Discord sunucumuz açılmıştır, hepinizi bekleriz

https://discord.gg/43gGDQe6tS

İlk iplerin yalnızca sunucu sahibi tarafından ödemesinin sağlanması

CSDurağını geliştirmek adına önerilerinizi , şikayetlerinizi , taleplerinizi buradan dile getirebilirsiniz.
Aklınıza gelebilecek her konuda CSDurağını ileriye taşıyabilmek için fikirlerinizi bekliyoruz.
Panel,ödeme yöntemleri,mesailer, forum içi yönetim şekli, serverlar,modlar keşke şu olsaydı daha güzel olurdu diyebileceğiniz her fikire açığız.

Moderatör: Moderatörler

Kullanıcı avatarı

Ömer TELLİ
Yönetici
Server Ip/DNS: dm.csduragi.com
Clan İsmi: csd

Mesaj gönderen Ömer TELLİ »

JB[EREN]JB yazdı: Prş Ara 03, 2020 7:18 pm Belirlenen ip adresleri dışındaki bir ip adresi modunda gt sıralamasında 1. olup devir işlemi yapılabilir ve o adrese bu kontroller sağlanmayacak. Yapılacaksa, tüm .com adresleri yada hiç biri olmalı.
Arka iplerde sürekli ip boşa düşmekte, kim ne diye devir riskine girsin ? Boşa düşen sunucuyu alır oynar.

Link:
Linklerini gizle
Linki Kopyala
Kullanıcı avatarı

Ömer TELLİ
Yönetici

uzman59 yazdı: Prş Ara 03, 2020 7:55 pm Mrb;

Biz üyelerimize zaten atm/havele/eft işlemi yaptırmıyoruz
Konu belki bizimle alakalı değildir ancak yine de sormak isterim

Bakiye yükleme işlemi kısmından üyelerimiz 30,60,100 vs. desteğini sağlayabiliyorlar
Bu işlemle panel bakiyesine ekleme yapabiliyoruz

* Bahsettiğiniz konu ile panelden bakiye yükleme işleminin önüne mi geçilmeye çalışılıyor ?
* Sadece havale/atm/eft işlemlerinin panel sahibi dışında yapılan işlemlerin mi önüne geçilmeye çalışılıyor ?

İlk maddenin önüne geçilmeye çalışılıyor ise bu durum tarafımızca uygun görülmüyor
Sadece ikinci maddenin önüne geçilmeye çalışılıyor ise bizim için sorun yoktur.

Bilgilendirme yapmanızı rica ederim
İyi çalışmalar
Dediğimiz kısıtlama gelirse dışarıdan farklı isimlere ait kartlar ile ödeme yapamayacaksınız.

Link:
Linklerini gizle
Linki Kopyala
Kullanıcı avatarı

Ömer TELLİ
Yönetici

ENESIZM yazdı: Prş Ara 03, 2020 8:08 pm şahsen bu olayın problem yaratacağını düşünüyorum. farklı sunuculardan, çok adminlik satmaktayım. bu meblalar 100-200 tl civarı değil. yüksek miktarlar olduğu için doğrudan panele veya papara hesabıma attırmaktayım. maalesef ki banka hesabı kullanmıyorum.
Kısıtlama gelir ise doğrudan panele değil, kendi papara hesabınıza ücretleri alır o hesap üzerinden ödemeyi yaparsınız, bu herhangi bir sorun teşkil etmez ve size de bir engeli olmaz.

Bildiğim kadarı ile papara hesap bilgileri değiştirilmiyor.

Link:
Linklerini gizle
Linki Kopyala
Kullanıcı avatarı

JB[EREN]JB

Mesaj gönderen JB[EREN]JB »

Serhat Öndeş yazdı: Prş Ara 03, 2020 9:24 pm Bu talep biraz gereksiz geldi. Şimdi sunucu sahibinin ortakları olur, yeri gelir sunucu sahibinin ortağı ödemesi gerekir. Ortağı parayı ödeyemeyecek. Bu değil ki ödemeyecek sunucu sahibinin hesaba aktarır sunucu sahibi yine öder. Lakin buna hiç gerek yok. He yapılacak ise de bence Sunucu sahibi ile birlikte ortak olanların ismi panele işlenmeli. Örnek Ben cs255 in sahibiyim ama ortağım ahmet, mehmet bu ahmet, mehmetin ödeme yapılması için izinde verilmeli. Yani Panele Ahmet CS adlı kişinin de ödeme izni yani kimliği katılmalı.
Bu şekilde olur ise bir sorun teşkil etmez.

Link:
Linklerini gizle
Linki Kopyala
Kullanıcı avatarı

ulyoS

Mesaj gönderen ulyoS »

Ömer TELLİ yazdı: Prş Ara 03, 2020 9:28 pm Burada sunucuyu devir alan kişi panel sahibinin kartına ödemeyi gönderim oradan ödeme yapar diyorsunuzda, hangi akıl ile sunucuyu satan kişi, satın alan kişi ile
kart bilgilerini paylaşır ? Ek olarak devir alan kişi her sunucuyu uzatmak istediğinde sunucunun asıl sahibine para atmayı bir nebze olsada istemeyecektir.
Bunu yapanda profosyonel deviricidir ne diyeyim :)

Sunucu isimlerinede kilit getirme fikri aklımızda var, sürekli iplerin ismileri değişiyor ortak aldım onlar ilgileniyor deniliyor bununda önüne bir şekilde geçilecek
Ben banka kartı ve kredi kartı kullanıyorum ikisinde de adım yok, bu biraz can sıkıcı 1 hafta beklemek istememiştim.

Diğer konularda ise şöyle bir şey diyebilirim, CSDurağında kök salmış iplerden bazı insanlar devir etmemi istemişlerdi kendilerine. İstekleri de şu yönde idi, ben sana parayı yollarım sen ödersin, sunucu için de aylık sana para veririm bana sadece alt panel açarsın full olarak falan filan tarzı. Yani bazı şeyler gerçekten önüne geçmesi çok zor olabiliyor.

Sunucu isimlerine kilit getirmek mantıklı, sonuç olarak mod devamlı değişir CS 1.6 ortamında sunucu adı bir klan sahibi için soyadı gibi oluyor, ortak aldım onlar ilgileniyor dendiğinde ise ana panel verme mevzuları oluyor.

Buna ek olarak yukarıda ki arkadaşa yazıyorum ; Buradaki amaç insanlarda oluşan haksızlığı engellemek. Bu hem kul hakkıdır hem de haksızlıktır, ayıptır.

Link:
Linklerini gizle
Linki Kopyala
Kullanıcı avatarı

Ömer TELLİ
Yönetici

vagnessi yazdı: Prş Ara 03, 2020 9:00 pm Allah aşkına server devredilmesiyle aidat ödemesinin birbirine ne bağlantısı var. 4 servera sahibim hepsinin maili ve tc kimlik numarası bana ait. Aidatları yeri geliyor arkadaşlarım ödüyor klan kaptanları ödüyor adminler ödüyor. Ben server mı devretmiş satmış oluyorum.
Mesaj çok uzun diye tamamını alıntılamıyorum.

Eşiniz dostunuz ücreti yatırıyor diye siz serverı devretmiş olmuyorsunuz bunu nereden çıkarttınız ?

Ancak sunucu deviri gerçekleşince ödemeler %95 farklı hesaplardan gelmekte, amaç bu kısıtlama ile devirlerin önüne geçmek. Kimse devir aldığı sunucunun ücretini
önce devir aldığı kişiye, ondan rica ederekte panele yükletmiyor.

Aktif ürün ve bakiye olan hesapların mail değişimi zaten yapılmıyor. Sunucuyu devir edecek kişi neden sonradan panel şifresini geri değiştirmek istesin ? Devir ettiği
kişiden geri alıyorsa bu zaten güpegündüz dolandırıcılık. Bu şekilde olunca zaten devir alan kişi bize gelip, biz şu tarihte şu kadar paraya devir aldık buda dekontu diye
bize gönderiyor bu geçmiş devir işlemi ortaya çıkıyor, sonuç olarak hem sunucu kapatılıyor hemde hesaplar

İp adresi kontrol edilip net bir şekilde bunun kararı verilemez, bunun cgnatı var, mobili var, vpn kullanımı var, ofisten gireni var,cafeden gireni var bu sorumluluğun
altına giremeyiz. İp adresi kontrolü sadece bize yardımcı oluyor. Askere vs gidecek iseniz bu durumu kanıtlar şekilde bize bir yazı ulaştırırsınız o süreç boyunca
göz yumulur, bu kısıtlamaya engel bir durum değil.

Alt panel ile anapanel arası havuz oluşturulmaz, zaten devir eden kişi alt panele adamı ekler olayı iyice resmiyete dökmüş olur.

Link:
Linklerini gizle
Linki Kopyala
Kullanıcı avatarı

Ömer TELLİ
Yönetici

Serhat Öndeş yazdı: Prş Ara 03, 2020 9:24 pm Bu talep biraz gereksiz geldi. Şimdi sunucu sahibinin ortakları olur, yeri gelir sunucu sahibinin ortağı ödemesi gerekir. Ortağı parayı ödeyemeyecek. Bu değil ki ödemeyecek sunucu sahibinin hesaba aktarır sunucu sahibi yine öder. Lakin buna hiç gerek yok. He yapılacak ise de bence Sunucu sahibi ile birlikte ortak olanların ismi panele işlenmeli. Örnek Ben cs255 in sahibiyim ama ortağım ahmet, mehmet bu ahmet, mehmetin ödeme yapılması için izinde verilmeli. Yani Panele Ahmet CS adlı kişinin de ödeme izni yani kimliği katılmalı.
Ortak neden parayı ödeyemesin anlamadım ? Atar sunucu sahibine parayı, sunucu sahibide gerekli ödemeyi yapar. Ancak siz devir aldığınız sunucunun her ay ödemesini önce devir aldığınız kişiye gönderip ardından ödeme yapmasını riske eder misiniz ? Ya adama ulaşamazsanız yada adamın parayı panele yükleyeceğini nereden bilebilirsiniz ?
Ortada bu riskler olduğu için devir almak isteyen kişi bu duruma pek yanaşmıyor

Ortak olarak ödeme yapılmasına izin vermek, devire zaten davetiye açmakta. Adam bu kişi ortağım deyip panele eklediğinde tüm olay resmiyete dökülüyor.

Link:
Linklerini gizle
Linki Kopyala

pustonicky

Mesaj gönderen pustonicky »

Yukarıda Ömer bey'in bahsettiği Önlemler bence gayet mantıklı ve iş görür düzeyde. Lakin bir farklı önerim daha var. Ana Panel'e girişler sms Onayı veyahut her girişte TC NO ve TC SERİ NO ile yapılırsa eğer Server sahipleri ana panellerini bence bu durumda paylaşmaları daha zor veya imkansız olacaktır.

Girişlere kalıcı ve aşılamayacak bir önlem gelir ise yukarıdaki ödeme olayına gerek kalmaz. Lakin Bu Ödeme kuralı gayet güzel ve mantıklı olmuş. Lakin genede asıl Önlemi Ana Panele girişte alırsanız sistem tam anlamıyla kusursuz olacaktır.

Link:
Linklerini gizle
Linki Kopyala
Kullanıcı avatarı

Serhat Öndeş
İletişim:

Mesaj gönderen Serhat Öndeş »

Sizin dediğiniz de doğru lakin. Bu ay örnek ben telefon aldım. Ortağıma dedim ahmet ben bu ay sıkışığım parayı sen öde. Panele girecek ödeme yapamayacak. Sorun da bu.

Ben bu iş daha sadeleşmeli çoklu ödeme sistemi ile hem adminlik, hem de diğer satışlar için server ödeme sistemi getirilmeli. Nedir bu örnek ben 213.238.173.255 adlı serverda adminlik satın almak istiyorum.
O IP için ödeme sistemi getirilmeli yani ödeme yapmak istediği sunucuyu seçer oraya ödeme yapar.
Bir örnek daha veriyim ödeme sistemi dediğim bağış sistemi gibi sunucuyu seçecek ödeme tutarını girecek ödemeyi yapacak. Zaten dekont ve ödeme yaptığına dair SS kanıt niteliğine geçer.

Ayrıca ir önerim daha olacak belki bu konu ile bağımsız olabilir ama Panele yeni ödeme sistemleri de eklenmeli bu sistem kart değil direk mobil bankacılık sistemine yönlendirip havale tutarı şeklinde ödeme çekmeli. Örnek verecek olur isem 250 TL ödeme yapacağım İŞ Bank kullanıyorum oradan İŞCep seçip İşbank sitesinden mobil bankacılık sistemi ile kolay Havale/EFT ödememi de yapmalıyım. Bu sistemi HepsiBurada ve N11 gibi sitelerden alışveriş yapanlar daha iyi anlar ki. Sizde ne demek istediğimi anlamışsınızdır.

Link:
Linklerini gizle
Linki Kopyala
Kullanıcı avatarı

JB[EREN]JB

Mesaj gönderen JB[EREN]JB »

Serhat Öndeş yazdı: Prş Ara 03, 2020 9:56 pm Sizin dediğiniz de doğru lakin. Bu ay örnek ben telefon aldım. Ortağıma dedim ahmet ben bu ay sıkışığım parayı sen öde. Panele girecek ödeme yapamayacak. Sorun da bu.

Ben bu iş daha sadeleşmeli çoklu ödeme sistemi ile hem adminlik, hem de diğer satışlar için server ödeme sistemi getirilmeli. Nedir bu örnek ben 213.238.173.255 adlı serverda adminlik satın almak istiyorum.
O IP için ödeme sistemi getirilmeli yani ödeme yapmak istediği sunucuyu seçer oraya ödeme yapar.
Bir örnek daha veriyim ödeme sistemi dediğim bağış sistemi gibi sunucuyu seçecek ödeme tutarını girecek ödemeyi yapacak. Zaten dekont ve ödeme yaptığına dair SS kanıt niteliğine geçer.

Ayrıca ir önerim daha olacak belki bu konu ile bağımsız olabilir ama Panele yeni ödeme sistemleri de eklenmeli bu sistem kart değil direk mobil bankacılık sistemine yönlendirip havale tutarı şeklinde ödeme çekmeli. Örnek verecek olur isem 250 TL ödeme yapacağım İŞ Bank kullanıyorum oradan İŞCep seçip İşbank sitesinden mobil bankacılık sistemi ile kolay Havale/EFT ödememi de yapmalıyım. Bu sistemi HepsiBurada ve N11 gibi sitelerden alışveriş yapanlar daha iyi anlar ki. Sizde ne demek istediğimi anlamışsınızdır.
Dediğin doğru ancak devir alan kişi bu seferde bağış sistemi üzerinden ödemesini yapıp kirayı ödeme imkanı var. Bu şekilde daha da çok kolayına geliyor aslında. Gerçekten ne düşünsek nafile kalıyor :(.

Link:
Linklerini gizle
Linki Kopyala