Discord sunucumuz açılmıştır, hepinizi bekleriz

https://discord.gg/43gGDQe6tS

precache hk.

Eklenti sorunlarınız ve özel eklenti istekleriniz

Moderatör: Moderatörler

Konu Sahibi
mbuldu

precache hk.

Mesaj gönderen mbuldu »

Özel yapmış olduğum bir eklenti var gözümden kaçmış olabileceğini sanmıyorum. Localde denediğim zaman herhangi bir soruna rastlamadım. Fakat sunucuma yükleme yaptığım zaman sys_error.log'ta "SV_ModelIndex: SV_ModelIndex:" || "not precached" hatası alıyorum. Verilerimi const'tan çektiriyorum..
Precache Kısmı;

Kod: Tümünü seç

for(new i=1;i<sizeof(guns);i++){
	if(strlen(guns[i][0] ) > 0){
		new fmodels[196];formatex(fmodels,charsmax(fmodels),"models/%s/%s",modelsfile,guns[i][1]);
		if(file_exists(fmodels)){
			precache_model(fmodels);
			log("(%s): Basarili bir sekilde yuklenen silah ismi: ^"%s^"",3,tags[1][0],fmodels);
		}else log("(%s): Bir model(silah) yolu tanimlanamadi: (%s)",2,tags[1][0],fmodels);
	}
}
"log" tanımlamasını soracak olursanız stock olarak kullanıyorum. stockta herhangi bir sorun olmadığına %99 eminim.

Link:
Linklerini gizle
Linki Kopyala

Konu Sahibi
mbuldu

precache hk.

Mesaj gönderen mbuldu »

+

Link:
Linklerini gizle
Linki Kopyala
Kullanıcı avatarı

seypa
İletişim:

precache hk.

Mesaj gönderen seypa »

https://www.amxmodx.org/api/fakemeta_co ... th-engfunc

engfunc(EngFunc_PrecacheModel, fmodels)

Link:
Linklerini gizle
Linki Kopyala
Kullanıcı avatarı

amad
Clan İsmi: Ke$`h | Gaming
İletişim:

precache hk.

Mesaj gönderen amad »

Map açıldığı gibi çökmüyor değil mi? Tahminimce döngümüz, guns dizisi uzunluğundan 1 eksik döndüğünden dolayı bir model ön belleğe alınmıyor. Ön belleğe alınmayan model kullanılmaya çalışıldığı zaman çökme yaratıyor diye düşünüyorum. Döngüyü 0'dan başlatarak denebilirsiniz. (new i = 0; i < sizeof .....)

Link:
Linklerini gizle
Linki Kopyala

Konu Sahibi
mbuldu

precache hk.

Mesaj gönderen mbuldu »

seypa yazdı: Pzt May 25, 2020 9:16 pm https://www.amxmodx.org/api/fakemeta_co ... th-engfunc

engfunc(EngFunc_PrecacheModel, fmodels)
Daha önce denedim..
amad yazdı: Pzt May 25, 2020 10:11 pm Map açıldığı gibi çökmüyor değil mi? Tahminimce döngümüz, guns dizisi uzunluğundan 1 eksik döndüğünden dolayı bir model ön belleğe alınmıyor. Ön belleğe alınmayan model kullanılmaya çalışıldığı zaman çökme yaratıyor diye düşünüyorum. Döngüyü 0'dan başlatarak denebilirsiniz. (new i = 0; i < sizeof .....)
Evet tahminin doğru yönde map açıldığında çökme sorunu yok.. Menüden modeli seçtiğim zaman bla bla SV_ModelIndex: models bla bla not precached gibi bir hata alıyorum. Tüm modeller ön bellekte. O yüzden döngüyü 1'den başlattım.

Link:
Linklerini gizle
Linki Kopyala
Kullanıcı avatarı

amad
İletişim:

precache hk.

Mesaj gönderen amad »

Diziler 0'dan başlıyor. Hatanın kaynağı o. Dediğim gibi döngüyü sıfırdan başlatırsan sorun çözülecektir.

Link:
Linklerini gizle
Linki Kopyala

Konu Sahibi
mbuldu

precache hk.

Mesaj gönderen mbuldu »

amad yazdı: Sal May 26, 2020 11:56 am Diziler 0'dan başlıyor. Hatanın kaynağı o. Dediğim gibi döngüyü sıfırdan başlatırsan sorun çözülecektir.
Sıfırdan başlatmama rağmen bir değişim olmadı aynı hatayı vermekte..

Link:
Linklerini gizle
Linki Kopyala
Kullanıcı avatarı

amad
İletişim:

precache hk.

Mesaj gönderen amad »

Paylaştığın kısım için ancak bu kadar yorum yapabilirim. Modellerin tutulduğu dosyanın bir örneği, modellerin diziye aktarıldığı kod gibi alakalı yerleri gönderirsen daha detaylı inceleyebiliriz.

Link:
Linklerini gizle
Linki Kopyala
Kullanıcı avatarı

Taha Demirbaş
İletişim:

precache hk.

Mesaj gönderen Taha Demirbaş »

Panelde deniyorsan bi ini dosyasina localde deniyorsan server_print ile konsola bu precache yaptığın constu precache yapar gibi aynı döngüde yazdır. Çıktısına bak. Eksik görmelisin ona göre çözüm bulabilirsin.

Link:
Linklerini gizle
Linki Kopyala

Konu Sahibi
mbuldu

precache hk.

Mesaj gönderen mbuldu »

amad yazdı: Sal May 26, 2020 12:28 pm Paylaştığın kısım için ancak bu kadar yorum yapabilirim. Modellerin tutulduğu dosyanın bir örneği, modellerin diziye aktarıldığı kod gibi alakalı yerleri gönderirsen daha detaylı inceleyebiliriz.
yardımın için teşekkürler.
Taha Demirbaş yazdı: Sal May 26, 2020 12:57 pm Panelde deniyorsan bi ini dosyasina localde deniyorsan server_print ile konsola bu precache yaptığın constu precache yapar gibi aynı döngüde yazdır. Çıktısına bak. Eksik görmelisin ona göre çözüm bulabilirsin.
yazdırıyorum zaten yuklendigi zaman iniye gidiyor basarili bir sekilde yuklenmistir diye eklentiyi atayım güncelleyeceğim zaten.

Link:
Linklerini gizle
Linki Kopyala