Discord sunucumuz açılmıştır, hepinizi bekleriz

https://discord.gg/43gGDQe6tS

JACK Hammer nasıl indirilir/nasıl kurulur

Harita , model yapım dersleri , araç gereçleri.

Moderatör: Moderatörler

Kullanıcı avatarı

Konu Sahibi
Serhat Öndeş
İletişim:

Mesaj gönderen Serhat Öndeş »

Merhabalar, Bugün sizlere JACK programı nasıl indirilir, ayarları nasıl olmalı, bunun hakkında bilgilendirme sağlayacağım.

JACK nedir? Ne işe yarar?

• JACK CS 1.6 oyunu için harita yapmamızı ve düzenlememiz gerçekleştiren açık kaynaklı bir GoldSRC motorudur. (Sadece 1.6 değil, birden fazla oyunun haritası yapılmaktadır)

JACK nasıl indirilir? Nereden indirilir?

• JACK kendi resmi sitesinden yada ModDB üzerinden indirilmelidir, aşağıda bağlantı linklerini paylaştım. Nasıl yükleme yapılacağı hakkında aşağıda ufak bir bilgilendirme sağladım.

JACK kendi resmi sitesinden nasıl indirilir?

• JACK programını indirmek JACK'n resmi sitesi girmemiz gerek. JACK'n bağlantı linki aşağıya bıraktım.

Link -> JACK

JACK sitesine girdikten sonra indirme yöntemi hakkında aşağıya görsel bıraktım.

Resim

ModDB üzerinden JACK nasıl indirilir?

• ModDB üzerinden nasıl indireceğiniz hakkında ipuçları aşağıdaki resimler ile göre bilirsiniz.

Öncellikle ModDB üzerinden JACK programını indirmek için aşağıdaki bağlantıya tıklayınız.

Link -> ModDB

ModDB sitesine girdikten sonra aşağıdaki görselleri takip ederek istediğiniz sonuca erişe bilirsiniz.

Resim

JACK programı nasıl kurulmalı?

• JACK programını kurulum aşamasında bir çoğumuz yanlış kuruyoruz. Kurulum yapar iken kurulum yapacağımız dosyanın ismi türkçe karakter ve boşluk içermemelidir. Aksi taktirde render aşamasında hata alırsınız.

Örnek -> Resim

JACK ayarları nasıl olmalı?

• Program kurulumu aşağıdaki gibi yapılmalı.

- Birinci fotoğrafta gördüğünüz üzere 2 seçenekli bir şık var. Bu seçeneği Bilgisayar özelliklerine göre yapmalısınız.
- İkinci fotoğrafta ise JACK yani programın kurulacağı yeri seçip ileri diyoruz.
- Üçüncü ve dördüncü fotoğraftaki gibi HL.EXE adlı dosyayı seçip ileri diyoruz.
- Beşinci ekranda ise hiç bir seçip yapmadan ileri diyoruz ve Son.

Resim

JACK Hakkında bilgilendirme bu kadardır. Herhangi bir soru ve sorularınız olur iseniz bu konu altında sora bilirsiniz. Elimden geldiğince bilgim dahilinde olan tüm sorunları çözmeye çalışırım. Umarım beğenirsiniz iyi çalışmalar.

Link:
Linklerini gizle
Linki Kopyala
Kullanıcı avatarı

bestcore

Mesaj gönderen bestcore »

Teşekkürler bilmeyenler için yararlı bir konu olmuş.

Link:
Linklerini gizle
Linki Kopyala