Discord sunucumuz açılmıştır, hepinizi bekleriz

https://discord.gg/43gGDQe6tS

Turk net Ping Sorunu

Oyunda karşılaştığınız hatalar , oyun hakkında genel bilgiler

Moderatör: Moderatörler

Konu Sahibi
Ysf4941

Turk net Ping Sorunu

Mesaj gönderen Ysf4941 »

Merhaba Ömer Bey

Atmış olduğum fotoğraflara göre Bu ping konusunda yardımcı olur musunuz ? 03.09.2020 tarihinden 09.09.2020 tarihine kadar ping sorunum düzelmişti. 09.09.2020 tarihinde akşam saatleri 23:15 - 23:40 saatleri arası pingim tekrar 50 60 arası sabit oldu. Ne yapmam gerekiyor ?
speedtest NEW.png
PİNG.jpg
New Tracert 17.09.2020.png
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.

Link:
Linklerini gizle
Linki Kopyala

barbod

Turk net Ping Sorunu

Mesaj gönderen barbod »

bende türknet kullanıyorum ve arkadaşın dediği gibi son 4-5 gündür ping 60 tan aşşağı düşmüyor. Diğer sunucuların serverlerinde ise max 30 ping gösteriyor. İlgilenirseniz sevinirim.

Link:
Linklerini gizle
Linki Kopyala
Kullanıcı avatarı

cazi53

Turk net Ping Sorunu

Mesaj gönderen cazi53 »

Daha önce de konu açmıştın. Sorunun türk.net te senin. Oradan muhattap bulabilirsen ne mutlu sana. TurksatKablonet kullanıyorum ms değerleri ekte . Csd'nin veri merkezi bana gayet iyi. Ki genel anlamda da diğer servis sağlayıcıları kullananlarda da düşük ping değerleri var. Turk netin de iyiydi fakat sonradan bozdu. Çözüm olarakta turk.net de taahhüt olmadığından onun vizyonunda olan iss ler var netspeed gibi şuanda mevcut altyapın ADSL ise ADSL , VDSL ise VDSL devam edebilirsin. Sorgulamadan bak istersen sitelerinden. Onlarda da taahhüt yok bu arada. Eski turk.net deki verimi alacağınızı düşünüyorum.
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.

Link:
Linklerini gizle
Linki Kopyala
Kullanıcı avatarı

Ömer TELLİ
Yönetici
Server Ip/DNS: dm.csduragi.com
Clan İsmi: csd

Turk net Ping Sorunu

Mesaj gönderen Ömer TELLİ »

Turknet müşteri temsilcilerine sormanız gereken tek soru ;
"Yurt içindeki bir sunucuya bağlantı kurmak istediğimde, bağlantım neden yurt dışını dolaşıyor"

tracert çıktısında görüldüğü gibi bağlantı saçma bir şekilde yurt dışını dolaşmakta dönemsel olarka bu türk nette olmakta

Link:
Linklerini gizle
Linki Kopyala
Kullanıcı avatarı

ByBuLuT ☪
Clan İsmi: -
İletişim:

Turk net Ping Sorunu

Mesaj gönderen ByBuLuT ☪ »

durum bende de aynı şekilde, yazdım destekten, 20 kelimenin 1 tanesi ping diye bana ping düşürme oto mesajı yollamış bildiriyi kapatmış.

Kod: Tümünü seç

Yurtiçinde bulunan bir sunucuyla bağlantı kurmak istediğimde bağlantım yurtdışını dolanıyor ve bu durum ping değerlerimi yükseltiyor bu durumdan şikayetçiyim düzeltilmesini talep ediyorum.

Telefon: - Mail: -
Oim Ticket Konusu: (BTK) Bağlantı/Hizmet Kalitesi

20.09.2020 20:06
Şikayetinizi aldık ve ekiplerimiz incelemeye başladı. Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu tarafından yayınlanan "Tüketici Şikâyetlerinin İşletmeciler ve Hizmet Sağlayıcılar Tarafından Çözümlenmesine İlişkin Usul ve Esaslar"a göre şikayetleriniz 10 iş günü içerisinde çözülmektedir.

21.09.2020 16:50
Merhaba, ben Ece Ç.
Ping probleminizin giderilmesi adına aşağıdaki faktörleri dikkate almanız yeterli olacaktır. Direk olarak pinge müdahale sağlayamamaktayız yoğunluk kaynaklı ping değerlerinizde yükselmeler olabilir.
1- Kullanılan bilgisayar kablolu olarak modeme bağlanmalı. Çünkü kablosuz ağlar veriyi gerçek anlamıyla havadan iletir. Bağlantı engellerden seker ve duvarlardan geçer. Buda ping süresine etki eder.
2- Bilgisayarda bulunan tüm açık programları kapatılmalı.
3- Aynı ortamda interneti kullanan başka kişiler varsa ve interneti ne kadar aktif bir şekilde kullanırlarsa ping süresi etkilenir (yükselir). O nedenle ping değerini düşürmek için bağlantı sayısı düşürülmeli.
4- Bilgisayarda herhangi bir veri indirme işlemi yapıyor ya da oyun oynanıyorsa durdurulmalı. ( Torrentten veri indirmek, Steamden oyun oynamak gibi uygulamalar açıksa kapatılmalı. )
5- Ağ donanımlarında sorun olup olmadığını kontrol edilmeli. Dağıtıcı (Router) veya Çoklayıcı (Hub) kullanılıyorsa bunun yerine bilgisayar modeme doğrudan bağlanabilir. Böylece bu cihazlarda herhangi bir sorun varsa hangi donanımda olduğu ortaya çıkar.
İyi Günler Dilerim.?

Link:
Linklerini gizle
Linki Kopyala
Kullanıcı avatarı

Yek'-ta
İletişim:

Turk net Ping Sorunu

Mesaj gönderen Yek'-ta »

ByBuLuT ☪ yazdı: Pzt Eyl 21, 2020 5:31 pm durum bende de aynı şekilde, yazdım destekten, 20 kelimenin 1 tanesi ping diye bana ping düşürme oto mesajı yollamış bildiriyi kapatmış.

Yurtiçinde bulunan bir sunucuyla bağlantı kurmak istediğimde bağlantım yurtdışını dolanıyor ve bu durum ping değerlerimi yükseltiyor bu durumdan şikayetçiyim düzeltilmesini talep ediyorum.

Şikayetinizi aldık ve ekiplerimiz incelemeye başladı. Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu tarafından yayınlanan "Tüketici Şikâyetlerinin İşletmeciler ve Hizmet Sağlayıcılar Tarafından Çözümlenmesine İlişkin Usul ve Esaslar"a göre şikayetleriniz 10 iş günü içerisinde çözülmektedir.

Merhaba, ben Ece Ç.
Ping probleminizin giderilmesi adına aşağıdaki faktörleri dikkate almanız yeterli olacaktır. Direk olarak pinge müdahale sağlayamamaktayız yoğunluk kaynaklı ping değerlerinizde yükselmeler olabilir.
1- Kullanılan bilgisayar kablolu olarak modeme bağlanmalı. Çünkü kablosuz ağlar veriyi gerçek anlamıyla havadan iletir. Bağlantı engellerden seker ve duvarlardan geçer. Buda ping süresine etki eder.
3- Aynı ortamda interneti kullanan başka kişiler varsa ve interneti ne kadar aktif bir şekilde kullanırlarsa ping süresi etkilenir (yükselir). O nedenle ping değerini düşürmek için bağlantı sayısı düşürülmeli.
4- Bilgisayarda herhangi bir veri indirme işlemi yapıyor ya da oyun oynanıyorsa durdurulmalı. ( Torrentten veri indirmek, Steamden oyun oynamak gibi uygulamalar açıksa kapatılmalı. )
5- Ağ donanımlarında sorun olup olmadığını kontrol edilmeli. Dağıtıcı (Router) veya Çoklayıcı (Hub) kullanılıyorsa bunun yerine bilgisayar modeme doğrudan bağlanabilir. Böylece bu cihazlarda herhangi bir sorun varsa hangi donanımda olduğu ortaya çıkar.
İyi Günler Dilerim.?
iptal gerekçesi olarak sunabilirsin.

Link:
Linklerini gizle
Linki Kopyala

barbod

Turk net Ping Sorunu

Mesaj gönderen barbod »

ByBuLuT ☪ yazdı: Pzt Eyl 21, 2020 5:31 pm durum bende de aynı şekilde, yazdım destekten, 20 kelimenin 1 tanesi ping diye bana ping düşürme oto mesajı yollamış bildiriyi kapatmış.

Merhaba, ben Ece Ç.
İyi Günler Dilerim.?
Talebinde açık olmayan genel ifadeler kullandığından problemi yanlış anlamışlar. Ben tracert ssleri ile birlikte detaylı ticket attım. Bugün itibariyle pingim normal değere döndü.
edit: Türknet için yazmıstım. Sizinki farklı galiba

Link:
Linklerini gizle
Linki Kopyala

24465299

Turk net Ping Sorunu

Mesaj gönderen 24465299 »

Merhaba Ömer bey,
555.png
BULUNDUĞUM SUNUCUNUN TRACERT TESTİ

--------------------------------------------------------------
20210209181855_1.jpg
BU İSE CSDURAGİ PİNG TESTİ İLE BAŞKA BİR SUNUCU PİNG TESTİ

Son 1 haftadır aynı sıkıntıyı yaşıyorum ve 1 haftadır düzelmedi. Türknet benimle iletişime geçtiğinde ise "sıkıntı sunucu kaynaklı" dediler. Sıkıntı ne ve ne zaman düzelecek bilgi alabilmem mümkün müdür? İyi günler.

Link:
Linklerini gizle
Linki Kopyala
Kullanıcı avatarı

Ömer TELLİ
Yönetici
Server Ip/DNS: dm.csduragi.com
Clan İsmi: csd

Turk net Ping Sorunu

Mesaj gönderen Ömer TELLİ »

Operatörler iyi alıştı kendi sorunlarını kabul etmeyin problemi bizlere atmaya.

Tracert çıktısından da gözüktüğü gibi trafiğiniz yurt dışından dolanıyor, üstelik bunu Turk.net üzerinden direk hattımız olmasına rağmen yapıyor.

Tekrar arayıp lol'de pingim 70 deyip işlem yapmasını söyleyin bakalım ne diyecekler, bizde kontrol sağlayacağız

Link:
Linklerini gizle
Linki Kopyala
Kullanıcı avatarı

Colditz

Turk net Ping Sorunu

Mesaj gönderen Colditz »

Alışacaksınız / Alışacağız (!)
yeah.png

Link:
Linklerini gizle
Linki Kopyala