Discord sunucumuz açılmıştır, hepinizi bekleriz

https://discord.gg/43gGDQe6tS

Eth Madenciliği (Mining)

Bilgisayar ve mobil cihazlar , internet alemi ve her türlü teknolojik aletler hakkında konular

Moderatör: Moderatörler

Kullanıcı avatarı

Konu Sahibi
ARZ*
Clan İsmi: MRPatron GaminG

Eth Madenciliği (Mining)

Mesaj gönderen ARZ* »

Arkadaşlar selam, yakın bir zaman içinde düşük bir sermaye ile mining işine girmeyi planlıyor/idim. NVidia firmasının açıklamasından sonra yapmak ila yapmamak arasında kaldım sizce bu işe girmek için çok mu geç? Veyahut NVidianın açıklamalarından sonra şu an kullanılan oyuncu ekran kartlarına performans kısıtlaması gelir mi/getirilebilir mi? Yeni çıkacak olan kartta kısıtlama geleceği kesin diyebiliriz fakat şu an kullanılan kartlarda bir kısıtlama olucak mı hala net bir cevap yok, mantıklı düşünürsek milyonlar yatırıp bu işe girenler var o şekilde yapılmaz diye düşünüyorum fakat yinede tereddütte kaldım. Bilgisi olan veya işin içinde olan arkadaşların tavsiyelerini bekliyorum. Teşekkürler.

Link:
Linklerini gizle
Linki Kopyala
Kullanıcı avatarı

ShooTeR
Server Ip/DNS: CSXX.CSDURAGI.COM
Clan İsmi: NoMercy

Eth Madenciliği (Mining)

Mesaj gönderen ShooTeR »

Kısıtlama gelse bile bios atarak kartların performansını arttırıyorlar, donanımsal olarak müdahale olmadığı sürece üretici firma tarafından bazı üretici firmalar mining yapıldığı tespit edildiginde kartı garantisiz olarak sayıyorlar örneğin XFX

Link:
Linklerini gizle
Linki Kopyala
Kullanıcı avatarı

burakxd383
Server Ip/DNS: -
Clan İsmi: -
İletişim:

Eth Madenciliği (Mining)

Mesaj gönderen burakxd383 »

yapmayın bizim gibi oyunculara kart bırakın

Link:
Linklerini gizle
Linki Kopyala
Kullanıcı avatarı

ulyoS

Eth Madenciliği (Mining)

Mesaj gönderen ulyoS »

Maden yapanlar da işinde gücünde, bana göre Türkiye'de girilecek bir şey değil en azından şu an. Ekran kartları çok pahalı ve elektrik gereksiz pahalı. Bu durumda ya gideceksin doğuya bir köye kaçak çekip yapacaksın ki kartları da ABD'den getirteceksin ucuz olacak. Diğer türlü çok karsız bir iş. İlk girişte en azından 2-5 arası ekran kartı ile günlük tahminimce size 5$ falan gelir.

Link:
Linklerini gizle
Linki Kopyala
Kullanıcı avatarı

ShooTeR

Eth Madenciliği (Mining)

Mesaj gönderen ShooTeR »

ulyoS yazdı: Pzr Şub 21, 2021 1:33 am Maden yapanlar da işinde gücünde, bana göre Türkiye'de girilecek bir şey değil en azından şu an. Ekran kartları çok pahalı ve elektrik gereksiz pahalı. Bu durumda ya gideceksin doğuya bir köye kaçak çekip yapacaksın ki kartları da ABD'den getirteceksin ucuz olacak. Diğer türlü çok karsız bir iş. İlk girişte en azından 2-5 arası ekran kartı ile günlük tahminimce size 5$ falan gelir.
Tek kartla başlarsan zaten ihtiyacını çıkartamaz başlaması gerek min 10 civarı kart ile benim gözümde

Link:
Linklerini gizle
Linki Kopyala
Kullanıcı avatarı

ulyoS

Eth Madenciliği (Mining)

Mesaj gönderen ulyoS »

Öyle öyle, en az 10 ve üstü kart ile başlanmalı yoksa amorti etmeniz bir hayli zorlaşır.

Link:
Linklerini gizle
Linki Kopyala
Kullanıcı avatarı

Konu Sahibi
ARZ*

Eth Madenciliği (Mining)

Mesaj gönderen ARZ* »

ShooTeR yazdı: Pzr Şub 21, 2021 1:34 am
ulyoS yazdı: Pzr Şub 21, 2021 1:33 am Maden yapanlar da işinde gücünde, bana göre Türkiye'de girilecek bir şey değil en azından şu an. Ekran kartları çok pahalı ve elektrik gereksiz pahalı. Bu durumda ya gideceksin doğuya bir köye kaçak çekip yapacaksın ki kartları da ABD'den getirteceksin ucuz olacak. Diğer türlü çok karsız bir iş. İlk girişte en azından 2-5 arası ekran kartı ile günlük tahminimce size 5$ falan gelir.
Tek kartla başlarsan zaten ihtiyacını çıkartamaz başlaması gerek min 10 civarı kart ile benim gözümde
Keşke kart olsada pahalı olarak alsak sıkıntı değil, kartlar modeline göre kendini amorti ediyor zaten şöyle düşünün 10tane rx580 ile 3tane RTX3090nın kazancı aynı ve hepsi ortalama 7-8ayda kendini amorti ediyor. (Şu an ki kur ile)

Link:
Linklerini gizle
Linki Kopyala
Kullanıcı avatarı

ShooTeR

Eth Madenciliği (Mining)

Mesaj gönderen ShooTeR »

ARZ* yazdı: Pzr Şub 21, 2021 11:18 am
ShooTeR yazdı: Pzr Şub 21, 2021 1:34 am
Keşke kart olsada pahalı olarak alsak sıkıntı değil, kartlar modeline göre kendini amorti ediyor zaten şöyle düşünün 10tane rx580 ile 3tane RTX3090nın kazancı aynı ve hepsi ortalama 7-8ayda kendini amorti ediyor. (Şu an ki kur ile)
doğrudur hangi kart kaç mh/s ile mining yapıyor bilmiyorum ancak aldığın kartın gücüne göre tabi kaç kart ile başlayacağın kaç mh/s ile kazıyor bakıp araştırıcaksın kartını ona göre alıcaksın ona göre aylık kazancını hesaplayıp kurtarıyormu kurtarmıyormu bakıp başlayacaksın.

Link:
Linklerini gizle
Linki Kopyala
Kullanıcı avatarı

ShooTeR

Eth Madenciliği (Mining)

Mesaj gönderen ShooTeR »

Örneğin NVIDIA 3060 serisine el atıyor miningciler yüzünden donanımsal olarak ancak mining yapan kişiler stock bios yerine performansı arttıracak bios bulup tekrardan bios yazdırıp kartı hard-performance olarak kullanacakları çok açık bir şekilde belirgin.

Link:
Linklerini gizle
Linki Kopyala
Kullanıcı avatarı

Konu Sahibi
ARZ*

Eth Madenciliği (Mining)

Mesaj gönderen ARZ* »

ShooTeR yazdı: Pzr Şub 21, 2021 2:17 pm Örneğin NVIDIA 3060 serisine el atıyor miningciler yüzünden donanımsal olarak ancak mining yapan kişiler stock bios yerine performansı arttıracak bios bulup tekrardan bios yazdırıp kartı hard-performance olarak kullanacakları çok açık bir şekilde belirgin.
Evet işte ama kart bulunmuyor şahsen rtx3060 ile rx5700 xt serisi aynı şekilde aylık 700tlye yakın kazandırıyor ama tek sorun şu nvidianın son açıklaması ayın 25inde çıkıcak olan 3060larda madenciler için performansı %50 düşürecek imiş. Onun yerine nvidia cmp(profesyonel madenci kartı) çıkarıcakmış her şey karışık yine ne bulursan alıcaksın bu devirde yoksa bu işlerde pert :D

Link:
Linklerini gizle
Linki Kopyala