Discord sunucumuz açılmıştır, hepinizi bekleriz

https://discord.gg/43gGDQe6tS

FPS Sorunu Hk.

Bilgisayar ve mobil cihazlar , internet alemi ve her türlü teknolojik aletler hakkında konular

Moderatör: Moderatörler

Kullanıcı avatarı

Konu Sahibi
Xau
Server Ip/DNS: 213.238.173.12
Clan İsmi: Nostalji Gamers
İletişim:

FPS Sorunu Hk.

Mesaj gönderen Xau »

Arkadaşlar bilgisayar sistemimi parçalar halinde 2. El toplayarak yeniledim özellikleri şu şekilde ;

İşlemci: AMD Ryzen 3 1200 AF
Anakart: Asus tuf b450 pro gaming
Ekran Kartı: Rx580 8GB
Ram: 8GB 3000 MHz
Depolama: 240 GB SSD
Güç Kaynağı: XIGMATEK TAURO 80PLUS BRONZE M+600W MODÜLER

Oyunda FPS sorunu yaşıyorum. Pro serverlerde 100 veya 150 Sabit FPS alıyorum. DM-Jail gibi modlarda oyuncuların yoğun olduğu yerlerde 100 ün altına düşüyor bunun sebebi nedir ? Yeni nesil oyunlarda hiç bir sıkıntı yaşamazken neden cs 1.6 bu FPS sorunuyla karşılaşıyorum ? Çözümü varmıdır varsa nedir ? Ne yapmam gerekiyor ? Bu arada oyunu steamdan oynuyorum onun içinde ayarı varmıdır bilmiyorum. Şimdiden teşekkürler.

Link:
Linklerini gizle
Linki Kopyala

Victores

FPS Sorunu Hk.

Mesaj gönderen Victores »

sanırım bu fps düşüklüğünün sebebi sadece siz değilsiniz
bilgisayarım ortalama bir bilgisayar kimsenin olmadığı boş serverde 700-800 fps alırken jail serverlerde 50-60lara kadar düşüyor çünkü jail serverler gereğinden fazla spr, model dosyaları ekliyor bunların hepsi fps düşürüyor ayrıca serverde 4-5 kişi varken fps 150-200lerdeyken kişi sayısı 23-24lere çıkınca da fps 70-80e kadar düşüyor serverdeki kişi sayısı da fps'i etkiliyor

Link:
Linklerini gizle
Linki Kopyala

ByKieL*

FPS Sorunu Hk.

Mesaj gönderen ByKieL* »

Victores yazdı: Çrş Ara 09, 2020 11:59 am sanırım bu fps düşüklüğünün sebebi sadece siz değilsiniz
bilgisayarım ortalama bir bilgisayar kimsenin olmadığı boş serverde 700-800 fps alırken jail serverlerde 50-60lara kadar düşüyor çünkü jail serverler gereğinden fazla spr, model dosyaları ekliyor bunların hepsi fps düşürüyor ayrıca serverde 4-5 kişi varken fps 150-200lerdeyken kişi sayısı 23-24lere çıkınca da fps 70-80e kadar düşüyor serverdeki kişi sayısı da fps'i etkiliyor
Aynen özellikle jail sunucularda T dolu hücreye bakarken fpsim 15 falan oluyor normal kimsenin olmadığı zaman ise 100 150 falan.

Link:
Linklerini gizle
Linki Kopyala
Kullanıcı avatarı

DarknessS

FPS Sorunu Hk.

Mesaj gönderen DarknessS »

Oyunda Bir Sorun Var Video Modunu [D3D] Veya [OpenGL] Almayı Dene Ben Bu Şekilde Düzelttim
Ama Zaten D3D Modunda Veya OpenGL Modunda Isen Üzülme Oyundada Bir Sorun Var Benim Pcm Yeni Nesil Bir Oyunda Kasmıyordu Cs 1.6 ' da kasıyordu Oyunda Bir Sorun Var

Link:
Linklerini gizle
Linki Kopyala
Kullanıcı avatarı

Serhat Öndeş
İletişim:

FPS Sorunu Hk.

Mesaj gönderen Serhat Öndeş »

Oyun çok eski olduğu için kasıyor bu genel sorun. Oyun steam ise aşağıda bıraktığım görseldeki gibi düzenleyiniz. Ayrıca çözünürlüğü de monitöre göre yapınız.
Screenshot_121.png
Konsola da zaten herkesin bildiği komutları yazın.

fps_override 1
fps_max 450

Benim ayarlarım bu şekil de.
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.

Link:
Linklerini gizle
Linki Kopyala
Kullanıcı avatarı

Konu Sahibi
Xau
Server Ip/DNS: 213.238.173.12
Clan İsmi: Nostalji Gamers
İletişim:

FPS Sorunu Hk.

Mesaj gönderen Xau »

AMD nin eski oyunlara desteği yok zaten yeni nesil oyunlara odaklanmışlar ama Nvidia öyle değil hem eski hemde yeni oyunlara desteği var o yüzden GTX 1050 ti ye geçtim şimdi sorunum yok FPS yüksek alıyorum

Link:
Linklerini gizle
Linki Kopyala
Kullanıcı avatarı

Serhat Öndeş
İletişim:

FPS Sorunu Hk.

Mesaj gönderen Serhat Öndeş »

Xau yazdı: Cum Şub 19, 2021 2:50 pm AMD nin eski oyunlara desteği yok zaten yeni nesil oyunlara odaklanmışlar ama Nvidia öyle değil hem eski hemde yeni oyunlara desteği var o yüzden GTX 1050 ti ye geçtim şimdi sorunum yok FPS yüksek alıyorum
AMD ile alakalı değil ki? Ben RX 570 kullanıyorum FPS değerlerim yüksek.

Link:
Linklerini gizle
Linki Kopyala