Discord sunucumuz açılmıştır, hepinizi bekleriz

https://discord.gg/43gGDQe6tS

Harita kasması

Harita , model yapım dersleri , araç gereçleri.

Moderatör: Moderatörler

Kullanıcı avatarı

Konu Sahibi
bestcore

Harita kasması

Mesaj gönderen bestcore »

arkadaşlar bb mod mapı yaptım bende ve bi arkadaşımda kasmıyor.Orta halli bir bilgisayardayız ama diğer birkaç oyuncu fena şekilde fps düşüyor , 3 4 fps felan diyor bunun nedeni ne olabılır mapda mı bir sorun var ? hiç ışık sızması , 1den fazla güneş felan yok haritada.

Link:
Linklerini gizle
Linki Kopyala
Kullanıcı avatarı

mr1mr2
İletişim:

Harita kasması

Mesaj gönderen mr1mr2 »

+graph yaz ve haritayı gez her alanda fps sabit 99 100 olması gerekli eğer 95 e bile düşüyorsa malta sıkıntı vardır

Link:
Linklerini gizle
Linki Kopyala
Kullanıcı avatarı

Konu Sahibi
bestcore

Harita kasması

New gamede olacak dimi bu denemek için?

Link:
Linklerini gizle
Linki Kopyala
Kullanıcı avatarı

mr1mr2
İletişim:

Harita kasması

Mesaj gönderen mr1mr2 »

Dostum valve hammer kullaniyorsan bi defa onu kaldır ve şu konudakini indir herseyi guncel ve sorunsuz kur gelistirme-arac-gerecler/map-yapim-prog ... 44508.html

Daha sonra mapinı birde orda aç derle veya yeniden bir map çiz birde oyle bakalim kasma sorununu.

Link:
Linklerini gizle
Linki Kopyala
Kullanıcı avatarı

Fatih ~ EjderYa
İletişim:

Harita kasması

Mesaj gönderen Fatih ~ EjderYa »

mr1mr2 yazdı: Sal Haz 23, 2020 10:14 am Dostum valve hammer kullaniyorsan bi defa onu kaldır ve şu konudakini indir herseyi guncel ve sorunsuz kur gelistirme-arac-gerecler/map-yapim-prog ... 44508.html

Daha sonra mapinı birde orda aç derle veya yeniden bir map çiz birde oyle bakalim kasma sorununu.
Program tabii ki önemli bir nokta ancak buradaki mesele programdan kaynaklanmıyor. Lütfen yanlış bilgi vermeyelim. Büyük ihtimalle arkadaşın haritasında ışık sızması var.

Link:
Linklerini gizle
Linki Kopyala
Kullanıcı avatarı

Konu Sahibi
bestcore

Harita kasması

Fatih ~ EjderYa yazdı: Sal Haz 23, 2020 10:53 am
mr1mr2 yazdı: Sal Haz 23, 2020 10:14 am Dostum valve hammer kullaniyorsan bi defa onu kaldır ve şu konudakini indir herseyi guncel ve sorunsuz kur gelistirme-arac-gerecler/map-yapim-prog ... 44508.html

Program tabii ki önemli bir nokta ancak buradaki mesele programdan kaynaklanmıyor. Lütfen yanlış bilgi vermeyelim. Büyük ihtimalle arkadaşın haritasında ışık sızması var.
Işık sızması dediğiniz olay ne? Ben her tarafı duvarla kapılıyorum harita üstüne blok koyup saydamlıgı 0 yapıyorum ve etrafa sky koyuyorum

Link:
Linklerini gizle
Linki Kopyala

Victores

Harita kasması

Mesaj gönderen Victores »

Haritanı normal çiz sonra tamamen kapatacak bir blok koy hiç bir yer dışarı çıkmayacak vaziyette. sonra o büyük bloğu seç sky özelliği ver make hollow ile içini boşalt. Güneş eklemeyi dene haritan çok büyükse kasmaya sebep olabilir. Daha az yer kaplasın istiyorsan sky özelliği yerine null texturesini ver iç yüzlerini sky yap :) Bu arada VHE jack'tan daha iyi :)

Link:
Linklerini gizle
Linki Kopyala
Kullanıcı avatarı

Fatih ~ EjderYa
İletişim:

Harita kasması

Mesaj gönderen Fatih ~ EjderYa »

bestcore yazdı: Sal Haz 23, 2020 11:40 am

Işık sızması dediğiniz olay ne? Ben her tarafı duvarla kapılıyorum harita üstüne blok koyup saydamlıgı 0 yapıyorum ve etrafa sky koyuyorum
Siz saydamlığı azalttığınız için uzaya ışık sızıyor.

Link:
Linklerini gizle
Linki Kopyala
Kullanıcı avatarı

Konu Sahibi
bestcore

Harita kasması

Victores yazdı: Sal Haz 23, 2020 12:25 pm Haritanı normal çiz sonra tamamen kapatacak bir blok koy hiç bir yer dışarı çıkmayacak vaziyette. sonra o büyük bloğu seç sky özelliği ver make hollow ile içini boşalt. Güneş eklemeyi dene haritan çok büyükse kasmaya sebep olabilir. Daha az yer kaplasın istiyorsan sky özelliği yerine null texturesini ver iç yüzlerini sky yap :) Bu arada VHE jack'tan daha iyi :)
Sky özelliğini ben blok koyuyorum etrafa hollow -4 yapıyorum ve texture sky yapıyorum başka özellik felan var mı?

Link:
Linklerini gizle
Linki Kopyala
Kullanıcı avatarı

Konu Sahibi
bestcore

Harita kasması

Fatih ~ EjderYa yazdı: Sal Haz 23, 2020 12:33 pm
bestcore yazdı: Sal Haz 23, 2020 11:40 am

Siz saydamlığı azalttığınız için uzaya ışık sızıyor.
Eve geçince özelden yaptığım rmfyi atayımda gökyüzünü doğru yapmışmıyım diye hata varmı diye bakarmısın?

Link:
Linklerini gizle
Linki Kopyala