Discord sunucumuz açılmıştır, hepinizi bekleriz

https://discord.gg/43gGDQe6tS

Bilgisayara SSD Ve Ram Ekleme hk.

Diğer forum kategorileri dışında kalan herşey.

Moderatör: Moderatörler

Kullanıcı avatarı

Konu Sahibi
bestcore

Mesaj gönderen bestcore »

Merhabalar,
Bilgisayara SSD ve RAM eklemeyi düşünüyorum fakat birkaç yerde şöyle bir şey gördüm; Ram fazla olunca ısınma olup, fan'ın soğutması pek yetmeyince yanma konusu oluyormuş. SSD'de bir şey olmuyormuş galiba ama Ram eklersem böyle bir şey olur mu ? Ne yapmam gerekiyor ?
Şimdiden Teşekkür Ederim.

Link:
Linklerini gizle
Linki Kopyala

Serpentraz

Mesaj gönderen Serpentraz »

Hiç alakası yok fazladan ram bilgisayarın ısınmasına neden olmaz Ram yanması da kolay kolay olmaz dayanıklı parçalardır çünkü . Alacağın ramin uyumlu olmasına dikkat et sadece

Link:
Linklerini gizle
Linki Kopyala
Kullanıcı avatarı

ShooTeR
Server Ip/DNS: CSXX.CSDURAGI.COM
Clan İsmi: NoMercy

Mesaj gönderen ShooTeR »

bestcore yazdı: Cum Oca 07, 2022 8:14 pm Merhabalar,
Bilgisayara SSD ve RAM eklemeyi düşünüyorum fakat birkaç yerde şöyle bir şey gördüm; Ram fazla olunca ısınma olup, fan'ın soğutması pek yetmeyince yanma konusu oluyormuş. SSD'de bir şey olmuyormuş galiba ama Ram eklersem böyle bir şey olur mu ? Ne yapmam gerekiyor ?
Şimdiden Teşekkür Ederim.
Mustafa hangi forumda gördün bunu ? Kim dediyse bu göz doktoruna gitmesi lazım saçma sapan şey uyduran çok kişi var hele hele g**** 360 atan. SSD'de birşey olmaz aşırı read/write'dan bozulursa bozulur. Ram'e gelirsek arkadaşın dediği gibi sodim olsun ddr4 olsun ısı vb. şeylere test edilmiş. Dayanıklı halde üretiliyor. Aşırı ısı olsa bile gene birşey olmaz. Ram'e doğru aşırı derecede bir ısı aktarımı olursada bellekler zamanla soğuk lehime düşer onunda tamiri yapılır ki düşeceğini sanmıyorum.

Link:
Linklerini gizle
Linki Kopyala
Kullanıcı avatarı

Konu Sahibi
bestcore

Serpentraz yazdı: Cum Oca 07, 2022 8:32 pm Hiç alakası yok fazladan ram bilgisayarın ısınmasına neden olmaz Ram yanması da kolay kolay olmaz dayanıklı parçalardır çünkü . Alacağın ramin uyumlu olmasına dikkat et sadece
Uyumlu olmasını baya araştırdım, alacağım ram uyumlu fakat ram yanması değilde başka parçaların yanmasımı bişe oluyomuş fazla ramdan bende anlamadım. Eğer bir şey olmazsa alıcam fakat olmayacağından emin olmam gerek, boş yere para veripte pc zarar gelmesini istemiyorum.

Link:
Linklerini gizle
Linki Kopyala
Kullanıcı avatarı

Konu Sahibi
bestcore

ShooTeR yazdı: Cum Oca 07, 2022 9:07 pm Mustafa hangi forumda gördün bunu ? Kim dediyse bu göz doktoruna gitmesi lazım saçma sapan şey uyduran çok kişi var hele hele g**** 360 atan. SSD'de birşey olmaz aşırı read/write'dan bozulursa bozulur. Ram'e gelirsek arkadaşın dediği gibi sodim olsun ddr4 olsun ısı vb. şeylere test edilmiş. Dayanıklı halde üretiliyor. Aşırı ısı olsa bile gene birşey olmaz. Ram'e doğru aşırı derecede bir ısı aktarımı olursada bellekler zamanla soğuk lehime düşer onunda tamiri yapılır ki düşeceğini sanmıyorum.
Valla pek anladığım konu değil onun için konu açtım, sormakta fayda var, bizde birkaç bişe öğrenmiş oluruz amaçlı. Bende bir şey olmaz diye tahmin ediyordumda, yinede bir sorayım dedım. Teşekkür ederim cevap için

Link:
Linklerini gizle
Linki Kopyala
Kullanıcı avatarı

Taha Demirbaş
İletişim:

Mesaj gönderen Taha Demirbaş »

Ram ısınması doğru da ki minimum bir etkileme durumu oluyor öyle ısındım kapanayım gibi birşey değil. Yanma gibi bir şey de söz konusu olmadı. Cpu ya yakın olan slotta oluşan arızayı oraya bağlamış olabilirler.

Link:
Linklerini gizle
Linki Kopyala
Kullanıcı avatarı

ShooTeR
Server Ip/DNS: CSXX.CSDURAGI.COM
Clan İsmi: NoMercy

Mesaj gönderen ShooTeR »

Taha Demirbaş yazdı: Cum Oca 07, 2022 11:53 pm Ram ısınması doğru da ki minimum bir etkileme durumu oluyor öyle ısındım kapanayım gibi birşey değil. Yanma gibi bir şey de söz konusu olmadı. Cpu ya yakın olan slotta oluşan arızayı oraya bağlamış olabilirler.
En kötü soğuk lehime düşüp görüntü verdirtmez

Link:
Linklerini gizle
Linki Kopyala

hygieiadeus

Mesaj gönderen hygieiadeus »

ram ısınması veya ram'i soğutma gibi terimleri ilk defa duyuyorum

Link:
Linklerini gizle
Linki Kopyala