Discord sunucumuz açılmıştır, hepinizi bekleriz

https://discord.gg/43gGDQe6tS

[DEV] YETSİS Görselli Kişileştirilebilir Yetkiver [2020] - Güncelleme!

Hazır fonksiyonlar, kütüphaneler, düzenleme programları/araçları/gereçleri, editörler kısacası geliştirme ortamı

Moderatör: Moderatörler

Kullanıcı avatarı

Konu Sahibi
Taha Demirbaş
İletişim:

[DEV] YETSİS Görselli Kişileştirilebilir Yetkiver [2020] - Güncelleme!

Mesaj gönderen Taha Demirbaş »

Eklenti İsmi : Gelişmiş Web tabanlı Yetkiver (Yetsis)
Eklenti Sürümü: 1.8.xxxx
Eklenti Geliştiricisi : @Taha Demirbaş, RA Gaming Community

Yeni Güncelleme(1.8.3b) Yayımlandı. Ayrıntılar için tıkla.!

Eklenti Veya Projenin Açıklaması & Tanımı & Amacı :
Proje 2018 yılında faale geçmesi karar verilmiş. Asıl amacı tek bir klan için yetkililerin zaman kaybetmeden kendi yetkileri üzerinde işlem yapmaları, Hiyerarşik yapının bir platform üzerine taşınarak daha az zaman kaybı ve veri kaybı ile haksızlıkların önüne geçilerek daha iyi bir yönetimler kazandırmak. Ve yükleyen topluluklara & klanlara diğer klanlardan üstün özellikler kazandırmasıdır.

YETSİS Ne İşe Yarar ? :
Web Yetkili Sistemi (YETSiS) merkezi bir yetkili sistemidir. Sistemi kullanmak isteyen kullanıcıların kendilerine özel yeni bir site açmalarına gerek bırakmaz. Onların seçtiği bir url vererek onlara ait sayfa oluşturarak Klanın sadece yetkili işlemlerini kapsayan yetkili paneli projesidir.

RA Yetkiver'i Hemen Dene : Denemek İçin Tıkla!
Screenshot_1.jpg

Yetsis Yetkilinin kendi işlemlerini kendi başına yapabileceği bir sistemdir.
  • Kendi nickini,parolasını, bakiyesi ile yetkisini ayarlayabilmektedir.
  • Yönetici Tarafından seçilen yetkililer belirli işlemleri yetkililer üzerinde yada sistem üzerinde yapabilir. Bunlar(Yetkili yükselt,sil,ekle gibi)
  • Diğer yetkililere seçilen yetkililer duyuru gönderebilirler.(Bu saatte şu odada öbür ts de toplantı var ! Gibi..)
Yetsis sistemi kayıt olarak kullanılan bir sistemdir. Eğer sunucunuz daha önceden kayıt edildi ise Sunucuyu üstüne geçirme sihirbazı ile sunucuyu hesabınıza tanımlayabilirsiniz..
Screenshot_1.jpg
Yetsis Sistemi sayesinde yetkili işlemleri için birine altpanel verme zorunluluğunuz ortadan kalkıyor. Sistemde vereceğiniz yetkiler ile yetkili organizasyon şeması oluşturarak yetkililerinizi yönetebilirsiniz.

Yetsis'i Sunucu MOTD ekranı sayesinde sunucu içerisinden de kullanabilirsin... YENİ!
  • Yetsis Artık Sunucuna Taşındı.. Bundan sonra sunucuda da eskisi gibi yetsis kullanıyorsan işlem yapma devri geri geldi.. Fakat tek bir fark ile ; Grafikli yetkiver sistemi...
    Resim
  • Sunucu içerisinden sizin ve yetkililerinizin kolayca işlemlerine ulaşabileceği bir anasayfa görünümü kazandırdık..
    Resim
    Resim
  • Basit menüler ile sunucunuzda yapabileceğiniz işlemleri sayısal menüler ile değil görsel menüler ile sağladık..
    Resim
    Resim
  • Yetkilendirdiğiniz yetkilileriniz sistemden rahatlıkla sunucu durumunu ve kick&ban işlemlerini izinlerine göre yerine getirebilecekler..
    Resim
  • Yetkili işlemleri & Yetki grubu işlemlerini sunucunuza taşıdık..
    Resim
    Yetkilendirdiğiniz yetkilileriniz yetkili adaylarınızı yine hem web sayfasından hemde sunucudan yönetebilecek...
    Resim
  • Yetkilileriniz bakiyeleri ile sistemden yaptıkları yetki yükseltme işlemini direkt sunucudan da yapabilecekler...
    Resim
  • Yetkiliniz olmak isteyen oyuncularınız /yetkiver yazarak oluşturulan özel yetki kayıt ekranına yine sunucunun içerisinde bağlanabilecekler..
    Resim
Sunucu içerisinde /yetkiver yazarak motd üzerinden yeni yetkiverinize erişebilirsiniz. Ayrıca web sistemimiz den de işlemler yapabilirsiniz..

Sisteme Nasıl Kayıt Olurum ?
Yetsis Sistemine Buraya Tıklayarak Sistem Sayfasına ulaşarak kayıt işlemlerine başlayabilirsiniz.
Yetsis sistemine kayıt olurken aşağıdaki yönergeleri takip ederek rahat bir şekilde kayıt olabilirsiniz.

ADIM 1 :
Screenshot_2.jpg
Yukarıdaki resimdeki " Sunucunu Kaydet " Butonuna basarak sistemin kayıt sayfasına geçiş yapın.
İsterseniz ilk topluluk ara formundan sunucunuz sistemde kaydını arayabilirsiniz. Eğer kaydı çıkar ise tekrardan " Kaydol " butonu ile Üstünüze alabilirsiniz.

ADIM 2 :
Resim
Kayıt işlemine devam etmeniz için sistemin size bulunduğu uyarıları ve bilgilendirmeleri kabul ettiğinizi belirtmeniz gerekmektedir. Mavi butona Tıklayarak devam Edin.

ADIM 3 :
Resim
Yetsis Sistemi sunucunuza kuracağınız eklenti ile haberleşerek RCON Bağlantısı çalışmaktadır. Bağlantının sağlanması için resimdeki yönergeleri uygulayarak bu adamı başarıyla geçin.

ADIM 4 :
Resim
Yetsis Her üyesi için kullanıcının seçimlerine göre bir url adresi atamaktadır. Ve Sunucu ile yetsis arasındaki bağlantının kurulması için Resimdeki yönergelere göre formu doldurarak bir sonraki adıma geçebilirsiniz.

ADIM 5 :
Resim
Yetsis hesaplarının her birinde birer Sistem Admini bulunur. Bu hesap Sistemin tam yetkili hesabı olmakla beraber sunucu değiştiğinde, bağlantı yapılamadığında çeşitli koşullar atlanırlarak giriş yapılıp sistem ayarlamasını yapabileceğiniz hesaptır.
Resimdeki yönergeleri uygulayarak bir sonraki adıma geçin.

ADIM 6 :
Resim
Sistemin Ana kaydının tamamlandığı aşamadır. Bundan sonraki aşamalar sistemin kullanımını göstermeye yönelik ve kullanıma hazırlama aşamalarıdır.
Resimdeki yönergeye uyarak devam edin.

"Bu aşamaya gelemeyenler ve aşağıdaki ekranla karşılaşan kullanıcı adayları 6.1 Adımlarını uygulayacaklar"
Resim

ADIM 6.1 :
Bu adımı Adım 6. da belirtilen var olan sunucularda kayıt işlemi yapacak kullanıcı adayları uygulayacaklardır.
Resim
Yukarıdaki ekranda belirtilen yönergeleri yerine getirerek ADIM 4 'ten itibaren tekrar adımları uygulamanız gerekmektedir.

ADIM 7 :
Resim
Yetsis 'in çalışma prensibi Yetkililerinizi oluşturulan yetki grupları ile gruplandırıp. Sistem ve sunucu içerisindeki yetki işlemlerini izin verilen yetki gruplarına sahip olan yetkililerin yapmalarıdır. Sistemde işleyişi oluşturmak için yetkili grupları oluşturmalısınız. Mesela : KURUCU gibi..

ADIM 8 :
Resim
Yetsis'in çalışma prensibinde Yetkili gruplarına sahip olan yetkililerin ne yapabileceklerini(sistemde) yetkili grupları belirlemekte. Sistemin yetki organizasyon tablosunu bu bilgiyi göz alarak resimdeki yönergeleri göz önüne alarak doldurun.

ADIM 9 :
Resim
Oluşturduğunuz yetki grubuna şimdide bir yetkili ekleyin. ve Yetki grubunu seçin. İşlemi tamamlamak için yukarıdaki resimdeki yönergeleri takip edebilirsiniz.

ADIM 10 :
Resim
Kurulum ve eğitim aşamalarının sonunu belirten sayfayı gördü iseniz sistem kullanım için hazır durumda. Eski yetkililerinizi güncelleyip sisteme dahil etmek için konu içerisindeki " Eski Yetkilileri Sisteme Dahil Etme " başlığına bakabilirsiniz.

Eski Yetkilileri Sisteme Dahil Etme :
Resim
Eski yetkilileriniz kurulumdan sonra sistemi tam özellikleri ile kullanamaz. Sizin yetkilileriniz üzerinde sistem üzerinden düzenleme işlemi yapmanız bunun için yeterlidir. Resimdeki sayfa ve önergeler ile bu sorunu çözebilirsiniz.

SİSTEMİN ÖZELLİKLERİ :
  • 1.Sistem Anasayfaları:
    Sistem admini için ve normal Yetkililer için ayrı ayrı anasayfalar hazırlandı. Sistem Admininde Sistem yönetiminin duyuruları yer alırken Normal Yetkilide ise sadece Klan yönetiminin duyuruları ve yetkisinin bilgileri yer almakta.
    Resim
    Sistem Admini Anasayfası

Resim
    Yetkili Anasayfası
  • 2. Sistem Ayarları :
    Resim
    Sistem ayarları ile anlık olarak yetkili org. tablosunu , Sistem seçenek ve ayarlarını, bağlantı ayarlarını değiştirebilirsiniz.
  • 3. Bakiye Sistemi :
    ResimResim
    Bakiye Sistemi ile sistem için topluluğun ödeme adreslerine gönderilen ödemelerin kayıtları ve bildirimi rahat bir şekilde tutulabiliyor.
  • 4. Sistem Kontrol Paneli:
    ResimResimResim
    Sistem kontrol paneli ile sistemin reklam resmini değiştirebilir, kuralları değiştirebilir, birden fazla sunucu ekleyebilir/silebilirsin.
  • 5. Yetkili İşlemleri :
    Resim
    Yetkili işlemleri ile birçok işlem yapabilirsiniz. Yetkili ekleme,çıkartma,yükseltme,toplu işlemler , kendi yetkinizi bakiye ile yükseltme...

Resim
    Yetki Yükseltme Ekranı

Resim
    Yetkili Düzenleme Ekranı
    • 6. Yetkili Araçları :
      Resim
      Bu bölümden sunucuya izin verdiğiniz komutlar gönderilebilir, sunucu chati takip edilebilir.
  • 7. Yetkili Profili :
    Resim
    Yetkili profili her yetkili için kendi yetkisini kontrol edebileceği sayfadır. İşlemlerini buradan yapar.
  • 8. Destek Fonksiyonları :
    Resim Resim
    Destek fonksiyonları sayesinde anlık işlem kaydı ve sorun & öneri belirteceğiniz durumlarda kullanabilirsiniz.
  • 9. İstatistik Tabloları :
    Screenshot_1.jpg
    İstatistik Tablolarına veriler yetkililerinizin bakiye yüklemesi ve bakiyesi ile yetki güncellemesi ile kaydedilir.
    Tablolar sadece "Sistem Admini" Kullanıcılarımızda gözükecektir. Sunucuyu sistemden kaldırdığınızda veriler silinecektir.
Sistem Eklenti Cvar Ayarları :
  • amx_cvar yetkiver_webyetsiskayit_tag
  • yetkiver_webyetsiskayit_sontag
  • yetkiver_kayit_ykodu
Yukarıdaki cvar ayarları sistem içerisinden değiştirilmektedir.
  • yetkiliol_reklamtag "YETSIS 1.8.7" // Sunucudaki reklam mesajlarında çıkacak reklam.
  • yetkiver_yetkiprefix "1" // 1-açık 0-kapalı // Kayıt tagı
  • sv_clan_onay "1" // 1-Onayla yetki kaydı 0- direkt yetki kaydı
  • sv_yetsis_server "1" // Sunucudaki /yetsis komutunu açıp kapatır.
  • /yetsis // Sunucu içerisinden yetsis erişimi YENİ!

~> Sisteme Kayıt olmak İstiyorum <~
Eklenti sistemini içinde ve kayıt aşamasında verildiğinden dolayı konuya eklenmemiştir.

Chrome gibi bazı tarayıcılar ssl sertifikası yüzünden bağlantılarda veya şifre paylaşımlarında uyarı çıkarabilmektedir. Şifreleriniz ve Rcon şifreleri sistemde ayriyetten şifreleme yöntemleri ile şifrelenmektedir. Sizin rcon şifrelerinizi bizde veritabanından görememekteyiz.
Sistem Mobil Uyumludur. Telefonunuzdan da rahatlıkla girip işlem yapabilirsiniz.

Öneri , düşünceleri ve karşılaşılan sorunları bu konudan iletebilirsiniz.
İyi Kullanmalar.
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.

Link:
Linklerini gizle
Linki Kopyala
Kullanıcı avatarı

Konu Sahibi
Taha Demirbaş
İletişim:

[DEV] Site Gerektirmeyen Yetkili Sistemi Paneli(Yetsis)

Eski sistem konuları kaldırılmıştır. Ve konu içeriği tamamen yenilenmiştir.

Link:
Linklerini gizle
Linki Kopyala
Kullanıcı avatarı

CivilEngineer
Server Ip/DNS: 213.238.173.204
Clan İsmi: CivilGaming
İletişim:

Mesaj gönderen CivilEngineer »

Elinize sağlık Taha bey, severek kullandığımız bir eklenti. Sorun yaşadığımızda vermiş olduğunuz destekler içinde ayrıca teşekkür ederiz.

Link:
Linklerini gizle
Linki Kopyala
Kullanıcı avatarı

Konu Sahibi
Taha Demirbaş
İletişim:

Konu içeriği güncellenmiştir.

Link:
Linklerini gizle
Linki Kopyala
Kullanıcı avatarı

Konu Sahibi
Taha Demirbaş
İletişim:

Güncelleme :
Giriş tasarımımızı güncelleştirdik. Artık sistem hakkında giriş sayfasından daha kolay bilgiler öğrenebileceksiniz.
Giriş --> Tıkla
Screenshot_1.jpg
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.

Link:
Linklerini gizle
Linki Kopyala
Kullanıcı avatarı

Konu Sahibi
Taha Demirbaş
İletişim:

Site Gerektirmeyen Yetkili Sistemi Paneli(Yetsis) - Tekrardan Yayında..

Sistemde CSdurağı ile bağlantı sırasında sunucu ile ilgili bağlantı düzgün sanmamakta olduğundan kısa bir süre Csdurağı sunucularına hizmet verememektedir. Bu konu hakkında çalışmalarımız devam etmektedir.

Link:
Linklerini gizle
Linki Kopyala
Kullanıcı avatarı

bilalgecer47

Site Gerektirmeyen Yetkili Sistemi Paneli(Yetsis)

Mesaj gönderen bilalgecer47 »

Kaliteli ama şöyle bir sıkıntı var.User iniden yetki yazıyoruz bozamı uzer iniyi?Bide sunucuyu ne kadar yoruyor?

Link:
Linklerini gizle
Linki Kopyala
Kullanıcı avatarı

ENESIZM
Server Ip/DNS: MoonDeveloperTeam
İletişim:

Mesaj gönderen ENESIZM »

taha php konusunda yardım gerekirse, yardım ederim

eline sağlık. bu dünyaya 2. yetsis gelmeyecek

Link:
Linklerini gizle
Linki Kopyala
Kullanıcı avatarı

Konu Sahibi
Taha Demirbaş
İletişim:

bilalgecer47 yazdı: Pzr Ağu 23, 2020 12:37 am Kaliteli ama şöyle bir sıkıntı var.User iniden yetki yazıyoruz bozamı uzer iniyi?Bide sunucuyu ne kadar yoruyor?
Sunucuyu yormaz. Zaten anlık olarak işlem yapan chat sistemi var. O da her map değişiminde log dosyasını siliyor. İstersen kapatabiliyorsun. Fakat 2. bir duyuruya kadar sistem csd sunucularından onay cevabı için iletişimi sağlıklı kuramadığından işlem yapılamıyor. Çalışmaların sonucunu beklemeniz gerekiyor.

Link:
Linklerini gizle
Linki Kopyala
Kullanıcı avatarı

Konu Sahibi
Taha Demirbaş
İletişim:

ENESIZM yazdı: Pzr Ağu 23, 2020 11:39 am taha php konusunda yardım gerekirse, yardım ederim

eline sağlık. bu dünyaya 2. yetsis gelmeyecek
Teşekkür ederiz.

Link:
Linklerini gizle
Linki Kopyala