Discord sunucumuz açılmıştır, hepinizi bekleriz

https://discord.gg/43gGDQe6tS

Sürekli İnternet Kopması HK.

Bilgisayar ve mobil cihazlar , internet alemi ve her türlü teknolojik aletler hakkında konular

Moderatör: Moderatörler

Kullanıcı avatarı

Konu Sahibi
ulyoS

Mesaj gönderen ulyoS »

Merhabalar, başımdan geçen illet bir olaya yardım etmenizi rica edeceğim.

İnternetim Türk Net alt yapısı kullanan X firmasına ait. Bu Firmanın sadece bulunduğum semtte 600 kadar müşterisi mevcut.

Sadece ben ve tanımadığım 3 "üç" kişide bu sorun var.

İnternetimiz Dakikada nerede ise 10 kere kopuyor, aralığı belli değil ancak tarif ederken ben şu ifadeyi kullanıyorum ; "5 Saniyede 1 kopuyorum, donuyorum"

Bunu size şöyle açıklayayım, internet gitti diye ne panelde ne de bilgisayar-telefonda bir uyarı vermiyor. Bu yüzden firma yetkilileri ve teknik servisi bu internetin koptuğunu göremiyorlar.

Örnek verecek olursam, Discord adlı uygulamada arkadaşlarım ile konuşurken çoğu zaman dediklerimi 5-6 kere tekrarlıyorum veya tekrarlıyorlar. Çünkü onların sesi bir anda gidiyor ve o ara şu şekilde bir gittiğine dair Discord anlık bana gösteriyor ;
gittiği sıra.png
Gitmeden önce de şu şekilde gösteriyor ;
internet gitmeden.png
Aynı zamanda oyundayken de, en ufak örneği Cs 1.6 ; Ben adamı görüyorum veya zıplıyorum bir anda donuyorum ve internet geldiğinde ya ölmüş oluyorum ya da bir anda başka bir yerde oluyorum. Dışarıdan görünüşü ise benim "Zıplarken havada asılı kaldığım" oluyor.

Yine örnek vermem gerekirse, canlı dersteyim. Hocamızın sesi gidiyor, üç saniye sonra başka bir kelime anlatırken görüyorum kendisini.

Yaptığım çözümler ;

1- "Farklı internet sağlayıcısına geçmek"
1C- Turkcell Superonline'ye geçmeyi düşündüm, siparişimi verdim ancak bulunduğum bölgede yeterli PORT olmadığı gerekçesi ile sıraya alındım. Şu an o sıranın gelmesini bekliyorum..

2- "Farklı modem kullanmak"
2C- Kendi modemimi başka arkadaşıma götürdüm, kullandı cayır cayır akıcı şekilde dedim şans oldu her halde bir modem daha aldım onda da bu sorun çözülmedi.

3- "Kablolar"
3C- İnternet telefonda da gidiyor, bilgisayarda da ve leptopta da. Yani kablolar ile alakalı olsa zaten internet gelmez, kullanamam.

4- "Şifre değişmek"
4C- Belki de birisi şifreni buldu diyeceksiniz, her hafta değişiyorum ve inanın koyduğum şifreler akla hayale program ile gelmeyecek şifreler bulamazsınız ciddiyim. Örnek şifrem ; "11520621Alper.*" Cidden bu şifreyi kullanıyorum.

Lütfen, lütfen.. Bana yardım edin yemin ediyorum yalvaracağım nerede ise. Ağlayacağım YAV.
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.

Link:
Linklerini gizle
Linki Kopyala

ZArchiver

Mesaj gönderen ZArchiver »

aynı sorun bende mevcut öğlenden beri pingim 500 200 her çözümü denedim müşteri hizmetlerini aradım sorun yok diyolar

-türktelekom istanbul küçükçekmece

Link:
Linklerini gizle
Linki Kopyala
Kullanıcı avatarı

Taha Demirbaş
İletişim:

Mesaj gönderen Taha Demirbaş »

Türknette yim bi ara bu sıkıntıyı çok çekmiştim. Sağolsunlar ilgilendiler bi süre. Benim ki geliyor direkt gidiyor 5 dk sonra tekrar geliyor en fazla 15 dk bağlanıyor sonra yine gidiyordu. Yağmur da da gidiyor hava açana kadar gelmiyordu. Belliydi bir sıkıntı olduğu. Kofradan eve kadar gelen köken kabloyu kontrol ettiler. Bende kontrol ettim bulamadım birşey cayır cayır çalışıyordu. Port değiştirildi bakır tel değişti dediler devam düzeldi bu. 1 ay sonra yine başladı. Tekrardan ticket açtım tt ye darboğaz yapmışlar ekipler geldi bizim köken kabloya kadar elma ile kofra arasındaki kabloları değiştirdiler şimdi bir sıkıntı yok. kullandığın firmaya niyetinde ciddi olduğunu belirttiğin bir arıza kaydı bırak. detaylı bir şekilde kopma şekli süresi saatte kaç kere koptuğu evdeki kablolarda ve modemde sorun olmadığını belirt mecbur bakacaklar.

Link:
Linklerini gizle
Linki Kopyala
Kullanıcı avatarı

Konu Sahibi
ulyoS

Mesaj gönderen ulyoS »

Bakmıyorlar, bakmıyorlar.. Çünkü "SİSTEMDE KOPMA YOK" diyerek baştan savma konuşuyorlar. Kendileri küçük bir kutu ile interneti kablolu şekilde veriyorlar. Siyah bir kutu damda bağlı ve ondan çıkan kablo. En sonunda kıracağım yav.

Link:
Linklerini gizle
Linki Kopyala
Kullanıcı avatarı

Aconyonn
İletişim:

Mesaj gönderen Aconyonn »

ulyoS yazdı: Pzr Eki 18, 2020 11:06 pm Bakmıyorlar, bakmıyorlar.. Çünkü "SİSTEMDE KOPMA YOK" diyerek baştan savma konuşuyorlar. Kendileri küçük bir kutu ile interneti kablolu şekilde veriyorlar. Siyah bir kutu damda bağlı ve ondan çıkan kablo. En sonunda kıracağım yav.
Bende bir ara kopma yaşamıştım. En kısa ve öz çözümün "mahkemeye vereceğim sözü" olduğunu öğrendim çünkü sürekli dediğin gibi sıvıştırıyorlar. Sistemde kopma yok dedikleri vakitte söyleceğin tek cümle "ben sistemden mistemden anlamıyorum benim internetimi ayarlayın yoksa şikayet edeceğim sonuçta para ödüyorum" olmalı. o günden sonra doğru dürüst bi kopma yaşamıyorum :lol:

Link:
Linklerini gizle
Linki Kopyala
Kullanıcı avatarı

Ömer TELLİ
Yönetici
Server Ip/DNS: dm.csduragi.com
Clan İsmi: csd

Mesaj gönderen Ömer TELLİ »

Hat değerleri ne durumda ? (snr vs)
Kaç mbit net geliyor ?
Altyapının desteklediğinden fazla hat geliyorsa sürekli kopma yaşayabilirsiniz

Link:
Linklerini gizle
Linki Kopyala
Kullanıcı avatarı

Konu Sahibi
ulyoS

Mesaj gönderen ulyoS »

Mahkemeye vereceğim lafını düşüneceğim.

Şu an evde değilim, yarın eve gittiğim vakit modem arayüzünden bakacağım

Link:
Linklerini gizle
Linki Kopyala
Kullanıcı avatarı

Konu Sahibi
ulyoS

Mesaj gönderen ulyoS »

Kardeşim modem arayüzüne giriş yapmış. Bu şekilde bir SS yolladı, her yere bakmış ama daha detaylı internetle ilgili bir şey görememiş
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.

Link:
Linklerini gizle
Linki Kopyala
Kullanıcı avatarı

Ömer TELLİ
Yönetici
Server Ip/DNS: dm.csduragi.com
Clan İsmi: csd

Mesaj gönderen Ömer TELLİ »

Bu resim doğru mu ? internet varken mi alındı bu ss ? Eğer öyle ise direk müşteri temsilcisine bu değerleri söyleyin 11KB up, 6 kb down olamaz
Telefon kutusundan gelen kabloda problem olabilir mi ?

Link:
Linklerini gizle
Linki Kopyala
Kullanıcı avatarı

Konu Sahibi
ulyoS

Mesaj gönderen ulyoS »

Evet internet varken alındı, normal şartlarda en az 5-6 olan şeydi indirme hızı.

Karar verdim zaten, tüm delilleri toplayıp ;

1- İlgilenmediklerini,
2- Konuşma Kayıtlarını,
3- Mağduriyetini,
4- Ciddi tavır alamadığımı,
5- Param ile rezil olduğumu

Direk topladıktan sonra belge şeklinde kendilerine sunup halen çözmeye çalışmayacaklarsa THY'ne başvurduktan sonra gerekli belgeleri alıp bir de Mahkemeye başvuracağım.

Bunun nedeni şudur ki, ben bu sorunu yeni çekmiyorum. Düzelicek diye her zaman bekletilmektende sıkıldım..

Bakalım sert davrandığım vakitte düzelme olacak mı?

Link:
Linklerini gizle
Linki Kopyala