Discord sunucumuz açılmıştır, hepinizi bekleriz

https://discord.gg/43gGDQe6tS

Turknet Kullananlar & Diğer Sağlayacılar hk.

Bilgisayar ve mobil cihazlar , internet alemi ve her türlü teknolojik aletler hakkında konular

Moderatör: Moderatörler

Kullanıcı avatarı

Yek'-ta
İletişim:

Mesaj gönderen Yek'-ta »

1 seneyi geçkin uydunet kullanıyorum, memnunum. İstanbul'un göbeğinde TTNET ile alt yapı konusunda papaz oldum ve eve destek konusunda yardıma bile gelmiyorlar. Ama Uydunet öyle değil. Kurulum için geldiler iki dakikada kurup gittiler, sonradan internetim ara ara kesilip durmaya başlamıştı, aradım konuştum ertesi gün geldiler ve modeme takılan kablo ucunu değiştirdiler sorun çözüldü, ek olarak uzatmam için kabloda verdiler. Tabii her yerde her servis sağlayıcı güzel olmaz, semtine göre değişiyor.

Link:
Linklerini gizle
Linki Kopyala
Kullanıcı avatarı

The​ Professiona͏l
Server Ip/DNS: 213.238.173.53
Clan İsmi: World War'Z
İletişim:

Mesaj gönderen The​ Professiona͏l »

Yek'-ta yazdı:1 seneyi geçkin uydunet kullanıyorum, memnunum. İstanbul'un göbeğinde TTNET ile alt yapı konusunda papaz oldum ve eve destek konusunda yardıma bile gelmiyorlar. Ama Uydunet öyle değil. Kurulum için geldiler iki dakikada kurup gittiler, sonradan internetim ara ara kesilip durmaya başlamıştı, aradım konuştum ertesi gün geldiler ve modeme takılan kablo ucunu değiştirdiler sorun çözüldü, ek olarak uzatmam için kabloda verdiler. Tabii her yerde her servis sağlayıcı güzel olmaz, semtine göre değişiyor.
Aynen 1 yıldır uydunet kullanıyorum çok memnunum tavsiye ederim... Aylık 32 lira ödüyoruz tabi kampanya tarifesi 2 yıl sözleşmeli fakat yinede tarifeleri ekonomik... İndirme hızı 3mb'ın altına hiç düşmedi... 1-2 yıl önce kb değerinde indirmeler yaparken şimdi 32 liraya 3mb hızında indirme hizmeti almak güzel bir duygu

Link:
Linklerini gizle
Linki Kopyala
Kullanıcı avatarı

ShooTeR
Server Ip/DNS: CSXX.CSDURAGI.COM
Clan İsmi: NoMercy

Mesaj gönderen ShooTeR »

Yek'-ta yazdı:1 seneyi geçkin uydunet kullanıyorum, memnunum. İstanbul'un göbeğinde TTNET ile alt yapı konusunda papaz oldum ve eve destek konusunda yardıma bile gelmiyorlar. Ama Uydunet öyle değil. Kurulum için geldiler iki dakikada kurup gittiler, sonradan internetim ara ara kesilip durmaya başlamıştı, aradım konuştum ertesi gün geldiler ve modeme takılan kablo ucunu değiştirdiler sorun çözüldü, ek olarak uzatmam için kabloda verdiler. Tabii her yerde her servis sağlayıcı güzel olmaz, semtine göre değişiyor.
Rica etsem ö.m. aracılıgıyla ilk başta alırken uydunet interneti bağlamaya geldiklerinde ne yaptıkları hakkında bilgin varsa paylaşırmısın ?

Link:
Linklerini gizle
Linki Kopyala
Kullanıcı avatarı

Yek'-ta
İletişim:

Mesaj gönderen Yek'-ta »

ÖM e gerek yok. Odamda zaten kablolu TV çıkışı vardı, oraya kablo taktılar oradan modeme bağladılar. Apartmanda ki kutudan da ayarı yaptılar gittiler. TTNet telefon hattı üzerinden internet veriyor, uydunet ise kablolu TV üzerinden internet veriyor. Burada ki fark uydunet'in devlete bağlı olması.
3 şekilde ihale oluyor internet sağlayıcıları arasında. Birisi fiber, bunu genellikle alan Turkcell oluyor, diğeri telefon üzerinden onuda TTNET alıyor, bir diğeri de TV hattı üzerinden onuda uydunet alıyor. Bildiğim kadarı ile bu 3 ihaleden birisini devlet kendisine almak zorunda, onuda uydunete veriyor.

Link:
Linklerini gizle
Linki Kopyala
Kullanıcı avatarı

The​ Professiona͏l
Server Ip/DNS: 213.238.173.53
Clan İsmi: World War'Z
İletişim:

Mesaj gönderen The​ Professiona͏l »

ShooTeR yazdı:
Rica etsem ö.m. aracılıgıyla ilk başta alırken uydunet interneti bağlamaya geldiklerinde ne yaptıkları hakkında bilgin varsa paylaşırmısın ?
Önce altyapı kontrolü yap eğer ilde ve ilçede hatta mahallede altyapı varsa gerisini ekipler halleder

Link:
Linklerini gizle
Linki Kopyala
Kullanıcı avatarı

ShooTeR
Server Ip/DNS: CSXX.CSDURAGI.COM
Clan İsmi: NoMercy

Mesaj gönderen ShooTeR »

The​ Professiona͏l yazdı:
ShooTeR yazdı:
Önce altyapı kontrolü yap eğer ilde ve ilçede hatta mahallede altyapı varsa gerisini ekipler halleder
Apartmanda kalmıyorum ve etrafımızdada o host kutucugu olmadıgı için benm iş yatıyor :D

Link:
Linklerini gizle
Linki Kopyala