Discord sunucumuz açılmıştır, hepinizi bekleriz

https://discord.gg/43gGDQe6tS

Forum Dışı - Bilgisayar Açılmama Sorunu

Bilgisayar ve mobil cihazlar , internet alemi ve her türlü teknolojik aletler hakkında konular

Moderatör: Moderatörler

Kullanıcı avatarı

XhobLe
Yasaklı Üye
Yasaklı Üye
Server Ip/DNS: csxx.csduragi.com
Clan İsmi: xxx - נв

Mesaj gönderen XhobLe »

Cok guzel anlıyorum kardeşim sistemle ilgili sıkıntıyı biostan çözmeyi nasıl bekliyorsun acaba ?

Link:
Linklerini gizle
Linki Kopyala
Kullanıcı avatarı

byxed16
Server Ip/DNS: Cs43.Csduragi.Com
Clan İsmi: SiyahSancak

Mesaj gönderen byxed16 »

Kardeşim bana öğretme bu işi bilişim bölümü okuyorum.

Link:
Linklerini gizle
Linki Kopyala
Kullanıcı avatarı

XhobLe
Yasaklı Üye
Yasaklı Üye

Mesaj gönderen XhobLe »

byxed16 yazdı:Kardeşim bana öğretme bu işi bilişim bölümü okuyorum.
Tamam okuyor olabilirsin peki bende diyorum adam biostan napacak ?

Link:
Linklerini gizle
Linki Kopyala
Kullanıcı avatarı

Taha Demirbaş
İletişim:

Mesaj gönderen Taha Demirbaş »

Pc yi kapat. Tekrar baslat.
Temiz bir win 7 yada win 10 usb yada diski ile bilgisayari boot et. Ardindan formatlar gibi disk secme ekranina gel. Bu pc yi baska turlu kurtaramazsin. Diyecegime dikkat et suan yoksa tum hersey gider. Hic bir islem yapmadan windowsun oldugu diski sec ve devam et de. Uyari pencereso cikacak fakat ok de devam et. Windows yeniden yuklenecek acildiginda windowsu kurdugun diskte c dir. Windows.old klasorunun icerisinde. C diskindekileri gorursun diger disk aynidir. Fakat oyun vs calismayabilir. Tekrar kurmak zorunda kalabilirsin.

Link:
Linklerini gizle
Linki Kopyala
Kullanıcı avatarı

XhobLe
Yasaklı Üye
Yasaklı Üye

Mesaj gönderen XhobLe »

redarmygaming yazdı:Pc yi kapat. Tekrar baslat.
Temiz bir win 7 yada win 10 usb yada diski ile bilgisayari boot et. Ardindan formatlar gibi disk secme ekranina gel. Bu pc yi baska turlu kurtaramazsin. Diyecegime dikkat et suan yoksa tum hersey gider. Hic bir islem yapmadan windowsun oldugu diski sec ve devam et de. Uyari pencereso cikacak fakat ok de devam et. Windows yeniden yuklenecek acildiginda windowsu kurdugun diskte c dir. Windows.old klasorunun icerisinde. C diskindekileri gorursun diger disk aynidir. Fakat oyun vs calismayabilir. Tekrar kurmak zorunda kalabilirsin.
O işlem bildiğim kadarıyla windows uzerinden yapar iken oluyor windows ustune windows yukleme işlemi...

Link:
Linklerini gizle
Linki Kopyala
Kullanıcı avatarı

Taha Demirbaş
İletişim:

Mesaj gönderen Taha Demirbaş »

Yok. Boylede oluyor diye biliyorum denesin bicimle demeden bicimlemede bulunmuyor

Link:
Linklerini gizle
Linki Kopyala

emirsandal
Server Ip/DNS: CSxx.CSDuragi.COM
Clan İsmi: no souNd
İletişim:

Mesaj gönderen emirsandal »

Bu sorunun aynısı bendede olmuştu. Bilgisayarımın 2 Yıl Garantisi vardı. 4 Yılda Kaskosu. HardDisk0 diye bir hata veriyordu ozaman anladımki, Hard Diskim bozulmuştu. Hemen Bilgisayarımı MediaMarkt'a gönderdim. 20 İş günü İçerisinde Bana Yeni bir Hard Disk Eklenerek geri gelmişti. Kaskom olmasaydı bunun için benden para isteyeceklerdi. 2-3 Gün Önce Geri aldım bilgisayarımı baktım 8.1 yüklemişler. Hemde Orjinal. Buarada Kardeş HDD lere güven olmaz. Hem yavaş çalışırlar hemde hemen bozulurlar. Bende SSD Almak için para biriktiriyorum. Çünkü Bilgisayarım benim 3 Dakikada açılıyor. Diğer bilgisayarım ssd 10 - 20 saniyede boot ediyor çünkü SSD hızlı.

Buarada virüsle alakası yok. Güç kesintileri bilgisayarı direk bilgisayarı açma kapamadan kapatma gibi şeylerden kaynaklanıyor. Çünkü HDD aniden kendini güç kesintiye uğrayınca yanıyor içindeki meteraller (EDİT)

Umarım Sorununu Çözmüşşündür.

Link:
Linklerini gizle
Linki Kopyala

emirsandal
Server Ip/DNS: CSxx.CSDuragi.COM
Clan İsmi: no souNd
İletişim:

Mesaj gönderen emirsandal »

Buarada İZMİR'de yaşıyorsan Nejdat Delioğlu diye bir adam var. NET Bilgisayarın sahibi 100.000 abonelik bir kanalı var. Burada videolar var mesela bozuk HDD den veri kurtarma :)

LİNK: https://www.youtube.com/watch?v=lev3BEkDp_c

Link:
Linklerini gizle
Linki Kopyala
Kullanıcı avatarı

XhobLe
Yasaklı Üye
Yasaklı Üye

Mesaj gönderen XhobLe »

emirsandal yazdı:Bu sorunun aynısı bendede olmuştu. Bilgisayarımın 2 Yıl Garantisi vardı. 4 Yılda Kaskosu. HardDisk0 diye bir hata veriyordu ozaman anladımki, Hard Diskim bozulmuştu. Hemen Bilgisayarımı MediaMarkt'a gönderdim. 20 İş günü İçerisinde Bana Yeni bir Hard Disk Eklenerek geri gelmişti. Kaskom olmasaydı bunun için benden para isteyeceklerdi. 2-3 Gün Önce Geri aldım bilgisayarımı baktım 8.1 yüklemişler. Hemde Orjinal. Buarada Kardeş HDD lere güven olmaz. Hem yavaş çalışırlar hemde hemen bozulurlar. Bende SSD Almak için para biriktiriyorum. Çünkü Bilgisayarım benim 3 Dakikada açılıyor. Diğer bilgisayarım ssd 10 - 20 saniyede boot ediyor çünkü SSD hızlı.

Buarada virüsle alakası yok. Güç kesintileri bilgisayarı direk bilgisayarı açma kapamadan kapatma gibi şeylerden kaynaklanıyor. Çünkü HDD aniden kendini güç kesintiye uğrayınca yanıyor içindeki meteraller (EDİT)

Umarım Sorununu Çözmüşşündür.
Sanmıyorum bilgisayarımı ailem cogu kez aşırı oyun oynayınca bir çok kez fişten çıkarttı ve 0 sıkıntı ama yıllar sonra anakartım bozuldu :D

Link:
Linklerini gizle
Linki Kopyala
Kullanıcı avatarı

Konu Sahibi
Poseidon*
Yasaklı Üye
Yasaklı Üye

Mesaj gönderen Poseidon* »

Merhabalar arkadaşlar şuan işteyim bilgisayarcı bir arkadaşım var Vatan'da çalışıyor bende gittim rica ettim evin anahtarını verdim ve hallet dedim şunu söyledim bu forumu hesabı açtım telefondan verdim eline al oku yap dedim oda az önce beni aradı ve Dyi Depo yaptığını oyunlardan vizelere kurtardığını söyledi teşekkürler. Ikidebir kapanıyordu ekran kartı yüzünden bu yüzden olmuş..

Link:
Linklerini gizle
Linki Kopyala