Discord sunucumuz açılmıştır, hepinizi bekleriz

https://discord.gg/43gGDQe6tS

Zip ile map, model, sprite vb yükleme

CSDurağını geliştirmek adına önerilerinizi , şikayetlerinizi , taleplerinizi buradan dile getirebilirsiniz.
Aklınıza gelebilecek her konuda CSDurağını ileriye taşıyabilmek için fikirlerinizi bekliyoruz.
Panel,ödeme yöntemleri,mesailer, forum içi yönetim şekli, serverlar,modlar keşke şu olsaydı daha güzel olurdu diyebileceğiniz her fikire açığız.

Moderatör: Moderatörler

Konu Sahibi
Talep BOTU

Zip ile map, model, sprite vb yükleme

Mesaj gönderen Talep BOTU »

Merhabalar, bildiğiniz üzere sunucuya harita, modeli sprite yüklerken, her dosyanın kendi içinde dosya şeklinde ayrılmış ve bunları panelde ayrı ayrı klasör açarak konumlandırmamız gerekiyor. Bu olay hem sunucuyu hem de bizi aşırı yormaktadır. Bu şekilde tek tek klasörlendirmek yerine panele Rar, zip yükleyip panelin bunu rardaki gibi aktarması daha sağlıklı ve daha hızlı olacaktır.

Örneğin, Jail haritası indirip sunucuya yüklemek istediğimiz zaman, içerik dosyasında bir sürü klasör ve her klasörde farklı bir dosya oluyor. Bu şekilde tek tek klasör açmak yerine panel bu rardaki dosyaları dizinle beraber oluşturup yükleme seçeneği olursa daha iyi olacaktır.

Link:
Linklerini gizle
Linki Kopyala

vburakustunel

Map, model, sprite vb yükleme

Mesaj gönderen vburakustunel »

Eğer mümkünse böyle bir şey çok iyi olur. Özellikle zombi modları, mapleri kurarken çok fazla zaman harcıyor tek tek oluşturup yüklemek.

Link:
Linklerini gizle
Linki Kopyala

multip0wer
Server Ip/DNS: 213.238.173.68
Clan İsmi: Dark Prof
İletişim:

Mesaj gönderen multip0wer »

Direk FTP verilse daha iyi olabilir ama sanmıyorum bu konuda bir yenilik geleceğini.

Link:
Linklerini gizle
Linki Kopyala
Kullanıcı avatarı

Özcan Örs
Server Ip/DNS: cs3.csduragi.net
Clan İsmi: TIMGaming
İletişim:

Mesaj gönderen Özcan Örs »

Kesinlikle getirilmesi gereken bir talep bütün herkese büyük bir rahatlama gelecektir.

Link:
Linklerini gizle
Linki Kopyala

wenkxntb

Mesaj gönderen wenkxntb »

Olması halinde bizlere çok yarar sağlar 10 adet yeni mapi yüklemek 15 dkyı alıyor bu sistem gelirse çok yararlı olur

Link:
Linklerini gizle
Linki Kopyala
Kullanıcı avatarı

Ömer TELLİ
Yönetici
Server Ip/DNS: dm.csduragi.com
Clan İsmi: csd

Mesaj gönderen Ömer TELLİ »

Bir yandan mümkün bir yandan değil, şuan alt yapımız direkt olarak ftp erişimi vermeye bile müsait ancak forumda defalarca dile getirdim tekrar dile getiriyorum.

Yüklenen dosya içeriklerini kontrol etmediğimizde kötü niyetli kişiler, sunucuya giren non-steam oyuncuların bilgisayarlarına istediği virüsü, ratı, keyloggerı, ransomwarei vb bir dünya şeyi oyuncunun bilgisayarına kurdurabilir.

non-steami geçtim steam de bile dünya kadar sıkıntı var. O yüzden şuan için bu talep sadece değerlendirmeye açık olabilir.
İleride oyuna giren kişilerin bilgisayarına herhangi bir zarar gelmesi durumunda tüm sorumluluğu üstelenebilecekleri ıslak imzalı sözleşme talep etmemiz durumunda belli başlı sunuculara belki verilebilir. Ancak şuan için bu mümkün değil.

Link:
Linklerini gizle
Linki Kopyala
Kullanıcı avatarı

burakxd383
Server Ip/DNS: -
Clan İsmi: -
İletişim:

Mesaj gönderen burakxd383 »

Ömer TELLİ yazdı: Pzt Haz 13, 2022 12:57 pm Bir yandan mümkün bir yandan değil, şuan alt yapımız direkt olarak ftp erişimi vermeye bile müsait ancak forumda defalarca dile getirdim tekrar dile getiriyorum.

Yüklenen dosya içeriklerini kontrol etmediğimizde kötü niyetli kişiler, sunucuya giren non-steam oyuncuların bilgisayarlarına istediği virüsü, ratı, keyloggerı, ransomwarei vb bir dünya şeyi oyuncunun bilgisayarına kurdurabilir.

non-steami geçtim steam de bile dünya kadar sıkıntı var. O yüzden şuan için bu talep sadece değerlendirmeye açık olabilir.
İleride oyuna giren kişilerin bilgisayarına herhangi bir zarar gelmesi durumunda tüm sorumluluğu üstelenebilecekleri ıslak imzalı sözleşme talep etmemiz durumunda belli başlı sunuculara belki verilebilir. Ancak şuan için bu mümkün değil.
yüklediğimiz rar dosyalarının içeriklerinide kontrol edecek eğer zararlı bir dosya mevcutsa yüklemeyi iptal edecek bir sistem geliştirilse olamaz mıydı ?

Link:
Linklerini gizle
Linki Kopyala
Kullanıcı avatarı

Serhat Öndeş
İletişim:

Mesaj gönderen Serhat Öndeş »

Ömer TELLİ yazdı: Pzt Haz 13, 2022 12:57 pm Bir yandan mümkün bir yandan değil, şuan alt yapımız direkt olarak ftp erişimi vermeye bile müsait ancak forumda defalarca dile getirdim tekrar dile getiriyorum.

Hocam bu tür bir şey eklenecekse elbette tedbiri alınması gerekli, bu şekilde toplu dosya yüklemede, panelin rar dosyası içerisindeki dosyaları taraması gerekir. Toplu dosya yüklemede, sadece BSP, WAD, JPG, PNG, TXT, RES, BMP, SPR, MDL, WAW gibi dosyalar bulunuyor panelin sadece rar da bunlar var ise yükletmesi bilene yeterli olur.

Ayrıca bildiğiniz üzere yapılan haritaların çoğu gamebanana üzerine yükleniyor, haritaların verilerini cs-go ki gibi web sitesinde bulunan haritanın linki ile bilene yükletme seçeneği olabilir. Gamebanana global bir platform ve dosyalar tek tek kontrol ediliyor, eğer ilk başta dediğim gibi olmayacaksa bilene bu gamebanana üzeri yükleme bilene biz sunucu sahipleri için fayda sağlayacaktır:

Link:
Linklerini gizle
Linki Kopyala

wenkxntb

Mesaj gönderen wenkxntb »

Filtreleme sistemi gibi birşey çözüm olmaz mı ? Bu durum için

Link:
Linklerini gizle
Linki Kopyala
Kullanıcı avatarı

Özcan Örs
Server Ip/DNS: cs3.csduragi.net
Clan İsmi: TIMGaming
İletişim:

Mesaj gönderen Özcan Örs »

Bir fikir sunmak istiyorum ne kadar mümkün bilmiyorum ama ondan öncesinde red veren arkadaşın sadece neden red verdiğini o kadar merak ediyorum ki? Acaba serveri varmı? Veya harita yüklüyor mu? Çok çok merak ediyorum.
Neyse asıl konuya gelelim olur mu bilmem ama normalde bütün haritalar Gamebanana ve 17 Buddies sitelerinden indiriliyor genel olarak yani bizde örneğin panele geldiği vakit oraya de_dust2 yazınca sadece o 2 siteden kurulum yapsa olamaz mı? Mümkün olur mu bilemem ama sadece fikir

Link:
Linklerini gizle
Linki Kopyala