Discord sunucumuz açılmıştır, hepinizi bekleriz

https://discord.gg/43gGDQe6tS

İp - Donanım Bilgisi

Server almadan önce kafanıza takılan soruları bizlere sorabilirsiniz , nasıl server alınacağını detayları ile öğrenebilirsiniz.

Moderatör: Moderatörler

Konu Sahibi
ZaOnashi

İp - Donanım Bilgisi

Mesaj gönderen ZaOnashi »

Merhabalar,

Amacım en uygun fiyata en performanslı sunucu kiralamak. İp'nin önde olmasının benim için pek bir önemi yok.
Fakat hangi ip'nin ne tür donanımsal özelliklere sahip olduğunu, aralarında nasıl bir fark olduğunu bilmiyorum.

Bununla ilgili net bir bilgi bulamadım. Mesela 21. ip'nin özelliklerinde en geri ip hangisi?

Teşekkürler

Link:
Linklerini gizle
Linki Kopyala

Wizites

İp - Donanım Bilgisi

Mesaj gönderen Wizites »

donanımsal olarak full pro yani cs1net-cs16net cs1com-cs30com dışında çok bir fark yok. bu ipler daha dolacağı ön görüldüğü için biraz daha performans eklenmiş olabilir.
(yönlendirmesiz bu ipler 10 kişiyi geçemiyor)

** İp Adresine gelecek olur isek, CSDuragı firmasında hiçbir ip adresinin bir diğerinden farkı yok :D ne en önde olsun ne en son da olsun. tek fark Yönlendirme sistemi...

+ Eğer yönlendirme sisteminin içinde olacak olursan( 1800 Tl Verip 1 yıllık yönlendirme hizmeti alıyorsun ekstra olarak ) Serverin en sonda bile olsa gene dolu olacaktır.
+ Lakin sistemin kısıtlaması sonucu yönlendirme sistemine sadece cs1net-cs16net | cs1com-cs30com ip adresleri içinde barınanlar girebiliyor..

Diyelim ki önlerden bir ip istiyorsun ve serverime oyuncu girsin yön sistemine dahil olayım diyosun;
bir hesaplama yapacak olursak diyelim ki; 07.10.2022 Tarihinde cs12.csduragi.com 30+2 CS Server İp Adresi Kiralığa çıkacak diye gözüküyor bu ip adresinin maliyeti;
İlk Ödeme : 2400₺ + 1800₺ = 4.200₺ ( bu fiyatı ödediğin zaman harika bir serverin olabilir )

*** jb-zm-escape vs modlar hariç, bu modu kuracaksan tamamen kendi sarfettiğin emeğin karşılığını alırsın... çünkü bunlara yön satışı yok

21. ip diye özellikle belirtmişsin dediğim gibi neredeyse hiçbir fark yok sadece fiyat olarak düştükçe ram kapasitesini kısıyor olabilirler ama cs68com ip adresinde sunucunun enn dolu sunucusu ve en yoğun ram, cpu kullanan ip adresi var ordan hangi ip adresine kadar özellikler var diye kendin kıyaslama yapabilirsin : )

Link:
Linklerini gizle
Linki Kopyala

Konu Sahibi
ZaOnashi

İp - Donanım Bilgisi

Hocam detaylı açıklamassın teşekkürler ama yönlendirme ile ilgilenmiyorum.

21. ip deme sebebim ilk jailbreak server. Ve bende jail sunucu kurmayı düşünüyorum. Fakat çok eklenti yükleyeceğimden dolayı işlemci veya ram limitine takılmak istemiyorum.

O ip nin aynı donanımsal özelliklerindeki en geri ip ne onu merak ediyorum. Yoksa tüm sunuculardaki ram, cpu oranı ve kullanılan işlemci modeli aynı mı anlayamadım.

Link:
Linklerini gizle
Linki Kopyala
Kullanıcı avatarı

ulyoS

İp - Donanım Bilgisi

Mesaj gönderen ulyoS »

Tam olarak doğru sayılamaz sayın @Wizites 'in yazdıkları.
satis-oncesi-sorular-nasil-server-alini ... ml#p329434 bu konuda göreceğiniz üzere IP adresine göre verilen RAM kapasitesi ve işlem gücü artmakla beraber kullanabileceğiniz değerler de artıyor, CS120 adresinde kurulu eklentiler %90 kapasitede çalışıyor görünüyorken CS21'de bu oran %40 bile olabiliyor.

Link:
Linklerini gizle
Linki Kopyala

Konu Sahibi
ZaOnashi

İp - Donanım Bilgisi

Artıyor ama hangi ip den itibaren ne kadar artıyor bunun net bilgisi yok hocam.

Link:
Linklerini gizle
Linki Kopyala
Kullanıcı avatarı

ulyoS

İp - Donanım Bilgisi

Mesaj gönderen ulyoS »

Evet bunun bilgisi hiç bir zaman verilmedi zaten.

Link:
Linklerini gizle
Linki Kopyala
Kullanıcı avatarı

Fatih ~ EjderYa
İletişim:

İp - Donanım Bilgisi

Mesaj gönderen Fatih ~ EjderYa »

ZaOnashi yazdı: Cum Eki 07, 2022 6:56 am Fakat çok eklenti yükleyeceğimden dolayı işlemci veya ram limitine takılmak istemiyorum.
Sunucun en iyi performansı sağlayabilecek kapasitede olsa bile eğer kullandığın eklentiler temiz yazılmamışsa problemli while,for döngüleri gereksiz değişkenleri varsa bir şey değişmeyecektir.

Link:
Linklerini gizle
Linki Kopyala
Kullanıcı avatarı

ENESIZM
Server Ip/DNS: MoonDeveloperTeam
İletişim:

İp - Donanım Bilgisi

Mesaj gönderen ENESIZM »

Resim

Resim
5 eklenti çalışmadığı/hatalı çalıştığı için cpu şişirebiliyor. onun dışında çok fazla ağır eklenti kullanmaktayız. durumumuz bu halde.

Link:
Linklerini gizle
Linki Kopyala