Discord sunucumuz açılmıştır, hepinizi bekleriz

https://discord.gg/43gGDQe6tS

Uzaban'ın kendiliğinden kalkma sorunu

Moderatör: Moderatörler

Forum kuralları
[font size=20] DİKKAT [/font]

Silinmiş konu içerikleri hiçbir şekilde kontrol edlimemektedir. İndirdiğiniz dosyaların sorumluluğu tamamiyle size aittir.
Mutlaka indirdiğiniz dosyaları antivirüs ile taratınız.
Kullanıcı avatarı

Jigux

Mesaj gönderen Jigux »

Colditz yazdı: Pzt Oca 11, 2021 2:38 am
Jigux yazdı: Pzt Oca 11, 2021 2:20 am ipban bildiğin gibi geri modem resleyince kalkan bir ban.
VACBAN ise
playere attığın an kick yer servere tekrar giriş yaptığında oto kick atar. kaldırmak içinde panelde yasaklilistesi.ini içindeki adamın steamidini siliyorsun.
bu banı kaldırmanın tek yolu steamid changer veya yeni pc alması steamid changer fix de mevcut .
Uzaban da aynı işlemi yapıyor. AuthID banı VACBAN olarak değiştirip yeni bir şey bulmuş gibi davranmayın. STEAM OLMADIĞI SÜRECE hiç kimseyi kalıcı olarak sunucudan yasaklayamazsınız! Ne yaparsanız yapın, oyuncu bir şekilde sunucuya girmeyi başaracaktır.
müsaitsen deneyelim :D

Link:
Linklerini gizle
Linki Kopyala
Kullanıcı avatarı

Jigux

Mesaj gönderen Jigux »

bilalgecer47 yazdı: Pzt Oca 11, 2021 2:41 am
Colditz yazdı: Pzt Oca 11, 2021 2:38 am
Jigux yazdı: Pzt Oca 11, 2021 2:20 am ipban bildiğin gibi geri modem resleyince kalkan bir ban.
VACBAN ise
playere attığın an kick yer servere tekrar giriş yaptığında oto kick atar. kaldırmak içinde panelde yasaklilistesi.ini içindeki adamın steamidini siliyorsun.
bu banı kaldırmanın tek yolu steamid changer veya yeni pc alması steamid changer fix de mevcut .
Uzaban da aynı işlemi yapıyor. AuthID banı VACBAN olarak değiştirip yeni bir şey bulmuş gibi davranmayın. STEAM OLMADIĞI SÜRECE hiç kimseyi kalıcı olarak sunucudan yasaklayamazsınız! Ne yaparsanız yapın, oyuncu bir şekilde sunucuya girmeyi başaracaktır.
Aslında ban yiyen oyuncuların steam idsini kayıt olarak tutan ve oyuna giren her oyuncunun banlı steam idlerden olup olmadıgını kontrol ettıren bi sistem yapılabılırmı?
Non-steam ise oyunu kaldırıp tekrar yuklemeden gıremez.Steamler zaten hıc gıremez.
reis forumlardan vb araştırarak sağdan soldan bir şeyler toplayıp aynı senin dediğin gibi yapmaya çalıştım ve yaptım yasaklisteye steamidi o eklenen non steam da olsa servere giriş yaptığında uyarıyla karşılaşıyor ayrıyetten o uyarıyı kendin düzenleyebiliyorsun bunu kullanan bir server var(herkesin ban sistemine özendiği) o serverde de adminlik yaptım onlara özenerekten bu eklentiyi yapmaya çalıştım. ve yaptımda :)

Link:
Linklerini gizle
Linki Kopyala
Kullanıcı avatarı

Colditz

Mesaj gönderen Colditz »

Yaptığınız eklenti çalışmaz vs demiyorum. Sadece oyuncuları kesin olarak yasaklayamazsınız. Non-Steam oyunun bir özelliği de authid değiştirebilmesidir. Siz ban attıktan sonra oyunu kapatıp açtığı gibi yeni bir authid alıyor ve sunucunuza tekrar giriyor. Hatta bazı clientlerde oyunu kapatmasına gerek bile olmuyor. Bunun için ne yaparsanız yapın kesin bir ban sistemi oluşturamazsınız. Yine de bunu yapamayan toxic oyuncuları sunucunuzdan uzaklaştırabilirsiniz.

Link:
Linklerini gizle
Linki Kopyala
Kullanıcı avatarı

Jigux

Mesaj gönderen Jigux »

Colditz yazdı: Pzt Oca 11, 2021 3:05 am Yaptığınız eklenti çalışmaz vs demiyorum. Sadece oyuncuları kesin olarak yasaklayamazsınız. Non-Steam oyunun bir özelliği de authid değiştirebilmesidir. Siz ban attıktan sonra oyunu kapatıp açtığı gibi yeni bir authid alıyor ve sunucunuza tekrar giriyor. Hatta bazı clientlerde oyunu kapatmasına gerek bile olmuyor. Bunun için ne yaparsanız yapın kesin bir ban sistemi oluşturamazsınız. Yine de bunu yapamayan toxic oyuncuları sunucunuzdan uzaklaştırabilirsiniz.
hepsini denedim :D çıkıp girsede aynı şeyle karşılaşıyor merak etmeyin dediğim gibi ya yeni bir pc alacak ya da steamid changer kullanacak ha steamid changer fixte mevcut.

Link:
Linklerini gizle
Linki Kopyala
Kullanıcı avatarı

Colditz

Mesaj gönderen Colditz »

Jigux yazdı: Pzt Oca 11, 2021 3:07 am hepsini denedim :D çıkıp girsede aynı şeyle karşılaşıyor merak etmeyin dediğim gibi ya yeni bir pc alacak ya da steamid changer kullanacak ha steamid changer fixte mevcut.
Denediğiniz client authid değiştirmiyor olabilir. Dediğim gibi bunun her zaman bir istisnası olacaktır. Hiçbir eklenti tam olarak engelleyemez. Bilen yine bir türlü girer. Steamid changer dediğiniz şey bir yere kadar yasaklıyor. Bu kadar kesin konuşmanız dışında hiçbir sorun yok.

Link:
Linklerini gizle
Linki Kopyala
Kilitli