. Kütüphaneye iyice hakim olmadan çevirmek benim gibi tek bir eklenti için bir sürü eklenti indirmeye olanak sağlar, pek bu kütüphaneye hakim değilim, kodların kullanımlarına ve parametrelerine baka baka anlayarak yapıyorum..

Link:
Linklerini gizle
Linki Kopyala
Kullanıcı avatarı

Konu Sahibi
MaviRuh*
İletişim:

reapi eklentiler

bende öyle yapyorum bır sey eklıceksem aynı seyın bı degısık verısoyunun baska menuden falan bulup oraya ekliyorum yoksa kütüphane falan aram yok onlarla

Link:
Linklerini gizle
Linki Kopyala