Discord sunucumuz açılmıştır, hepinizi bekleriz

https://discord.gg/43gGDQe6tS

Etkili bir ban eklentisi istiyorum

Eklenti sorunlarınız ve özel eklenti istekleriniz

Moderatör: Moderatörler

Konu Sahibi
tekbirlik
Server Ip/DNS: Cs2.Csduragi.Net
Clan İsmi: Selected-Gaming
İletişim:

Mesaj gönderen tekbirlik »

Merhabalar,

Bir serverden ban yediğinizi düşünün. Diyelim ki banı steam cs'den yediniz. Modem resliyeceksiniz steamdan girmeyecek, ancak nonsteam'den de modem resetlese daha giriş yapamayacak. Yani banı steamdan veya nonsteamden yiyeceksiniz bu farketmez modem resetleseniz dahi ne steam cs'den ne de nonsteam'den giriş yapabileceksiniz. Bu tarz bir eklenti yapılabilir mi ? uzaban denendi ancak onda da olmuyor.

Link:
Linklerini gizle
Linki Kopyala
Kullanıcı avatarı

Colditz

Mesaj gönderen Colditz »

Steam olanları amx_ban ile banlarsanız bir daha giremezler ancak non-steamler için kalıcı bir ban yoktur. Bir şekilde, bir yolunu bulup yine girerler çünkü CS 1.6 da HWID ban sistemi yok. Çeşitli eklentilerle insanların setinfolarını değiştirerek yasaklıyorlar, bu sistem de bir yere kadar işe yarıyor.

Link:
Linklerini gizle
Linki Kopyala

xMaster25
Server Ip/DNS: cs181.csduragi.com

Mesaj gönderen xMaster25 »

Colditz yazdı: Sal Haz 08, 2021 9:38 am Steam olanları amx_ban ile banlarsanız bir daha giremezler ancak non-steamler için kalıcı bir ban yoktur. Bir şekilde, bir yolunu bulup yine girerler çünkü CS 1.6 da HWID ban sistemi yok. Çeşitli eklentilerle insanların setinfolarını değiştirerek yasaklıyorlar, bu sistem de bir yere kadar işe yarıyor.
Zamanında benim açtığım konuya yazdığın steamid kick pluginini unutmuşsun :D

Bu arada plugin non-Steam 'ide etkiliyor
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.

Link:
Linklerini gizle
Linki Kopyala
Kullanıcı avatarı

bestcore

Mesaj gönderen bestcore »

xMaster25 yazdı: Çrş Haz 16, 2021 9:40 pm Zamanında benim açtığım konuya yazdığın steamid kick pluginini unutmuşsun :D

Genel ban eklentileri zaten bu şekilde işliyor. Steamid ve ip'sini kayıt ediyor ve oyuncu sunucuya bağlandığında bilgileri çekip sorgu yapıyor. Size, steamid değiştirebilen bir oyuncu rastlamamış. Eğer böyle bir oyuncu çatarsa, sunucudan uzaklaştıramazsınız.

Link:
Linklerini gizle
Linki Kopyala
Kullanıcı avatarı

Serhat Öndeş
İletişim:

Mesaj gönderen Serhat Öndeş »

bestcore yazdı: Çrş Haz 16, 2021 10:51 pm
xMaster25 yazdı: Çrş Haz 16, 2021 9:40 pm Zamanında benim açtığım konuya yazdığın steamid kick pluginini unutmuşsun :D

Genel ban eklentileri zaten bu şekilde işliyor. Steamid ve ip'sini kayıt ediyor ve oyuncu sunucuya bağlandığında bilgileri çekip sorgu yapıyor. Size, steamid değiştirebilen bir oyuncu rastlamamış. Eğer böyle bir oyuncu çatarsa, sunucudan uzaklaştıramazsınız.
Uzaklaştırma yolu var. Zamanında paylaşmak istedim lakin, yukardan gelen bilgi ile paylaşılması istenmedi :)

Link:
Linklerini gizle
Linki Kopyala
Kullanıcı avatarı

Colditz

Mesaj gönderen Colditz »

Serhat Öndeş yazdı: Çrş Haz 16, 2021 11:06 pm Uzaklaştırma yolu var. Zamanında paylaşmak istedim lakin, yukardan gelen bilgi ile paylaşılması istenmedi :)
Hiçbir ban kalıcı değildir (nonsteamler için). Oyuncunun dosyalarını değiştirseniz dahi başka bir clientten indirip tekrardan sunucuya bağlanır. Riot'un yaptığı gibi HWID ban sistemi olmadığı sürece oyuncuları kalıcı banlayamazsınız.

Link:
Linklerini gizle
Linki Kopyala
Kullanıcı avatarı

OPC Line
Server Ip/DNS: 213.238.173.xx
Clan İsmi: *YouKnowMyName*

Mesaj gönderen OPC Line »

Colditz yazdı: Çrş Haz 16, 2021 11:37 pm
Serhat Öndeş yazdı: Çrş Haz 16, 2021 11:06 pm Uzaklaştırma yolu var. Zamanında paylaşmak istedim lakin, yukardan gelen bilgi ile paylaşılması istenmedi :)
Hiçbir ban kalıcı değildir (nonsteamler için). Oyuncunun dosyalarını değiştirseniz dahi başka bir clientten indirip tekrardan sunucuya bağlanır. Riot'un yaptığı gibi HWID ban sistemi olmadığı sürece oyuncuları kalıcı banlayamazsınız.
Merakımdan soruyorum. HWID ban sisteminin işleyişi nedir kısaca açıklar mısın sana zahmet

Link:
Linklerini gizle
Linki Kopyala
Kullanıcı avatarı

Colditz

Mesaj gönderen Colditz »

Bilgisayarının donanımına ban atıyor. Seri numarasını değiştirmediğiniz sürece bu banı kaldıramıyorsunuz. Seri numarası da öyle kolay değişmiyor, bu olay da banı daha güvenilir hâle getiriyor. CS 1.6 oyununda kişinin donanımına erişimimiz olmadığı için bunu yapamıyoruz.

Link:
Linklerini gizle
Linki Kopyala
Kullanıcı avatarı

Özcan Örs
Server Ip/DNS: cs3.csduragi.net
Clan İsmi: TIMGaming
İletişim:

Mesaj gönderen Özcan Örs »

Serhat Öndeş yazdı: Çrş Haz 16, 2021 11:06 pm
bestcore yazdı: Çrş Haz 16, 2021 10:51 pm

Uzaklaştırma yolu var. Zamanında paylaşmak istedim lakin, yukardan gelen bilgi ile paylaşılması istenmedi :)
Ne gibi bir ban bu serhat? Ne işlevi var biliyorsun işlev önemli :D

Link:
Linklerini gizle
Linki Kopyala
Kullanıcı avatarı

Serhat Öndeş
İletişim:

Mesaj gönderen Serhat Öndeş »

Colditz yazdı: Çrş Haz 16, 2021 11:37 pm
Maalesef kalıcı banlıyordu. Tek çözüm format yada o banı bizim kaldırmamız gerekiyor.

Link:
Linklerini gizle
Linki Kopyala