Discord sunucumuz açılmıştır, hepinizi bekleriz

https://discord.gg/43gGDQe6tS

Moon Gaming Şikayet.

Moderatör: Moderatörler

Forum kuralları
[font size=20] DİKKAT [/font]

Silinmiş konu içerikleri hiçbir şekilde kontrol edlimemektedir. İndirdiğiniz dosyaların sorumluluğu tamamiyle size aittir.
Mutlaka indirdiğiniz dosyaları antivirüs ile taratınız.
Kullanıcı avatarı

Konu Sahibi
Serhat Öndeş
İletişim:

Moon Gaming Şikayet.

Mesaj gönderen Serhat Öndeş »

Merhabalar, Saygı değer CSD forum üyeleri. Biliyorum ki konu yeri burası değil şikayet bölümü kapalı olduğu için buraya konu açma gereği duydum.

Moon Gaming hakkında şikayetim mevcut. Şikayetim çoğu kişiye saçma gelsede bunlar bizim emeklerimiz ile yapılmıştır.

Moon gaming benden ve haritaya ücret ödeyen arkadaş yaptığım haritalar hiç bir izin almadan kafalarına göre içerikteki IP reklamını, kendi IP reklamları ile değişmiştir. Bu bir emek hırsızlığıdır. Bu tür olaylara katiyen müsaade edemem.

Bu işlemi yapan kişi Ömer taştır. Yaptıran kişilerde büyük ihtimalle server sahipleridir. Ömer taş sevdiğim bir kardeşim olduğu için Facebook üzerinden iletişime geçip bu olayı değişmesini istedim ve bana tamam dedi. Gördüğüm üzere halen bu işleme devam edip ben ve benim gibi harita yapan arkadaşların içerikte kattığı reklamları değişip. Sözde kendi klanına yapılmış gibi sunucularının reklamını katmaktadır.

Ben ve benim gibileri bu işlere emek ve ter dökmektedir. Bu emek sadece bir reklam değişerek yapılmıyor. Bu işe günler, haftalar ve bazenleride aylar sürmektedir. Ben bu olayın CSD yetkilerin tarafından bir el atılmasını istiyorum ve gerekli uyarıları yapması gerekmektedir. Nitekim CSD yetkili Ömer Telli de bu işlerin ne kadar zor olduğunu kendisi de ve diğer arkadaşlarımızın bu bilgiye sahip olduğunu düşünmekteyim. Bu şahısları gerekli uyarının yapılmasını ve gerekli cezaların verilmesini arz ediyorum. Saygılarımla.

Çalınan haritaların sahipleri;

Cüneyt İNAN ; https://www.facebook.com/cuneyt0inan
Not : Cünayt inana ait haritalar tarafımca kendi izni ile parası ödenip tüm haritaları satın alınmıştır.

Bilal ALIŞ ; https://www.facebook.com/BaylPrd
Not : Basebuilder haritaları olarak. modern,mekan ve bir harita kendisinden izin alarak editleme işlemi ben tarafından yapılmıştır.

Serhat ÖNDEŞ; https://www.facebook.com/devodev33
NOT: Haritaları editleyip diğer haritalarıma bu adresten zaten görüle bilir.
https://gamebanana.com/members/submissions/maps/1419476

Emek hırsızlığı yapanlar ; MOON GAMING
Server IP : 213.238.173.133

Link:
Linklerini gizle
Linki Kopyala
Kullanıcı avatarı

noeldayi
Server Ip/DNS: 213.238.173.35
Clan İsmi: Moon Gaming
İletişim:

Moon Gaming Şikayet.

Mesaj gönderen noeldayi »

Bizim sunucuda oynayan 2 user özel map istermisiniz diye iletmiş bizimkilerde neden olmasın demiş. Biz sizin mapın üstüne çökecek veya sizin olduğunu bilip reklam basacak kadar düşük bir topluluk değiliz. Bu maplar kaldırılır fakat buraya konusu açıldı diye değil benim bilgim oldu diye.

Link:
Linklerini gizle
Linki Kopyala
Kullanıcı avatarı

ENESIZM
Server Ip/DNS: MoonDeveloperTeam
İletişim:

Moon Gaming Şikayet.

Mesaj gönderen ENESIZM »

bu konuyu açmanda ki temel sebep beni sevmemen. konu içeriğinde de hemen benden bahsetmişsin zaten.

haritada ki söz konusu reklamlar niva gamingin reklamları. gidipte web bilmem nesinde barınan adamların reklamlarını mı yapalım ? oyuncular bu haritaları seviyor, bizde o klana ait olan reklamları kapatıp (reklamı ömer veya bende kapatmadık.) oyunculara sunduk.

söz konusu emek ise buna saygımız her zaman var. bize yapılan ücretsiz banner ve ikonların dahi yapımcılarının reklamlarını gruplarımızda yapıyoruz (söz konusu grup 13k üyeye sahip.). bu nedenle mapin yapımcılarının imzalarını zaten silmiyoruz. böyle bir şeye müsaade etmem zaten.

Link:
Linklerini gizle
Linki Kopyala
Kullanıcı avatarı

Konu Sahibi
Serhat Öndeş
İletişim:

Moon Gaming Şikayet.

noeldayi yazdı: Sal Haz 23, 2020 11:07 pm Bizim sunucuda oynayan 2 user özel map istermisiniz diye iletmiş bizimkilerde neden olmasın demiş. Biz sizin mapın üstüne çökecek veya sizin olduğunu bilip reklam basacak kadar düşük bir topluluk değiliz. Bu maplar kaldırılır fakat buraya konusu açıldı diye değil benim bilgim oldu diye.
Madem düşük bir topluluk değilsiniz orada koskoca reklamın altın iletişim bilgisi yazdığı halde, haritanın kimin yaptığının bilgisi halde özellikle bunu Ömer TAŞ bilmesi bence üzerine çökmek haricinden bir şey yapmıyorsunuz. Anlayışın teşekkür ederim ve bahsi ettiğim haritalarında emeği var bunları da kaldırmanızı isteyeceğim.

Link:
Linklerini gizle
Linki Kopyala
Kullanıcı avatarı

ENESIZM
İletişim:

Moon Gaming Şikayet.

Mesaj gönderen ENESIZM »

Serhat Öndeş yazdı: Sal Haz 23, 2020 11:12 pm
noeldayi yazdı: Sal Haz 23, 2020 11:07 pm Bizim sunucuda oynayan 2 user özel map istermisiniz diye iletmiş bizimkilerde neden olmasın demiş. Biz sizin mapın üstüne çökecek veya sizin olduğunu bilip reklam basacak kadar düşük bir topluluk değiliz. Bu maplar kaldırılır fakat buraya konusu açıldı diye değil benim bilgim oldu diye.
Madem düşük bir topluluk değilsiniz orada koskoca reklamın altın iletişim bilgisi yazdığı halde, haritanın kimin yaptığının bilgisi halde özellikle bunu Ömer TAŞ bilmesi bence üzerine çökmek haricinden bir şey yapmıyorsunuz. Anlayışın teşekkür ederim ve bahsi ettiğim haritalarında emeği var bunları da kaldırmanızı isteyeceğim.
ben bunları kaldırmayacağım. git dava aç bana :lol:

Link:
Linklerini gizle
Linki Kopyala
Kullanıcı avatarı

noeldayi
Server Ip/DNS: 213.238.173.35
Clan İsmi: Moon Gaming
İletişim:

Moon Gaming Şikayet.

Mesaj gönderen noeldayi »

Serhat Öndeş yazdı: Sal Haz 23, 2020 11:12 pm
Mapa göz gezdirdim, reklamlarda yasaklı n*v* gaming'in reklamları mevcutmuş, iyi ki kaldırmışlar.

Link:
Linklerini gizle
Linki Kopyala
Kullanıcı avatarı

Konu Sahibi
Serhat Öndeş
İletişim:

Moon Gaming Şikayet.

ENESIZM yazdı: Sal Haz 23, 2020 11:13 pm
Güzel kardeşim ben burada sizi dava edeceğim diye bir cümlede bulunmamışım. Ya okumadan yada okuyacak kadar beynin yok. Zaten bu dava olayı kadar saçma bir olay yok. Avukatın işi gücü yok bir harita için dava tutanağı tutacak hali yok. Kendi yazdığınızı bilmeden kendi b*kunuza gülüyorsunuz.

Link:
Linklerini gizle
Linki Kopyala
Kullanıcı avatarı

ENESIZM
İletişim:

Moon Gaming Şikayet.

Mesaj gönderen ENESIZM »

Serhat Öndeş yazdı: Sal Haz 23, 2020 11:17 pm
Güzel kardeşim ben burada sizi dava edeceğim diye bir cümlede bulunmamışım. Ya okumadan yada okuyacak kadar beynin yok. Zaten bu dava olayı kadar saçma bir olay yok. Avukatın işi gücü yok bir harita için dava tutanağı tutacak hali yok. Kendi yazdığınızı bilmeden kendi b*kunuza gülüyorsunuz.
yok ben önden sipariş verdim, sinirlenme hemen serhatçım neden sinirleniyorsun :roll:

yine de kaldırmıyorum haritaları

Link:
Linklerini gizle
Linki Kopyala
Kullanıcı avatarı

Konu Sahibi
Serhat Öndeş
İletişim:

Moon Gaming Şikayet.

noeldayi yazdı: Sal Haz 23, 2020 11:16 pm Mapa göz gezdirdim, reklamlarda yasaklı n*v* gaming'in reklamları mevcutmuş, iyi ki kaldırmışlar.
Niva Gamingin yasaklı olması bir şeyi değiştirmez sizlerde yasaklıydınız unutmayınız. bu adam zamanında haritaları yapmak ve yaptırmak için para ödemiş daha önce sizlerde yasaklıydınız. Dün ne yaptığını bilmeyenler gelip burada konuşmaya gayret gösteriyorlar. Siz ve sizin gibilere acıyorum.

Link:
Linklerini gizle
Linki Kopyala
Kullanıcı avatarı

Konu Sahibi
Serhat Öndeş
İletişim:

Moon Gaming Şikayet.

ENESIZM yazdı: Sal Haz 23, 2020 11:18 pm
Serhat Öndeş yazdı: Sal Haz 23, 2020 11:17 pm
yok ben önden sipariş verdim, sinirlenme hemen serhatçım neden sinirleniyorsun :roll:

yine de kaldırmıyorum haritaları
Ben sinirlenmiyorum zaten senin yazdığın gereksiz yorum. Düşünsene enes biri senin emeğini ekmek paranı çalıyor.

Link:
Linklerini gizle
Linki Kopyala
Kilitli