Discord sunucumuz açılmıştır, hepinizi bekleriz

https://discord.gg/43gGDQe6tS

İlk iplerin yalnızca sunucu sahibi tarafından ödemesinin sağlanması

CSDurağını geliştirmek adına önerilerinizi , şikayetlerinizi , taleplerinizi buradan dile getirebilirsiniz.
Aklınıza gelebilecek her konuda CSDurağını ileriye taşıyabilmek için fikirlerinizi bekliyoruz.
Panel,ödeme yöntemleri,mesailer, forum içi yönetim şekli, serverlar,modlar keşke şu olsaydı daha güzel olurdu diyebileceğiniz her fikire açığız.

Moderatör: Moderatörler

ByKieL*

Mesaj gönderen ByKieL* »

Bu iyi oldu :D O zaman talebe evet veriyorum.

Link:
Linklerini gizle
Linki Kopyala

Red
Server Ip/DNS: x
Clan İsmi: Mr.GaminG

Mesaj gönderen Red »

bu durumla alakalı bir mail yolladım size eğer ki söylediğim şey uygun görülürse bende evete oy vereceğim

Link:
Linklerini gizle
Linki Kopyala
Kullanıcı avatarı

ulyoS

Mesaj gönderen ulyoS »

Aslında çok mantıklı olsa da bir yerden sonra bunu da ihlal edilmesi kolay yöntemi olabilir, örneğin ;

Günümüzde kart bilgileri çalınma olayları çok yaygın, bu sayede kart değiştim diyerek sizden tekrar onay vermenizi isteyecekler yeni kartlar için. (Bu yöntem elden sunucu satışı için)

Diğer yöntem ise daha basit, EFT artık 7/24 var her bankada. Yukarıda sizin kendi hesabınıza ortağınız EFT yapsın öyle ödeyin demişsiniz, sunucuyu alan kişiler de onaylı karta eftsini yapar oradan ödemeyi yapar.

Bu muhabbeti engellemenin en iyi yolu ise ad değişen sunucuları veya iki klan ismine sahip sunucuların ip adres kontrollerini sağlamak buna da örnek verecek olursam ;

"ABC Gaming Ailesi" olan bir klan, 2 gün sonra "ABC & DEF Gaming Ailesi" olarak değişiyorsa ana panele giren ip adreslerini kontrol etmek lazım, bir birimizi kandırmaya da veya salak yerine koymaya gerek yok. Adamlar ip adresim değişti modem resledim diyeceklerdir ama adresleri farklı olacaktır bu kişilerin.

Bunun dışında, bu devir işlem muhabbeti çok can sıkıcı.

Link:
Linklerini gizle
Linki Kopyala
Kullanıcı avatarı

JB[EREN]JB

Mesaj gönderen JB[EREN]JB »

Belirlenen ip adresleri dışındaki bir ip adresi modunda gt sıralamasında 1. olup devir işlemi yapılabilir ve o adrese bu kontroller sağlanmayacak. Yapılacaksa, tüm .com adresleri yada hiç biri olmalı.

Link:
Linklerini gizle
Linki Kopyala

ByKieL*

Mesaj gönderen ByKieL* »

JB[EREN]JB yazdı: Prş Ara 03, 2020 7:18 pm Belirlenen ip adresleri dışındaki bir ip adresi modunda gt sıralamasında 1. olup devir işlemi yapılabilir ve o adrese bu kontroller sağlanmayacak. Yapılacaksa, tüm .com adresleri yada hiç biri olmalı.
anladım :idea:

Link:
Linklerini gizle
Linki Kopyala
Kullanıcı avatarı

uzman59
Server Ip/DNS: cs11.csduragi.net
Clan İsmi: HospitaL 卍 KLan

Mesaj gönderen uzman59 »

Mrb;

Biz üyelerimize zaten atm/havele/eft işlemi yaptırmıyoruz
Konu belki bizimle alakalı değildir ancak yine de sormak isterim

Bakiye yükleme işlemi kısmından üyelerimiz 30,60,100 vs. desteğini sağlayabiliyorlar
Bu işlemle panel bakiyesine ekleme yapabiliyoruz

* Bahsettiğiniz konu ile panelden bakiye yükleme işleminin önüne mi geçilmeye çalışılıyor ?
* Sadece havale/atm/eft işlemlerinin panel sahibi dışında yapılan işlemlerin mi önüne geçilmeye çalışılıyor ?

İlk maddenin önüne geçilmeye çalışılıyor ise bu durum tarafımızca uygun görülmüyor
Sadece ikinci maddenin önüne geçilmeye çalışılıyor ise bizim için sorun yoktur.

Bilgilendirme yapmanızı rica ederim
İyi çalışmalar

Link:
Linklerini gizle
Linki Kopyala
Kullanıcı avatarı

ENESIZM
Server Ip/DNS: MoonDeveloperTeam
İletişim:

Mesaj gönderen ENESIZM »

şahsen bu olayın problem yaratacağını düşünüyorum. farklı sunuculardan, çok adminlik satmaktayım. bu meblalar 100-200 tl civarı değil. yüksek miktarlar olduğu için doğrudan panele veya papara hesabıma attırmaktayım. maalesef ki banka hesabı kullanmıyorum.

Link:
Linklerini gizle
Linki Kopyala
Kullanıcı avatarı

vagnessi

Mesaj gönderen vagnessi »

Allah aşkına server devredilmesiyle aidat ödemesinin birbirine ne bağlantısı var. 4 servera sahibim hepsinin maili ve tc kimlik numarası bana ait. Aidatları yeri geliyor arkadaşlarım ödüyor klan kaptanları ödüyor adminler ödüyor. Ben server mı devretmiş satmış oluyorum.

Her ipnin sahibinin Tc Kimlik numarası ve hatta Kimlik ön yüzleri Ömer beyde mevcut. Mail değişimi konu ne olursa olsun kapatılmalı. Herhalde server satacam diye kimlik fotosu atacak derecede akıllı arkadaş yoktur. Server Sahipleri kimlikleriyle başvurduğunda panel şifresi sıfırlanmalı ve sadece o maile sıfırlama linki gitmeli.

5 aydır Panele giren ip son 2 aydır girmiyorsa ve 2 aydır server ismi değişmişse server satılmış demektir. farzedelim ben askere gittim ve yahut kaza geçirdim ( çok dua ediyorsunuz biliyorum belki de öldüm ) server ödemesini kimse yapamaz mı ? Böyle bir düşünce olabilir mi. Nasıl ki olağan her şüphe de tw bakılıyor Ömer bey şikayetlerde Serverı kapatır server sahibi Kimliği ile başvurur yada ip sini videolayıp atar hala serverın kendinde olduğunu ispatlar.

A platformu kendisinin sahibi olduğu * ipsini xx miktara satıyor. sonra diğer * ipsine geçiyor. Bunu yapan bir platform sahibi. illa ki bir geliştirme getirilecekse

Alt paneller ile Anapanel server ipsinde bir para havuzu oluşturmalı. kira günü yaklaşınca da alt panel ana panel farketmeksizin kirayı ödemeli. işlemi Yapan İP'ler belli. Servera giren ip'ler de belli. Adminlerin de ip leri belli. İşlemi yapanlar ortaklar adminler vs olacaktır zaten. Gelip de Obama benim kirayı ödeyecek değil ya. Öderse de kapatsın Ömer bey.

herşeyin loglar ile ulu orta olduğu bir yerde neden ispat çabası var ben onu anlamıyorum. server benim üstüme ve ben serverda yoksam 2 aydır , son 2 aydaki adminler değişmişse , ödeme yapan ip benim serverlarımda sadece son 2 aydır bulunuyorsa server satılmış demektir.

ayrıca sw sahibi kimliği ile istediği zaman sunucusunu sıfırlar da şifre talep ederse rahat olun kimse server devralamaz. Server satışlarının değil devralmalarının önüne geçilmesi lazım. Satan değil alan korkmalı. ben de server ödemelerimi artık son güne hatta saate bırakıyorum bile bile.

sonra dc doluşuyorlar serverı bırakacak mısınız bize devredin şöyle yapın böyle yapın diye. Bu adamlar CSD ' den banlansın zaten kimse server alma cürretine kalkışamaz.

Haa yine kiraları ödeyecek misiniz diye sorular sorulacak 14 ve 18 işin peşin söylüyorum ip'nin birini kiraya bırakacağım ama hangisi bilmiyorum. siz panelinize 14 ü göz önüne alarak 1200 lira yükleyip bekleyin. CSD Kazansın ;)

Link:
Linklerini gizle
Linki Kopyala
Kullanıcı avatarı

Serhat Öndeş
İletişim:

Mesaj gönderen Serhat Öndeş »

Bu talep biraz gereksiz geldi. Şimdi sunucu sahibinin ortakları olur, yeri gelir sunucu sahibinin ortağı ödemesi gerekir. Ortağı parayı ödeyemeyecek. Bu değil ki ödemeyecek sunucu sahibinin hesaba aktarır sunucu sahibi yine öder. Lakin buna hiç gerek yok. He yapılacak ise de bence Sunucu sahibi ile birlikte ortak olanların ismi panele işlenmeli. Örnek Ben cs255 in sahibiyim ama ortağım ahmet, mehmet bu ahmet, mehmetin ödeme yapılması için izinde verilmeli. Yani Panele Ahmet CS adlı kişinin de ödeme izni yani kimliği katılmalı.

Link:
Linklerini gizle
Linki Kopyala
Kullanıcı avatarı

Ömer TELLİ
Yönetici
Server Ip/DNS: dm.csduragi.com
Clan İsmi: csd

Mesaj gönderen Ömer TELLİ »

ulyoS yazdı: Prş Ara 03, 2020 7:05 pm Aslında çok mantıklı olsa da bir yerden sonra bunu da ihlal edilmesi kolay yöntemi olabilir, örneğin ;

Günümüzde kart bilgileri çalınma olayları çok yaygın, bu sayede kart değiştim diyerek sizden tekrar onay vermenizi isteyecekler yeni kartlar için. (Bu yöntem elden sunucu satışı için)

Diğer yöntem ise daha basit, EFT artık 7/24 var her bankada. Yukarıda sizin kendi hesabınıza ortağınız EFT yapsın öyle ödeyin demişsiniz, sunucuyu alan kişiler de onaylı karta eftsini yapar oradan ödemeyi yapar.

Bu muhabbeti engellemenin en iyi yolu ise ad değişen sunucuları veya iki klan ismine sahip sunucuların ip adres kontrollerini sağlamak buna da örnek verecek olursam ;

"ABC Gaming Ailesi" olan bir klan, 2 gün sonra "ABC & DEF Gaming Ailesi" olarak değişiyorsa ana panele giren ip adreslerini kontrol etmek lazım, bir birimizi kandırmaya da veya salak yerine koymaya gerek yok. Adamlar ip adresim değişti modem resledim diyeceklerdir ama adresleri farklı olacaktır bu kişilerin.

Bunun dışında, bu devir işlem muhabbeti çok can sıkıcı.
Kartın değişmesi bir şeyi değiştirmez, kartın resmi (sadece isim soyisim ve ilk 4 / son 4 hane gözükecke şekilde ) ve kimlik yan yana koyup foto isteyeceğiz.
Gerekirse kenimize özel sanal pos alır yalnızca kart sahibi ile panel sahibinin isim soyismi uyuşuyor ise işlem yaptırırz.
Burada sunucuyu devir alan kişi panel sahibinin kartına ödemeyi gönderim oradan ödeme yapar diyorsunuzda, hangi akıl ile sunucuyu satan kişi, satın alan kişi ile
kart bilgilerini paylaşır ? Ek olarak devir alan kişi her sunucuyu uzatmak istediğinde sunucunun asıl sahibine para atmayı bir nebze olsada istemeyecektir.
Bunu yapanda profosyonel deviricidir ne diyeyim :)

Sunucu isimlerinede kilit getirme fikri aklımızda var, sürekli iplerin ismileri değişiyor ortak aldım onlar ilgileniyor deniliyor bununda önüne bir şekilde geçilecek

Link:
Linklerini gizle
Linki Kopyala