Discord sunucumuz açılmıştır, hepinizi bekleriz

https://discord.gg/43gGDQe6tS

Yapılanlar Hakkında Suç Duyurusu

Diğer forum kategorileri dışında kalan herşey.

Moderatör: Moderatörler

Kullanıcı avatarı

Konu Sahibi
vagnessi

Mesaj gönderen vagnessi »

Öncelikle Tüm CS Durağı Ailesine Selam ve Saygılar.

Değerli klan üyeleri arkadaşlarım , server sahibi kardeşlerim , platform görevlisi dostlarım ; son zamanlarda öyle şeylerle karşılaşıyoruz ki zeka
ve bilgi seviyesi düşük , karşı karşıya geldiğimizde kaçacak delik arayacağına emin olduğumuz çoluk çocuklarla uğraşıyoruz.

-> Servera girip küfür edip steam ıd değiştirmeyi başarı sananlar
-> Server boşaltmayı maharet sananlar
-> Server sahibine ve ya yönetimine küfür/hakaret edenler
-> Serverda hile açanlar
-> Server yönetiminden izinsiz serverlarda video çekenler için bile
-> Açık kaynak Eklenti ve Map Sahiplenme
-> Kopya Server / Kopya Data / Kopya Veri / Kopya İşlem ( Kısaca emek hırsızlığı )
gibi bir çok konuyu dosyalarımıza ekleyerek ;

Klan Ekibimiz sosyal ağlarda suç olarak teşkil eden tüm verileri toplayıp ; 5 kişi/klanı Siber Suçlara Suç duyurusunda bulunmuştur ve konuyu Adli
Birimlere Taşımıştır. Amacımız Emsal karar oluşturmak ve bu tür suçları işleyenleri değil sanaldan Reelden bile temizlemek.

Bundan ne olacak diyen suç yandaşlarının korkulu seslerini duyar gibiyim. Serverlarımızda Steam ID log - ip Log - Say log olduğunu arkadaşlara tekrar hatırlatıp
değiştirdikleri Nicklere kadar , kullandıkları steam idler ve iplere kadar data verilerini elimizde bulundurduğumuzu hatırlatırım.

Suç Duyurusu sadece cs 1.6 ile değil ; Discord ; Mapler ; Eklentiler ; Modlara kadar uzanmaktadır.

Adli birimlerin sesimizi duyması için +20 kişilik bie ekiple suç duyurusunda bulunduk.

Umuyorum ki emeklerimiz boşa gitmez ve bizim huzurumuzu bozanın ocağına incir ağacını hediye ederiz.

Şimdi onlar düşünsün . . .

Vaktinizi aldığım için özür dilerim.

Link:
Linklerini gizle
Linki Kopyala

Naip**
Server Ip/DNS: 213.238.173.14
Clan İsmi: AVENGERS

Mesaj gönderen Naip** »

En çokta id ve ip değişip kendini anonim hisseden gence gülüyorum. Eğer bunu okuyorsan çok teşekkür ederim ekip olarak tüm çalışmalarını izliyor aynı zamanda kahkahalara boğuluyoruz.
İyi forumlar

Link:
Linklerini gizle
Linki Kopyala
Kullanıcı avatarı

ulyoS

Mesaj gönderen ulyoS »

vagnessi yazdı: Cmt Kas 14, 2020 7:44 pm -> Servera girip küfür edip steam ıd değiştirmeyi başarı sananlar
-> Server boşaltmayı maharet sananlar
-> Server sahibine ve ya yönetimine küfür/hakaret edenler

-> Serverda hile açanlar
-> Server yönetiminden izinsiz serverlarda video çekenler için bile
-> Açık kaynak Eklenti ve Map Sahiplenme
-> Kopya Server / Kopya Data / Kopya Veri / Kopya İşlem ( Kısaca emek hırsızlığı )
gibi bir çok konuyu dosyalarımıza ekleyerek ;
Hm, olayı söyleseniz biz de yorum yapabilirdik.

[*] Kopya Sunucu yapmak, bu yasak değil. Yani suç değil, isteyen istediği isim ile sunucu açar veya sizlerin adlarınızı bile kullanır. Bunun suç olması için isimlerinizin hakkını almanız (tescil ettirmeniz) gerekmektedir ki bir suç duyurusunda bulunup adınızı lekelediğinden ötürü suç duyurusu açmanız için.

[*] Sahiplilik konusu, eklenti veya harita olarak söyleyeceğim. Eğer paylaşılmış ve sizlere ait bir şeyi kötü gösterme adını lekeleme amaçlı bir şey ise yapabilirsiniz, ancak bunların da tescili üzerizde veya Gamebanana gibi bir sitede ise, yine şansınızı deneyebilirsiniz.

[*] Video konusuna gelirsek, ben de Youtube’da içerik üreten biriyim. Kendim videolardan sonra sunucu sahiplerinden izin alırım, böyle bir şey yaptım bilginiz olsun diyerek, o arada sunucuya ettiğim kötü bir laf varsa özür dileyerek lafımı esirgemeden söylerim, kabul etmezlerse silerim. Genellikle sorun teşkil etmiyor ancak bu aslında bir suç, eğer ben orada bu sunucuyu izinsiz rencide eder isem sonuç olarak belli bir topluluğa, sizin emeklerinize ve sunucudan kazandığınız paraya laf ve el uzatmış olurum.

[*] Hile gibi durumlara suç duyurusu maalesef bulunamıyorsunuz, sizin o konuda muhattabınızın emeklerinizin Yapımcı Firma olduğunu söylüyorlar.

Şimdi gelelim önemli olaylara ;

[*] Her hangi bir yerde dahi küfür- hakaret uzun zamandır yasaktı uğraşanlar zaten kazançlı çıkıyordu ancak yeni yasa ile artık herkes bilgilenmiş oldu, elinizde ip adresi ve konuşma logları duruyor bunlar ile en ufak küfürde bile kişiye hakaretten suç duyurusu bulunabilir.

[*] Sunucunuzun boşaltılması, biraz garip bir tabir oldu af dilerim. Bu sizin adınızın lekelenmesi ve kazançlarınıza gam vurmak olarak suç duyurusu bulunabilir.

[*] Oyundaki huzuru bozma hususu da aslında yasal olarak suç, bunlar insanlara garip geliyor ama suç.

Burada sizlere anlatmak istediğim şeyler şunlardı, bazı şeyler için evet açılabilir bazı şeyler için açılamaz. Ha ne açılamaz tabii ki dava.

Onun dışında, sizlere başımdan geçen bir kaç olay hakkında örnek vermek istiyorum, bir çok olay geçti ancak en hoşu bunlar.

1-) Sunucuma Saldırı atan (sene 2016-17) Melih adlı eski bir yetkilimi dava etmiştim. Hatta buralarda da konusu vardı, istişare etmiştik forumdaki arkadaşlar ile. Kazandım, sonuç olarak hem küfür hem de haklarımı elimden alan davranışıydı, ailesi ile konuştuk kendisi çocuk olduğundan 1 sene boyunca bilgisayar yasağı istemiştim, yapıldı.

2-) Discord üzerinden benim yetkilime ve bana edilen sesli-yazılı küfürler, evet daha yeni olan bir olay bu da. Ben Cimer üzerinden gerekli her şey ile (mesaj logu, mesaj idsi, kullanıcı idsi, oyundaki ip adresi, oyundaki adı, discord adı ve etiketi, numarası, adresi) şikayette bulundum, 2 aylık süre sonucunda ifadeye çağrıldım, sonrasında ise konu Savcılığa gitti halen bekliyorum.

Buradan anlayacağınız, insanlar uğraşmak isterse evet cidden kazanabiliyorlar. Ancak çoğu insan uğraşmak istemiyor, bu yüzden diğerleri gaz alıyor.

Link:
Linklerini gizle
Linki Kopyala
Kullanıcı avatarı

Nopeloth
Server Ip/DNS: 213.238.173.14/18
Clan İsmi: EXPENDABLES

Mesaj gönderen Nopeloth »

Bulundukları serverda bot ile oynayanlar, eklentilerin caseleri ile oynayıp kendini eklentici zannedenler, steam id ve ip değiştirmeyi bilmeyen arkadaşların böyle şeyler yapması çok komik. Burada herkes bir emek veriyor, bir şeyler üretmeye çalışıyor fakat bunlar gibi arkadaşlar bize zarar veremeyecekleri gibi kendilerini de küçük düşürüyorlar. Ben açıkçası bulunduğum yerden memnun bir şekilde onları gülerek izliyorum.

Link:
Linklerini gizle
Linki Kopyala
Kullanıcı avatarı

AlperYilmazOfficial
Clan İsmi: TeamTR GaminG
İletişim:

Mesaj gönderen AlperYilmazOfficial »

hacı 1.6da neler neler olduda suç teşkil etmedi seninkiler yanında böcek kalır öyle diyim :D

ama yinede ümidinizi yitirmeyin ne olacağı hiç belli olmaz.

ama bunun 100 kat beterinide yaşamış ve yaşatmış biri olarak hiç birşey çıkmaz diye düşünüyorum, ama umarım hakkınızı alırsınız tekrardan geçmiş olsun hocam.

Link:
Linklerini gizle
Linki Kopyala
Kullanıcı avatarı

ulyoS

Mesaj gönderen ulyoS »

AlperYilmazOfficial yazdı: Pzr Kas 15, 2020 5:10 am hacı 1.6da neler neler olduda suç teşkil etmedi seninkiler yanında böcek kalır öyle diyim :D

ama bunun 100 kat beterinide yaşamış ve yaşatmış biri olarak hiç birşey çıkmaz diye düşünüyorum, ama umarım hakkınızı alırsınız tekrardan geçmiş olsun hocam.
Uğraşılırsa 1000 kat beteri çektirilir Adaşım, bunu en iyi senin bilmen gerekli

Link:
Linklerini gizle
Linki Kopyala
Kullanıcı avatarı

AlperYilmazOfficial
Clan İsmi: TeamTR GaminG
İletişim:

Mesaj gönderen AlperYilmazOfficial »

ulyoS yazdı: Pzr Kas 15, 2020 9:01 pm
AlperYilmazOfficial yazdı: Pzr Kas 15, 2020 5:10 am hacı 1.6da neler neler olduda suç teşkil etmedi seninkiler yanında böcek kalır öyle diyim :D

Uğraşılırsa 1000 kat beteri çektirilir Adaşım, bunu en iyi senin bilmen gerekli
4. davamıda halletmiş biri olarak hak veriyorum, çok uğraştırıyor ve yaşlandırıyor, clanımı yönetiyorum keyfime bakıyorum en iyisi :ct:

Link:
Linklerini gizle
Linki Kopyala

MustafaBaskan

Mesaj gönderen MustafaBaskan »

Selam,

Bu platforma yıllarını vermiş biri olarak, artık bana bu tarz olaylar çok saçma geliyor. Son zamanlarda çöküşte olan bu ortamın %90'ı çoluk çocukla dolmuşken bu tarz şeylerle uğraşmanızı hiç önermem. Banlayıp geçin, tekrar gelirse tekrar banlayın. Gerek yok yani uğraşmaya, dalgasına baksın takılsın. Adı üzerinde; "çocuk."

Link:
Linklerini gizle
Linki Kopyala