Discord sunucumuz açılmıştır, hepinizi bekleriz

https://discord.gg/43gGDQe6tS

Bilgisayar sag tıklayınca donma

Bilgisayar ve mobil cihazlar , internet alemi ve her türlü teknolojik aletler hakkında konular

Moderatör: Moderatörler

Konu Sahibi
Red
Server Ip/DNS: x
Clan İsmi: Mr.GaminG

Mesaj gönderen Red »

bilgisayarda bi klasor içinde dosyaya sağ tıklayınca klasor yanıt vermiyor diyor masaustunu vs. donduruyor görev yöneticisindede explorer.exe gozukmuyor nasıl duzeltebilirim ? bilgisayara hiçbirşeyde yüklemedim 1 2 aydır dünden beri bu sorun var
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.

Link:
Linklerini gizle
Linki Kopyala
Kullanıcı avatarı

HEPAR
Yasaklı Üye
Yasaklı Üye

Mesaj gönderen HEPAR »

-Başlat menüsünden Çalıştır'a tıklayın(windows 8-10 için metro arayüzünde direkt regedit yazın)
-Regedit yazıp Tamam'a tıklayın
-HKEY_CLASSES_ROOT\*\shellex\ContextMenuHandlers dizinine gidn.Bu dizin altındaki tüm dizinler bizim sağ tık menümüzde yer alan öğelerdir. -ContextMenuHandlers- dizini seçili iken dosya kısmından VER seçerek yedeğini alıyoruz.Yedekleri masaüstüne alın ve yedeğin ismini dizinin ismine benzer yapın ki sonraki işlemlerde karıştırmayın.Bunu yaptıktan sonra ContextMenuHandlers dizini altındaki her klasörü seçip aynı şekilde masaüstüne yedek alıyoruz.Alırken benzer isimler koymayı unutmayın.Her dizinin ayrı ayrı yedeğini aldıktan sonra dizinleri siliyoruz.Sadece ContextMenuHandlers dizini kalacak.Korkmayın yedeğimiz var.
-Sildikten sonra kayıt defterini kapatmadan herhangi bir dosya üzerinde sağ tık menüsünü deniyoruz.Çalışıyorsa sorunumuz çözecez,hala çalışmıyorsa sorunun kaynağı sağ tık menüsündeki öğelerden kaynaklanmıyor.
-Öğeleri sildikten sonra sağ tık menümüz çalışıyorsa yapacağımız iş çok basit.Masaüstüne yedek aldığımız her bir öğeyi tek tek tıklayarak kayıt defterine kuracağız.Resimden örnekle AIMP dizinin yedeğine tıklayıp kayıt defterine kuruyoruz.Ardından sağ tık menüsünü deniyoruz.Çalışıyorsa sorunun kaynağı bu değil.Ardından diğerleri teker teker kurup sağ tık menüsünü deniyoruz.Hangisini kurduktan sonra sağ tık çalışmıyorsa sorunlu öğe odur.Sorunlu öğeyi bulduktan sonra ContextMenuHandlers dizinin yedeğini tıklayıp yüklüyoruz.Ardından sorun çıkaran öğenin dizinini siliyoruz.Ve sorun çözülmüş oluyor.

İNTERNETTEN ALINTIDIR .

Link:
Linklerini gizle
Linki Kopyala

Konu Sahibi
Red

Mesaj gönderen Red »

çok riskli duruyor :D bişey olur diye korkuyorum virüs vs. yok içerisinde

Link:
Linklerini gizle
Linki Kopyala
Kullanıcı avatarı

ShooTeR
Server Ip/DNS: CSXX.CSDURAGI.COM
Clan İsmi: NoMercy

Mesaj gönderen ShooTeR »

realgaming yazdı:çok riskli duruyor :D bişey olur diye korkuyorum virüs vs. yok içerisinde
En son ne zaman format atıldı ?

Link:
Linklerini gizle
Linki Kopyala

Konu Sahibi
Red

Mesaj gönderen Red »

ShooTeR yazdı:
realgaming yazdı:çok riskli duruyor :D bişey olur diye korkuyorum virüs vs. yok içerisinde
hiç atmadım 1 senedir bi virüs vs. bulaşmadı bende hiç atmadım

Link:
Linklerini gizle
Linki Kopyala
Kullanıcı avatarı

ShooTeR
Server Ip/DNS: CSXX.CSDURAGI.COM
Clan İsmi: NoMercy

Mesaj gönderen ShooTeR »

realgaming yazdı:
ShooTeR yazdı:
1 senedir format atmadıysanız virüs bulaşmasa bile bilgisayarınıza yüklediginiz videoların ufak bile olsa ufacık bir dosyası bile yedeklenip depolanmaktadır ve bunlar kasma vs. sorunları yaratabilir, normaldir benimde başıma geldi.
Gereksiz programlarınızı silin eğer olmazsa yedek alıp format atın.

Link:
Linklerini gizle
Linki Kopyala

Konu Sahibi
Red

Mesaj gönderen Red »

ShooTeR yazdı:
realgaming yazdı:
ShooTeR yazdı: En son ne zaman format atıldı ?
1 senedir format atmadıysanız virüs bulaşmasa bile bilgisayarınıza yüklediginiz videoların ufak bile olsa ufacık bir dosyası bile yedeklenip depolanmaktadır ve bunlar kasma vs. sorunları yaratabilir, normaldir benimde başıma geldi.
Gereksiz programlarınızı silin eğer olmazsa yedek alıp format atın.
gereksiz hiçbirşey yokki daha öncesinden eski bilgisayarımda 3 4 sene format atmadım böyle sorunla karşılaşmamıştım :D bi anda cs oynarken olmaya başladı

Link:
Linklerini gizle
Linki Kopyala
Kullanıcı avatarı

sizofrenresul
Clan İsmi: Atlanta Clan

Mesaj gönderen sizofrenresul »

Bilgisayarınızı tarattınız mı hiç ?

Link:
Linklerini gizle
Linki Kopyala

Konu Sahibi
Red

Mesaj gönderen Red »

evet virüs yok

Link:
Linklerini gizle
Linki Kopyala
Kullanıcı avatarı

emirakpinar
Server Ip/DNS: -
Clan İsmi: -
İletişim:

Mesaj gönderen emirakpinar »

Bu tür sorunlara genellikle bilgisayarda biriken dosyalar sebebiyet verir. Disklerinize baktığımda ise pek dolu olduğunu söyleyemem. Görev yöneticisinden disk kullanımını söyler misin sağ tık yaptığında? Ek olarak HDD hiç uyarı veriyor mu?

Link:
Linklerini gizle
Linki Kopyala