Discord sunucumuz açılmıştır, hepinizi bekleriz

https://discord.gg/43gGDQe6tS

Bilgisayar Yavaslama Ve Cabuk İsınma

Bilgisayar ve mobil cihazlar , internet alemi ve her türlü teknolojik aletler hakkında konular

Moderatör: Moderatörler

TheAsTeRiX
Clan İsmi: Skull Gaming

Mesaj gönderen TheAsTeRiX »

JoseFine yazdı:bilgisayarcıya format attırırken yanında dur parça alabilir önemli olanlarını ayrıca neden format attırıyorsunki ben bilgisayarı aldığımda bana format cd'si verdiler sanada verilmesi lazım değilmi

Bilmiyor ya da uğraşmak istemiyor olabilir.Orası onun kendi isteğine bağlı.

Link:
Linklerini gizle
Linki Kopyala
Kullanıcı avatarı

JoseFine

Mesaj gönderen JoseFine »

Sen bilirsin genede @TheAsTeRiX Özele gelirmsin

Link:
Linklerini gizle
Linki Kopyala

TheAsTeRiX

JoseFine yazdı:Sen bilirsin genede @TheAsTeRiX Özele gelirmsin
Özel mesaj alımlarını kapattım.Yardıma ihtiyacın varsa forumda konu aç.

Link:
Linklerini gizle
Linki Kopyala
Kullanıcı avatarı

qwee123

Mesaj gönderen qwee123 »

BYFURKAN42 yazdı:Kardesim onlari kontrol etmedim.
İşlemci sıcaklığını ve fan hızını kontrol et, eğer işlemci çok ısınıyor ve fan hızı yavaşsa fanda bir sorun vardır.
Fan arızalıysa soğutucu alman pek fayda etmez. laptop eğer soğutucu olmadan çalışmıyorsa bırak o soğutucu olmasın.
Soğutucular bilgisayarı bir nevi korumak amaçlı üretilmiştir. Arızalı bir bilgisayarı düzeltmek amaçlı değil.
Fanda bir sıkıntı yoksa laptopun içini temizlettirip macunun yenilettir
Format attır ki yazılımsal bir sorunda kalmasın.

Laptopun çok eski şimdi bu sorunu çözebilsen bile kısa süreli bir çözüm olur en fazla 5 6 ay belki daha kısa bir süre kullanabilirsin.
Veya laptopu sistemi yormayacak bir şekilde kullanabilirsin

Link:
Linklerini gizle
Linki Kopyala
Kullanıcı avatarı

XhobLe
Yasaklı Üye
Yasaklı Üye
Server Ip/DNS: csxx.csduragi.com
Clan İsmi: xxx - נв

Mesaj gönderen XhobLe »

JoseFine yazdı:bilgisayarcıya format attırırken yanında dur parça alabilir önemli olanlarını ayrıca neden format attırıyorsunki ben bilgisayarı aldığımda bana format cd'si verdiler sanada verilmesi lazım değilmi
Verilen cdlerin belirli bir kullanım suresi var leptopu sökmeyi bilmediği surece sökmeyi başarsa bile alabilecegi parcalar;
RAM
HDD
Ekran karti çipi vs.

Link:
Linklerini gizle
Linki Kopyala

Konu Sahibi
BYFURKAN42
Yasaklı Üye
Yasaklı Üye

Mesaj gönderen BYFURKAN42 »

XhobLe yazdı:
BYFURKAN42 yazdı:
XhobLe yazdı: Kullandıgım bilgisayar 2009 yılında satın alındı ve bu sene anakartı bozuldu dayanma gucunu siz tahmin edin...
Eğer anakart gibi bileşenleriniz tozlandıysa gidin guzel bir hava attırın çünkü toz bileşenlere aşırı ısı sıkıntısı yaşatabilir.
Thermaltake termal macun alıp profesyonel veya tecrubeli birine işlemcinizin termal macununu yeniletin.
Işlemciye sıkılan macun kurudukca sogutucu fan ve işlemci arasında daha cok ısı alışverişi olur ve cabuk ısınır.
Ekstra olarakta olduğunuz bolge sıcak ise kasanız kolay hava alabilecek hava borularının acık olacagı şekilde bir yere koyun.

Şimdiden geçmiş olsun.
saol kardesim seni anloyorim yaptirtcam bilgisayarciya goturup ama benim bilgisayarim laptop
Ekstra sogutucu fan kullanıyormusunuz ?
Hava borularından sıcak havamı ufluyor sogukmu ?
Ekstra fan kullaniyorum kardesim soguk hava ufluyor tabikide

Link:
Linklerini gizle
Linki Kopyala

Konu Sahibi
BYFURKAN42
Yasaklı Üye
Yasaklı Üye

Haci ben 2010 da falan aldim verdiler formati bilgisayarciya attirmicam zten bilgisayarin basinda dur konusunda ise alacagini sanmiyorum adamin bilgisayarimi teslim ettim pazartesi hazir

Link:
Linklerini gizle
Linki Kopyala

Konu Sahibi
BYFURKAN42
Yasaklı Üye
Yasaklı Üye

qwee123 yazdı:
BYFURKAN42 yazdı:Kardesim onlari kontrol etmedim.
İşlemci sıcaklığını ve fan hızını kontrol et, eğer işlemci çok ısınıyor ve fan hızı yavaşsa fanda bir sorun vardır.
Fan arızalıysa soğutucu alman pek fayda etmez. laptop eğer soğutucu olmadan çalışmıyorsa bırak o soğutucu olmasın.
Soğutucular bilgisayarı bir nevi korumak amaçlı üretilmiştir. Arızalı bir bilgisayarı düzeltmek amaçlı değil.
Fanda bir sıkıntı yoksa laptopun içini temizlettirip macunun yenilettir
Format attır ki yazılımsal bir sorunda kalmasın.

Laptopun çok eski şimdi bu sorunu çözebilsen bile kısa süreli bir çözüm olur en fazla 5 6 ay belki daha kısa bir süre kullanabilirsin.
Veya laptopu sistemi yormayacak bir şekilde kullanabilirsin
valla hacim eski laptop ama isimi goruyor iyi memnunum sadece isinma ve kasma sorunundan sikayetciydim bence bakimin yaptirinca uzun sure gidicegini dusunuyorum

Link:
Linklerini gizle
Linki Kopyala

Konu Sahibi
BYFURKAN42
Yasaklı Üye
Yasaklı Üye

Beyler Bilgisayarimi Bilgisayarciya teslim ettim pazartesiye hazir insallah macunlari degisip fan ve tum ic temizlikleri yapilcak guvendigim bir adam ama format attirmadim geldiginde kendim format atcam insallah hizlanacagini dusunuyorum sizlere bir sorum daha var bilgisayara format attiktan sonra guzel onerebileceginiz saglam lisans istemeyen bir virus programi varmidir ? viruslere karsi etkili olcak ve bilgisayari hizlandirmaya yarayan gerrksiz verileri silen bir program onerebilcek varmi ?

Link:
Linklerini gizle
Linki Kopyala

TheAsTeRiX

BYFURKAN42 yazdı:Beyler Bilgisayarimi Bilgisayarciya teslim ettim pazartesiye hazir insallah macunlari degisip fan ve tum ic temizlikleri yapilcak guvendigim bir adam ama format attirmadim geldiginde kendim format atcam insallah hizlanacagini dusunuyorum sizlere bir sorum daha var bilgisayara format attiktan sonra guzel onerebileceginiz saglam lisans istemeyen bir virus programi varmidir ? viruslere karsi etkili olcak ve bilgisayari hizlandirmaya yarayan gerrksiz verileri silen bir program onerebilcek varmi ?
ESET kullan.Siteyi veremem fakat verdikleri crack sağlam.Çok istersen özelden atabilirim.Iobit AntiVirüs kullanabilirsin.Bundaki crack olayı daha kolay.ESET gibi her şeyi engellemez yalnız.

Link:
Linklerini gizle
Linki Kopyala