Discord sunucumuz açılmıştır, hepinizi bekleriz

https://discord.gg/43gGDQe6tS

Biohazard Mod Kurulumu ile ilgili Bazı Sorular.

Oyunda karşılaştığınız hatalar , oyun hakkında genel bilgiler

Moderatör: Moderatörler

Kullanıcı avatarı

Konu Sahibi
SoSoNeR

Mesaj gönderen SoSoNeR »

Poseidon* yazdı: Cmt Nis 21, 2018 11:19 pm Yerleri bellidir evet hepsini tek tek atman lazım, attığım dosyalara ise forumda paylaşıldımı bilmiyorum bazıları özel bazıları değil.. Forumda araştıraibilirsin.
Dostum bio modu kurdum ancak şimdi şöyle bir sorunum var Zombi Plague panelden aktif olmamasına rağmen Zm maplarına girince Zombi Plague çalışmaya başlıyor çok saçma bir durum ile karşı karşıyayım

Link:
Linklerini gizle
Linki Kopyala
Kullanıcı avatarı

Jess

Mesaj gönderen Jess »

SoSoNeR yazdı: Pzr Nis 22, 2018 2:15 pm
Poseidon* yazdı: Cmt Nis 21, 2018 11:19 pm Yerleri bellidir evet hepsini tek tek atman lazım, attığım dosyalara ise forumda paylaşıldımı bilmiyorum bazıları özel bazıları değil.. Forumda araştıraibilirsin.
Dostum bio modu kurdum ancak şimdi şöyle bir sorunum var Zombi Plague panelden aktif olmamasına rağmen Zm maplarına girince Zombi Plague çalışmaya başlıyor çok saçma bir durum ile karşı karşıyayım
https://panel.csduragi.com/urun/editor/ ... ins-zm.ini

Buranın içini silip, yeniden deneyin.

Link:
Linklerini gizle
Linki Kopyala
Kullanıcı avatarı

JaveranGe
Yasaklı Üye
Yasaklı Üye
Server Ip/DNS: CsX.CSDuragi.COM
Clan İsmi: oxY StarWarS BF
İletişim:

Mesaj gönderen JaveranGe »

Jess yazdı: Pzr Nis 22, 2018 2:20 pm

Vay jess başka klandaymışsın ya sen ?

Link:
Linklerini gizle
Linki Kopyala
Kullanıcı avatarı

Konu Sahibi
SoSoNeR

Mesaj gönderen SoSoNeR »

Çok teşekkür ederim dostum bilgilerini bulmuş iken sömüreyim iznin olur ise ((=
2 önemli sorum olacak

1.Biomenu suan bende /biomenu yazarak açılıyor bunu server da bir tuşa atama şansım var mı ?
2.Map ilk açıldığında ışık normal iken 2 saniye sonra mapın ışığı düşüyor bunun sebebi ne olabilir ?

Link:
Linklerini gizle
Linki Kopyala
Kullanıcı avatarı

Jess

Mesaj gönderen Jess »

SoSoNeR yazdı: Pzr Nis 22, 2018 2:38 pm

2 önemli sorum olacak

1.Biomenu suan bende /biomenu yazarak açılıyor bunu server da bir tuşa atama şansım var mı ?
2.Map ilk açıldığında ışık normal iken 2 saniye sonra mapın ışığı düşüyor bunun sebebi ne olabilir ?
Övgüleriniz için teşekkür ederim, çok biliyormuşum gibi gözükmesin, belli bir bilgiye sahibim bende :)

1. sorunuzun cevabı;

Muhtemelen Biohazard v2.00'ı kullanıyorsunuzdur, "biohazard.sma" dosyasını açıp CTRL + F tuşlarına basıp "plugin_init" satırını aratın. Bu kod bloğuyla karşılaşacaksınız;

Resim

En sondaki kod satırının bir üstüne gelip aşağıda maviyle işaretlediğim yeni kod satırını ekleyin, kaydedip deneyin.

Resim

Eğer olmazsa, "clcmd_biomenu" kısmını "cmd_biomenu" olarak değiştirip tekrar deneyin. Umarım işe yarar.

2. sorunuzun cevabı;

2 saniye sonra sönmesi olayını anlamadım ama, "bh_cvars.cfg" dosyasının içini açıp, bh_lights "d" ayarındaki "d" değerini "e" olarak değiştirin. Koyacağınız harf ne kadar ileride ise (Z'ye doğru gidiyorsa) ışık o kadar artacaktır / parlaklaşacaktır. Alfabe mantığı var yani, A'ya doğru gidiyorsa karanlıklaşır, Z'ye doğru gidiyor ise parlaklaşır.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Düzenleme:

1. sorunuzun farklı bir çözümü için şu eklentiyi de deneyebilirsiniz;

- silinmis-konular/kolay-tus-bindleme-plugini-t19936.html

Açıklaması yapılmış, sorununuzu giderebilir.

Link:
Linklerini gizle
Linki Kopyala
Kullanıcı avatarı

Konu Sahibi
SoSoNeR

Mesaj gönderen SoSoNeR »

Jess yazdı: Pzr Nis 22, 2018 3:18 pm
SoSoNeR yazdı: Pzr Nis 22, 2018 2:38 pm

2 önemli sorum olacak

Övgüleriniz için teşekkür ederim, çok biliyormuşum gibi gözükmesin, belli bir bilgiye sahibim bende :)

1. sorunuzun cevabı;

Muhtemelen Biohazard v2.00'ı kullanıyorsunuzdur, "biohazard.sma" dosyasını açıp CTRL + F tuşlarına basıp "plugin_init" satırını aratın. Bu kod bloğuyla karşılaşacaksınız;

Resim

En sondaki kod satırının bir üstüne gelip aşağıda maviyle işaretlediğim yeni kod satırını ekleyin, kaydedip deneyin.

Resim

Eğer olmazsa, "clcmd_biomenu" kısmını "cmd_biomenu" olarak değiştirip tekrar deneyin. Umarım işe yarar.

2. sorunuzun cevabı;

2 saniye sonra sönmesi olayını anlamadım ama, "bh_cvars.cfg" dosyasının içini açıp, bh_lights "d" ayarındaki "d" değerini "e" olarak değiştirin. Koyacağınız harf ne kadar ileride ise (Z'ye doğru gidiyorsa) ışık o kadar artacaktır / parlaklaşacaktır. Alfabe mantığı var yani, A'ya doğru gidiyorsa karanlıklaşır, Z'ye doğru gidiyor ise parlaklaşır.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Düzenleme:

1. sorunuzun farklı bir çözümü için şu eklentiyi de deneyebilirsiniz;

- silinmis-konular/kolay-tus-bindleme-plugini-t19936.html

Açıklaması yapılmış, sorununuzu giderebilir.
Teşekkür ederim 2 . seçeneği denedim lakin amxx i aktif etmek istediğimde yasaklı kelime diye uyarı verdi ekleyemedim ((=
Yasaklı İşlem
Düzenlediğiniz dosyada yasakli kelime kullandınız.
Bir sorun olduğunu düşünüyorsanız yetkililer ile iletişime geçin diye bir mesaj ((=
İlki biraz karmaşık geldi
Kullandığım mod CSO Biohazard Mod SE dosyaları farklı yerlerde.

Link:
Linklerini gizle
Linki Kopyala
Kullanıcı avatarı

Poseidon*
Yasaklı Üye
Yasaklı Üye

Mesaj gönderen Poseidon* »

Hangi tuşa biomenuyu alayım?

Link:
Linklerini gizle
Linki Kopyala
Kullanıcı avatarı

Konu Sahibi
SoSoNeR

Mesaj gönderen SoSoNeR »

Poseidon* yazdı: Pzr Nis 22, 2018 5:49 pm Hangi tuşa biomenuyu alayım?
Dostum m tuşunun uygun olacağını düşünüyorum

Link:
Linklerini gizle
Linki Kopyala