Discord sunucumuz açılmıştır, hepinizi bekleriz

https://discord.gg/43gGDQe6tS

Radeon wattman ayarları geri yüklendi hatası

Bilgisayar ve mobil cihazlar , internet alemi ve her türlü teknolojik aletler hakkında konular

Moderatör: Moderatörler

Konu Sahibi
0nurd0gann
Clan İsmi: BLOODY GAMING
İletişim:

Mesaj gönderen 0nurd0gann »

Beyler selam Asus Dual rx 580 8gb ekran kartımı 1ay oldu alalı 3-4saat oyun oynadığım zaman monitörden görüntü kesiliyor ve kasa çalışır durumda son olarak bu hatayı aldım bu sorunu daha önce yaşamış ve sorunun çözümünü bilen biri varmı :?:
IMG_20210122_104255_209.png
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.

Link:
Linklerini gizle
Linki Kopyala
Kullanıcı avatarı

Ömer TELLİ
Yönetici
Server Ip/DNS: dm.csduragi.com
Clan İsmi: csd

Mesaj gönderen Ömer TELLİ »

AMD'nin saçma sapan driver sorunlarından biri olarak lanse edilse de nette tam bir çözümü maalesef ki yok

Fan ayarlarını el ile yapıp biraz daha erken devreye girmesini sağla, bi tık UV yapıp denemeler yap belki çözebilirsin

Link:
Linklerini gizle
Linki Kopyala

Konu Sahibi
0nurd0gann
İletişim:

Amd'nin böyle hatalar vereceğini bilsem nvdia'dan şaşmazdım alalı 1 ay oldu garantiye gönderip ürünün sıkıntılı olduğunu bildirsem geri ödeme yaparlar mı + olarak uygulaması "Radeon software" kendiliginden kapanmaya başladı

Link:
Linklerini gizle
Linki Kopyala
Kullanıcı avatarı

heaveNN
Clan İsmi: RedDawn

Mesaj gönderen heaveNN »

0nurd0gann yazdı: Cum Oca 22, 2021 1:20 pm Amd'nin böyle hatalar vereceğini bilsem nvdia'dan şaşmazdım alalı 1 ay oldu garantiye gönderip ürünün sıkıntılı olduğunu bildirsem geri ödeme yaparlar mı + olarak uygulaması "Radeon software" kendiliginden kapanmaya başladı
Rx580'de bazı kronik sorunlar var. Rx580 yerine daha güncel olan Nvidia GeForce 1650-1660 süper veya normal modellerinden almanız daha sağlıklı olurdu fiyatları yakın diye biliyorum. Eğer geri ödeme olursa bu ikisinden birini tercih edebilirsiniz.

Link:
Linklerini gizle
Linki Kopyala

Konu Sahibi
0nurd0gann
İletişim:

heaveNN yazdı: Cum Oca 22, 2021 8:51 pm
0nurd0gann yazdı: Cum Oca 22, 2021 1:20 pm Amd'nin böyle hatalar vereceğini bilsem nvdia'dan şaşmazdım alalı 1 ay oldu garantiye gönderip ürünün sıkıntılı olduğunu bildirsem geri ödeme yaparlar mı + olarak uygulaması "Radeon software" kendiliginden kapanmaya başladı
Rx580'de bazı kronik sorunlar var. Rx580 yerine daha güncel olan Nvidia GeForce 1650-1660 süper veya normal modellerinden almanız daha sağlıklı olurdu fiyatları yakın diye biliyorum. Eğer geri ödeme olursa bu ikisinden birini tercih edebilirsiniz.
Eğer geri ödeme alırsam bende o şekilde yapmayı düşünüyorum önerin için teşekkür ederim

Link:
Linklerini gizle
Linki Kopyala
Kullanıcı avatarı

ShooTeR
Server Ip/DNS: CSXX.CSDURAGI.COM
Clan İsmi: NoMercy

Mesaj gönderen ShooTeR »

Overclock işlemi yaptınmı ?

Link:
Linklerini gizle
Linki Kopyala
Kullanıcı avatarı

ShooTeR

Mesaj gönderen ShooTeR »

Ek olarakta driver olarak her daim WHQL driver kullanmaya bak wattman hatasını tekrar tekrar alıyorsan undervolt ile çözebilirsin. Çözülmeme ihtimalide mevcut.

Link:
Linklerini gizle
Linki Kopyala
Kullanıcı avatarı

ShooTeR

Mesaj gönderen ShooTeR »

Wattman hatası donanımsal bir sorun değildir, aksine yazılımsal driver kaynaklı sıkıntı maalesef driver kurarken AMD sitesinden her daim WHQL driver kurmaya bakın 570 8GB kullanıcısıyım bende WHQL kullanıyorum Wattman sorunu yaşamadım. Garantiye gönderseniz bile donanımsal bir arıza olmadığı için furmark testi yapıp geri göndericeklerdir. Satın alımdan 14 gün geçtiyse geri iade almazlar.
Bu arızayı donanımsal olarakta gören var görmeyende tartışılırsa uzaaar gider :)

Link:
Linklerini gizle
Linki Kopyala

Konu Sahibi
0nurd0gann
İletişim:

ShooTeR yazdı: Cmt Oca 23, 2021 12:18 am Overclock işlemi yaptınmı ?
Hayır yapmadım

Link:
Linklerini gizle
Linki Kopyala

Konu Sahibi
0nurd0gann
İletişim:

ShooTeR yazdı: Cmt Oca 23, 2021 12:20 am Ek olarakta driver olarak her daim WHQL driver kullanmaya bak wattman hatasını tekrar tekrar alıyorsan undervolt ile çözebilirsin. Çözülmeme ihtimalide mevcut.
Sen undervolt yaptınmı peki ve nasıl yapılacağı konusunda düzgün bir video atarmısın

Link:
Linklerini gizle
Linki Kopyala