Discord sunucumuz açılmıştır, hepinizi bekleriz

https://discord.gg/43gGDQe6tS

Pro sunucudan beklentileriniz nelerdir?

Oyunda karşılaştığınız hatalar , oyun hakkında genel bilgiler

Moderatör: Moderatörler

Kullanıcı avatarı

Konu Sahibi
AteSinOqLu
Server Ip/DNS: 213.238.173.29
Clan İsmi: Pa$Ha PRO

Mesaj gönderen AteSinOqLu »

Selamlar. Herkesin düşüncelerini öğrenme amacıyla bi etkinlik yapalım istiyorum :mrgreen:

Pro sunucu seçerken neye göre seçiyorsunuz? "Eklenti, Haritalar, İlgili admin, Doluluk, Makara ortam, Küfürlü & Küfürsüz ortam, Profesyonel oyuncular, Oyuncu yaşları, Oynanış kuralları, Genel kurallar, Rate ayarları, Bomba kurma & Rehine Kurtarma, TS & DC" Gibi kriterlerin hangilerine bakıyorsunuz?

- Pro sunucusunda XXX eklentisi kesinlikle olmalıdır dediğiniz eklenti nedir?

Düşüncelerini bekliyoruz :idea: ;)

Link:
Linklerini gizle
Linki Kopyala

tekbirlik
Server Ip/DNS: Cs2.Csduragi.Net
Clan İsmi: Selected-Gaming
İletişim:

Mesaj gönderen tekbirlik »

Merhaba, ben CS3'ün 2 kurucusundan biriyim.

Sunucuyu açma sebebimiz diğer serverlerin yönetim biçiminden bıkmamız; Adminlerin kendi içinde örgütlenmesi(biz sanki düşmanmışız davranıyorlar), haksızlık yapılması. 1 el izleyip tw'ye çağırması hadi tamam gittin bazıları tw'n temiz olsa bile tatmin olmuyor. Bazılarında ise alttan adamlarla sohbet ediyorsun boş say yapma yazıyor(en tilt olduğum). Rate diye birşey gerçekten yok CSD sunucuları için mermikontrol.amxx eklentisi açık birde kapalı sunucu var, herkesin ağzına rate takılmış yada öyle isimlendirilmiş. Ha şöyle var; CSDurağı için default rateler en idealleri. onun dışında pro oynuyorsun eklentisiz bile oynarsın, diğerleri tamamen senin zevkin.
Benim nacizane fikirlerim bunlar :) İyi forumlar.

Link:
Linklerini gizle
Linki Kopyala
Kullanıcı avatarı

Fatih ~ EjderYa
İletişim:

Mesaj gönderen Fatih ~ EjderYa »

Tüm beklentim her şeyin default olması. Pro sunucusu olan herkese sesleniyorum;

Mermi düzeleştirici eklentisinden vaz geçin.

Scout silahının yasaklı silah olmasının hiç bir mantıklı yanı yok. Hangi sunucuya girsem scout yasaklı.

İnsanları slaplayıp durmayın. "Basede 1 dk altı durmak yasaktır" gibi saçma kurallardan vazgeçin. Her roundun belirli bir süresi var zaten. Gitmediği taktirde roundu kaybedecek. Herkes pushlayarak oynamak zorunda değil. Şahsen rakip takım çok push attığında bi tık geride oynamayı tercih ediyorum.

Sürekli dust2 oynamak zorunda değilsiniz. Cs nin orjinal bir sürü haritası var. cs_italy , cs_office , de_cbble , de_dust , de_aztec , de_inferno , ...vs.
Oyunu dust2 oynayasınız varsa oynayabiliyorsunuz.
Tabi bir yandan sizde haklısınız. Çünkü farklı bir haritaya geçince sunucu doluluğu hemen düşüyor. Anlamıyorum bu dust2 de ne var.

Link:
Linklerini gizle
Linki Kopyala
Kullanıcı avatarı

Konu Sahibi
AteSinOqLu

Fatih ~ EjderYa yazdı: Cum Oca 29, 2021 8:19 am Tüm beklentim her şeyin default olması. Pro sunucusu olan herkese sesleniyorum;

Scout silahının yasaklı silah olmasının hiç bir mantıklı yanı yok. Hangi sunucuya girsem scout yasaklı.

İnsanları slaplayıp durmayın. "Basede 1 dk altı durmak yasaktır" gibi saçma kurallardan vazgeçin. Her roundun belirli bir süresi var zaten. Gitmediği taktirde roundu kaybedecek. Herkes pushlayarak oynamak zorunda değil. Şahsen rakip takım çok push attığında bi tık geride oynamayı tercih ediyorum.

Sürekli dust2 oynamak zorunda değilsiniz. Cs nin orjinal bir sürü haritası var. cs_italy , cs_office , de_cbble , de_dust , de_aztec , de_inferno , ...vs.
Tabi bir yandan sizde haklısınız. Çünkü farklı bir haritaya geçince sunucu doluluğu hemen düşüyor. Anlamıyorum bu dust2 de ne var.
Haklısınız hocam bizde baktık bütün sunucular DE_ dedik CS_ Yapalım ufaktan ayarlıyoruz sunucuyu base konusu baştan hata zaten

Link:
Linklerini gizle
Linki Kopyala
Kullanıcı avatarı

Konu Sahibi
AteSinOqLu

tekbirlik yazdı: Sal Oca 26, 2021 4:03 pm Merhaba, ben CS3'ün 2 kurucusundan biriyim.

Sunucuyu açma sebebimiz diğer serverlerin yönetim biçiminden bıkmamız; Adminlerin kendi içinde örgütlenmesi(biz sanki düşmanmışız davranıyorlar), haksızlık yapılması. 1 el izleyip tw'ye çağırması hadi tamam gittin bazıları tw'n temiz olsa bile tatmin olmuyor. Bazılarında ise alttan adamlarla sohbet ediyorsun boş say yapma yazıyor(en tilt olduğum). Rate diye birşey gerçekten yok CSD sunucuları için mermikontrol.amxx eklentisi açık birde kapalı sunucu var, herkesin ağzına rate takılmış yada öyle isimlendirilmiş. Ha şöyle var; CSDurağı için default rateler en idealleri. onun dışında pro oynuyorsun eklentisiz bile oynarsın, diğerleri tamamen senin zevkin.
Benim nacizane fikirlerim bunlar :) İyi forumlar.
TW ve adminlerin boş yapma diyişi zaten serveri karalisteye alma sebebi :D

Link:
Linklerini gizle
Linki Kopyala
Kullanıcı avatarı

Özcan Örs
Server Ip/DNS: cs3.csduragi.net
Clan İsmi: TIMGaming
İletişim:

Mesaj gönderen Özcan Örs »

Fatih ~ EjderYa yazdı: Cum Oca 29, 2021 8:19 am Tüm beklentim her şeyin default olması. Pro sunucusu olan herkese sesleniyorum;

Fatih ~ EjderYa yazdı: Cum Oca 29, 2021 8:19 am Tabi bir yandan sizde haklısınız. Çünkü farklı bir haritaya geçince sunucu doluluğu hemen düşüyor. Anlamıyorum bu dust2 de ne var.
Şu cümleyi görmesem dicektim fatih ne anlatıyor :D

Link:
Linklerini gizle
Linki Kopyala
Kullanıcı avatarı

cazi53

Mesaj gönderen cazi53 »

-Base yasak olayına ben de ayar oluyorum. d2 t takımındayım örnek vereyim. B den dönücem base deki ya da mer başı a kapı tarafında c4 düşmüş. Base tarafından dolanıp oraya geçicem ya da baktım b kalabalık beni haşat edicekler o tarafatan dönmeyi tercih ettim diyelim. Bu sefer de keko bi adminin teki o zamanlama da ölüp bizi base tarafında dolanırken görünce saçma sapan slayler slapler falan kullanınca cinnet geçirtiyorlar bana o zaman. Açıklayınca da haaa kusura bakma o zaman oluyor. Hadi 1 elden bişey olmaz deyip devam ederiz de bu durumu base kalınca belirli bir süre slap atan eklentileri kullanmak daha mantıklı yani. Çünkü cidden 0 oyun bilgisi olan birisi bıraksan 7/24 base de awp de kesebiliyor. Onlara lafım yok.

-Kimi admin sırf yetki kullanma zorunluluğu hissediyor kendinde. Kalmış 10 20 saniye round bitimine. 1w3 kalmışsın c4 kurman imkansız . 2 rakip düşürüceksin olmadık yerlerde slap kullanmalar falan o da 2. bi kanserlik vaka.

-Damage in açık olması da çok kötü kişisel fikrim. Yani 2 wallbang atıcaksın rakip orda olduğu belli oluyor. Ct b kapıdan başlıyor patara çutara taramaya ezbere, d2 için. Damage gidince aha da orda deyip devam ediyor. Bullet_damage kapalı olan adam gibi sw larda mevcut fakat bu sefer de /me komutu açık. /me açıkken damage kapalı olsa da fark etmiyor zaten. Bide saçma sapan "z-x-c" tuşlarına ya da başka tuşlara bind liyorlar hazır cümlelerini. /me CHekEriM €m@NeT! ... Adaleti xxxx B@ŞK@N ..! gibi rezalet bi özentilik türemiş durumda. Gördükçe utanıyorum şahsen. ! / . ile başlayan komutları göstermeyen eklentiler mevcut forumda onları tavsiye ederim. ya da csm_mecanlikapat 1 yazıp amxx.cfg ye olay tümden çözülsün.

-Şu ayarların kesinlikle şu şekilde olması taraftarıyım;
mp_limitteams 1 // bir takımın diğer takımdan max fazla olabileceği kişi sayısı.
mp_autoteambalance 2 // takım dengelemesi anında sonraki round da oluyor. Bunu da yekta dan öğrenmiştim. Ben sadece 1-0 sanıyordum bu komutu.

Şu alttaki komutların birinden biri amxx.cfg de eksikti sanırsam 2. satırdaki. Bunun için eklenti kuranlar görmüşlüğüm var. Halbuki panelde eksik.
mp_refill_bpammo_weapons 2 //Oto Mermi
mp_auto_reload_weapons 1 //El başı dolu mermi komutu.

Bu olayda şöyle; Sıcağı sıcağına round bitmiş sonraki round da hızlı hızlı çıkıyoruz bi bakıyorum 5 mermide mermi bitmiş : ) tamamen faillik bi durum. Diğer sunucuların çoğunda olan bi durum olduğu için olmayan sunucularda dikkat edilmeden daldığımız için oluyor tabi bu durum da. Ama her el jarjör değiştirmektense oto doldursun kabzadaki mermiyi daha mantıklı yani.

-Son olarak da csd nin orj rateleri gayet iş görür fakat ortada değişik bir bug var. AWP de ve pompalılarda inanılmaz bi sıkıntı var. Mesela awp de 0 zoom ile zıplayarak yürüyerek dağa taşa da atsan hedefi buluyor. Bunu mermikontrol.amxx eklentisini kapatıp da deneseniz aynı açık da deneseniz aynı. Pompalıda desen olması gerektiğinden fazla damage vuruyor, mesafe uzak olsa da 600 küsürlerde vuruyor çok saçma. Onun haricinde m4a1 de ak47 de gayet iyi de işte. Bu bug dediğim olayı da kendim rateleri değiştirerek sw ı aç kapat yaparak çözüyorum .

Şu son yazdığımı video çekerek göstermek vardı niyetimde son 1 senedir de. Hiç uğraşmak gelmedi içimden. Çünkü yazı olarak yazdığım için tatmin edici olmayabilir bu awp deki saçmalık. Anca insanlar gördüklerinde ikna olabilir. Yada durumu bilen biri aynen öyle der yani.

Valla uzun uzun içimi döktüm resmen. Daha çok şey varda anlatmak istediğim csd ile alakalı. Çok da uzamasın.

Link:
Linklerini gizle
Linki Kopyala
Kullanıcı avatarı

Konu Sahibi
AteSinOqLu

cazi53 yazdı: Cum Oca 29, 2021 2:26 pm -Base yasak olayına ben de ayar oluyorum. d2 t takımındayım örnek vereyim. B den dönücem base deki ya da mer başı a kapı tarafında c4 düşmüş. Base tarafından dolanıp oraya geçicem ya da baktım b kalabalık beni haşat edicekler o tarafatan dönmeyi tercih ettim diyelim. Bu sefer de keko bi adminin teki o zamanlama da ölüp bizi base tarafında dolanırken görünce saçma sapan slayler slapler falan kullanınca cinnet geçirtiyorlar bana o zaman. Açıklayınca da haaa kusura bakma o zaman oluyor. Hadi 1 elden bişey olmaz deyip devam ederiz de bu durumu base kalınca belirli bir süre slap atan eklentileri kullanmak daha mantıklı yani. Çünkü cidden 0 oyun bilgisi olan birisi bıraksan 7/24 base de awp de kesebiliyor. Onlara lafım yok.

-Kimi admin sırf yetki kullanma zorunluluğu hissediyor kendinde. Kalmış 10 20 saniye round bitimine. 1w3 kalmışsın c4 kurman imkansız . 2 rakip düşürüceksin olmadık yerlerde slap kullanmalar falan o da 2. bi kanserlik vaka.

-Damage in açık olması da çok kötü kişisel fikrim. Yani 2 wallbang atıcaksın rakip orda olduğu belli oluyor. Ct b kapıdan başlıyor patara çutara taramaya ezbere, d2 için. Damage gidince aha da orda deyip devam ediyor. Bullet_damage kapalı olan adam gibi sw larda mevcut fakat bu sefer de /me komutu açık. /me açıkken damage kapalı olsa da fark etmiyor zaten. Bide saçma sapan "z-x-c" tuşlarına ya da başka tuşlara bind liyorlar hazır cümlelerini. /me CHekEriM €m@NeT! ... Adaleti xxxx B@ŞK@N ..! gibi rezalet bi özentilik türemiş durumda. Gördükçe utanıyorum şahsen. ! / . ile başlayan komutları göstermeyen eklentiler mevcut forumda onları tavsiye ederim. ya da csm_mecanlikapat 1 yazıp amxx.cfg ye olay tümden çözülsün.

-Şu ayarların kesinlikle şu şekilde olması taraftarıyım;
mp_limitteams 1 // bir takımın diğer takımdan max fazla olabileceği kişi sayısı.
mp_autoteambalance 2 // takım dengelemesi anında sonraki round da oluyor. Bunu da yekta dan öğrenmiştim. Ben sadece 1-0 sanıyordum bu komutu.

Şu alttaki komutların birinden biri amxx.cfg de eksikti sanırsam 2. satırdaki. Bunun için eklenti kuranlar görmüşlüğüm var. Halbuki panelde eksik.
mp_refill_bpammo_weapons 2 //Oto Mermi
mp_auto_reload_weapons 1 //El başı dolu mermi komutu.

Bu olayda şöyle; Sıcağı sıcağına round bitmiş sonraki round da hızlı hızlı çıkıyoruz bi bakıyorum 5 mermide mermi bitmiş : ) tamamen faillik bi durum. Diğer sunucuların çoğunda olan bi durum olduğu için olmayan sunucularda dikkat edilmeden daldığımız için oluyor tabi bu durum da. Ama her el jarjör değiştirmektense oto doldursun kabzadaki mermiyi daha mantıklı yani.

-Son olarak da csd nin orj rateleri gayet iş görür fakat ortada değişik bir bug var. AWP de ve pompalılarda inanılmaz bi sıkıntı var. Mesela awp de 0 zoom ile zıplayarak yürüyerek dağa taşa da atsan hedefi buluyor. Bunu mermikontrol.amxx eklentisini kapatıp da deneseniz aynı açık da deneseniz aynı. Pompalıda desen olması gerektiğinden fazla damage vuruyor, mesafe uzak olsa da 600 küsürlerde vuruyor çok saçma. Onun haricinde m4a1 de ak47 de gayet iyi de işte. Bu bug dediğim olayı da kendim rateleri değiştirerek sw ı aç kapat yaparak çözüyorum .

Şu son yazdığımı video çekerek göstermek vardı niyetimde son 1 senedir de. Hiç uğraşmak gelmedi içimden. Çünkü yazı olarak yazdığım için tatmin edici olmayabilir bu awp deki saçmalık. Anca insanlar gördüklerinde ikna olabilir. Yada durumu bilen biri aynen öyle der yani.

Valla uzun uzun içimi döktüm resmen. Daha çok şey varda anlatmak istediğim csd ile alakalı. Çok da uzamasın.
Reis eline sağlık ne yazmışsın dediklerin hoşuma gitti bunları kendi serverimde ayarlamaya çalışıcam özellikle adminlerin slap olayı.

Link:
Linklerini gizle
Linki Kopyala