Discord sunucumuz açılmıştır, hepinizi bekleriz

https://discord.gg/43gGDQe6tS

ReMapChooser Yeniden Düzenleme

Diğer forum kategorileri dışında kalan herşey.

Moderatör: Moderatörler

Kullanıcı avatarı

Serhat Öndeş
İletişim:

Mesaj gönderen Serhat Öndeş »

Colditz yazdı: Prş Şub 18, 2021 6:45 pm Önem vermemekle alakası yok. Oyuncuya nasıl bir model veriyorsanız haritaya da yağmur ekleyebilirsiniz. Hatta yağmura özellik (ses vs) vermediğiniz sürece modelden daha az fps düşürür hatta düşürmez. Ben kendimde test ettim, düşürmüyor ki zaten direkt de paylaşmayacağım önce test aşaması var. Olayları saptırmayın. Önem vermesem bu kadar uğraşmazdım ki ne kadar uğraştığımı dahi bilmiyorsunuz. Kişiye özel bir hava durumu sistemi yapılabilir mi, yapılır fakat 10 fps bile düşürmeyen bir sistem yerine 'if' lerle dolu bir yığın koda gerek var mı bilemedim. Zaten oyuncularda cl_weather komutu var, çok kasarsa 0 yapsınlar sorun çözülür. Bilmeden bir şeyler söylemeyin, bu söyleminiz öğrenmek için değil sorgulamak için. Önerilere açığım fakat sorgulamalara değil.
Sizde haklısınız biraz ileri gitmiş olabilirim. Biraz ters biriyimdir :/. Verdiğiniz emekler için teşekkürler. Herkesin bilmediği noktalar mevcuttur.

Link:
Linklerini gizle
Linki Kopyala
Kullanıcı avatarı

#skynlexx#

Mesaj gönderen #skynlexx# »

Hava durumu bence gereksiz olmuş benim düşüncem oylamada seçtiğin mapin show_motd ile gametracker vb yerden map resmi göstersin. En azından mapi görmüş olurlar.

Link:
Linklerini gizle
Linki Kopyala
Kullanıcı avatarı

Yek'-ta
İletişim:

Mesaj gönderen Yek'-ta »

Hava durumuna niye bu kadar takıldınız anlamadım. Ben zamanında yaptım, herkes tarafından sevildi. MRGamingde de bazen dust2 dışında bir harita oynanmazdı, ben de hep dust2 hep dust2 sıkıldığım için böyle bir olay yaptım. Harita gene aynı harita ama havası çok değişiyor. Bilgisayarım donuyor yavaşlıyor fpsim düşüyor diyenlere /kapat yazdırdım bir şey demediler.

Link:
Linklerini gizle
Linki Kopyala
Kullanıcı avatarı

Konu Sahibi
Colditz

Mesaj gönderen Colditz »

Dediğim gibi yağmur, kar fps düşürmüyor. /kapat olmasa bile cl_weather "0" yazdıkları zaman zaten kapanacak. Eğer kişi sunucusunda hava durumu istemiyorsa ini dosyasından "off" yazması yeterli. Hava durumuyla ilgili bir şey çıkmayacak karşısına. Hava durumu olayını kapatıp başka şeyler mi düşünsek? Show_motd olayı olabilirdi fakat her haritanın linkini ayarlamak gerekiyor. Biraz sıkıntı

Link:
Linklerini gizle
Linki Kopyala

tekbirlik
Server Ip/DNS: Cs2.Csduragi.Net
Clan İsmi: Selected-Gaming
İletişim:

Mesaj gönderen tekbirlik »

/kapat'ı da eklemenizi öneririm, daha çok sevilecektir diye düşünüyorum. Biliyorsunuz klasik TÜRK insanı consola cl_weather "0" yazmak zor gelir :)

Link:
Linklerini gizle
Linki Kopyala
Kullanıcı avatarı

Özcan Örs
Server Ip/DNS: cs3.csduragi.net
Clan İsmi: TIMGaming
İletişim:

Mesaj gönderen Özcan Örs »

tekbirlik yazdı: Cum Şub 19, 2021 12:56 am /kapat'ı da eklemenizi öneririm, daha çok sevilecektir diye düşünüyorum. Biliyorsunuz klasik TÜRK insanı consola cl_weather "0" yazmak zor gelir :)
Kapat kodunu bile yazmayacak türkler tanıyorum kanka 😃

Link:
Linklerini gizle
Linki Kopyala
Kullanıcı avatarı

feartwd

Mesaj gönderen feartwd »

Csdurağı şu Galileo map eklentisini kabul etse panele(yasaklı kod uyarısı vermeden)her şey çözülecek. Çünkü öyle bir map sistemi yapmışlar ki yok yok.

Öneri olarak oynanan mapler 4-5 saatliğine oylamaya çıkmayacak şekilde ayarlanabilir. Diğer haritalarında oynanması için. Emeğinize sağlık.

Link:
Linklerini gizle
Linki Kopyala
Kullanıcı avatarı

Konu Sahibi
Colditz

Mesaj gönderen Colditz »

tekbirlik yazdı: Cum Şub 19, 2021 12:56 am /kapat'ı da eklemenizi öneririm, daha çok sevilecektir diye düşünüyorum. Biliyorsunuz klasik TÜRK insanı consola cl_weather "0" yazmak zor gelir :)
Eklenti global olarak hazırlandığı için /kapat gibi bir seçenek eklemeyeceğim, isteyen kişi opsiyonel olarak ekleyebilir. Zaten fps düşürmeyeceğini söyledim, bir zararı olmayacak. O kadar modelli sunuculara girip oynayan oyuncular küçücük bir entityden etkileneceğini sanmıyorum.
feartwd yazdı: Cum Şub 19, 2021 3:05 am Csdurağı şu Galileo map eklentisini kabul etse panele(yasaklı kod uyarısı vermeden)her şey çözülecek. Çünkü öyle bir map sistemi yapmışlar ki yok yok.

Öneri olarak oynanan mapler 4-5 saatliğine oylamaya çıkmayacak şekilde ayarlanabilir. Diğer haritalarında oynanması için. Emeğinize sağlık.
Tam olarak o harita eklentisinin içinden neleri yüklememi söylerseniz daha iyi olur. Oynanan son 3 harita (şu anki harita dahil) oylamaya çıkmıyor. Her harita 40 dakika olarak varsayarsak 120 dakika aynı harita oynanmayacak. Bence uygun gözüküyor.

Link:
Linklerini gizle
Linki Kopyala
Kullanıcı avatarı

AteSinOqLu
Server Ip/DNS: 213.238.173.29
Clan İsmi: Pa$Ha PRO

Mesaj gönderen AteSinOqLu »

5 tane harita yerine 10 tane oylama şansımız yok mu?

Link:
Linklerini gizle
Linki Kopyala
Kullanıcı avatarı

Konu Sahibi
Colditz

Mesaj gönderen Colditz »

Harita sayısını yükseltebilirim fakat 10 olmaz. Maksimum 9 olabilir. 10 olursa yeni sayfaya atar.

Link:
Linklerini gizle
Linki Kopyala