Discord sunucumuz açılmıştır, hepinizi bekleriz

https://discord.gg/43gGDQe6tS

Bilgisayar ekranı gelmemesi hk.

Bilgisayar ve mobil cihazlar , internet alemi ve her türlü teknolojik aletler hakkında konular

Moderatör: Moderatörler

Kullanıcı avatarı

Konu Sahibi
ulyoS

Bilgisayar ekranı gelmemesi hk.

Mesaj gönderen ulyoS »

Merhabalar, uzun zaman sonra bir sorun ile karşılaştım.

Bu gün biosu normal bir şekilde default hale getirdim.
Bilgisayar açılırken f2 bastım, biostan exit sekmesine girip oradan restore default gibi bir şeyi seçtim şu an hatırlamıyorum. Ardından Save and Reset diyerek çıkış yaptım.

Sorun bu olaydan sonra meydana geldi, bilgisayarı kapat-aç yaptım ve normal çalışmaya başladı. Fanlar, klavye, mause hatta kulaklık bile geldi ancak ekran gelmedi.

Farklı bir monitör ile denedim, hdmi ve vga olarak iki ayrı şekilde denedim ve hatta onboard olarak açmaya yeltendim. Yine de ekran gelmedi, monitörün ışığı yanıp sönmeye devam etti, sanki bilgisayar kapalı gibi.

Gözlemlediğim şeyler:

- Windowsta iken power tuşuna basılı tuttuğumda kapanıyorken şu an sanırım biosta kaldığı için tek seferde basılı tutmadan kapanıyor bilgisayar.
- Ekranlar çalışıyor,
- Ram çalışıyor,
- Fanlar çalışıyor.

Yaptığımız şeyler:

- Bios Pili çıkarıp açmak, işe yaramadı.
- Bios Pilini resetleme (30 saniye bekleyip geri taktık) işe yaramadı.
- Jumper reset, işe yaramadı.
- Poweri kesip elektriklenmeyi önlemek için 30 saniye power tuşuna basıp denedim, işe yaramadı.
- Onboard ve normal olarak farklı monitörler ile ekran getirmeye çalıştık işe yaramadı.

Sorun nerede? Ben çözemedim, bilen veya fikri olan yazarsa sevinirim. Bilgisayarcı tanıdık yok burada, parça hırsızlığı ve kalitesiz işçilik hat safhada artı olarak tam kapanma mevcut bu yüzden götüremedim.

Not: Masaüstü bilgisayar ancak anakartı laptoptan almıştım, DDR5 ekran kartı falan destekliyordu, güçlü anakart yani.

Link:
Linklerini gizle
Linki Kopyala