Discord sunucumuz açılmıştır, hepinizi bekleriz

https://discord.gg/43gGDQe6tS

Sunuculara Saldırı trolleme HK

Moderatör: Moderatörler

Forum kuralları
[font size=20] DİKKAT [/font]

Silinmiş konu içerikleri hiçbir şekilde kontrol edlimemektedir. İndirdiğiniz dosyaların sorumluluğu tamamiyle size aittir.
Mutlaka indirdiğiniz dosyaları antivirüs ile taratınız.

vburakustunel

Mesaj gönderen vburakustunel »

Verilen once emek, para hiçe sayılıp böyle bir sebepten serverleri kapanacaksa herkes düşman olduğu ipden yetki alıp böyle şeyler yapar :D biz gerekli uyarıyı verdik eğer devam edilirse clanımızdan atılır yapan kişi.

Link:
Linklerini gizle
Linki Kopyala

Konu Sahibi
bellasmurt

Mesaj gönderen bellasmurt »

Anlaşılan '' Pompake '' adlı yetkilinin kurucumuz Burak dediği arkadaş @vburakustunel . Şimdi yazdıklarına cevabımı veriyorum mantık çerçevesi içerisinde cevabını verebilirsin.

Öncelikle enes arkadaşımın yazdığı cümle : ''belirli bir klanın üst yetkilisi ise yaptırımı oluyor.''
sanırım senin de buna istinaden baskılayarak kurduğun cümle : Oyuncu benim sunucumda olan ama ÜST yetkili olmayan birisidir. Burada ''ÜST'' kelimesini vurgulaman biraz söylediklerinde şaibe uyandırmış. Gel gelelim ilk yazdığın cümlede şunları kullanmışsın
- Kendisine uyarısını verdik
- Oyuncu bizden gizli olarak bu şeyleri yapmış, haberimiz olsa hiçbir şekilde yapamazdı.

Akabinde dakikalar sonrasında yazdığın cümleyi bırakıyorum buraya : '' Bu arada yapanlar bizden olamaz bugün çocukla da görüştüm ''
cümlelerin yazılış yerleri farklı olsa idi tamam derdim fakat önce uyarıyı verdiğini söylüyorsun sonrasında '' bizden olamaz '' gibi bir cümle kuruyorsun. Şaibe.

Gel gelelim konu dışı bir şekilde bana kinaye yapar gibi kurduğun cümle : Saldırı engellemek için başlangıç yetkilerinizi değişmelisin bence. ''-Şaibee''

sen bana konu dışı böyle bir cümle kurar isen bende sana çıkar derim ki sunucunda ipini koparan üst yetkili fakat sunucun SancakTR // Felicia kadar dolmuyor.

Link:
Linklerini gizle
Linki Kopyala

Konu Sahibi
bellasmurt

Mesaj gönderen bellasmurt »

Bu arada Csdurağının yetkililerinin adaletine güvendiğim için sana şöyle bir şey söyleyeceğim.
- Olay saati ip eşleştirmesi yapmaya ne dersin ? o gün içinde '' pompake '' adlı userin senin sunucundaki ip adresine senin sunucundan çıkış saatine ve sancaktr sunucusundaki ip adresine ( yahut farklı sunuculara giriş çıkış saatine // ip adresine ) bakmaya ne dersin dostum ? bu şekilde daha hızlı çözüm buluruz sanki ?

Link:
Linklerini gizle
Linki Kopyala

snngltpe

Mesaj gönderen snngltpe »

‎‎Konuyu dikkatli bir şekilde okudum ve Bellasmurt arkadaşın samimi ve haklı olduğuna zanncımda kanaat getirdim Ve bu yapılanın yanlış ve büyük bir hata teşkil ettiğini düşünüyorum. Ve buna benzer konulardan zamanında farklı klanların yasak yediğini gördük. Tabi ki konuda sözü geçecek olan Ömer beydir.

Link:
Linklerini gizle
Linki Kopyala

DeaqLe

Mesaj gönderen DeaqLe »

bellasmurt yazdı: Cum Tem 02, 2021 7:03 am Selamlar arkadaşlar bunun yaptırımı olup olmadığını araştırdıktan sonra emin olmamak ile birlikte bir konu açmak istedim.
( Sunucusuna böyle insanlar illaki gelmiştir teğit eder iseniz sevinirim. )

Ben direkt olarak isim vermek istiyorum CS66.Csduragi.Com kurucusu yetkilileri ile birlikte dolu olan Genellikle jailbreak sunucularına gidip yetki alıp boş yetki kullanıp sunucunun boşalmasını hedefliyor. Bunları videolu bir şekilde ve loglu bir şekilde aşağıya bıracakğım. Bir kaç tane daha klan ismi saydı o klana sahip arkadaşlar loglardan atar ise sevinnirim genelde '' pompaKE '' nickinde ki arkadaş ile yapıyor.

Loglar:
https://www.hizliresim.com/o3qwd2p
https://www.hizliresim.com/ijvz97l
https://www.hizliresim.com/5uox8u8

Bu nedir arkadaş :D herkes bilir bir jailbreak serverinde bu kadar team yetkisinin kullanılmadığını ki herkes tepki gösteriyor. eminim ki farklı jail sunucu sahipleri yada yetkilieri de bunu teğit edecektir.

burada youtubeye yükler iken fark ettim sesi kaydetmemiş. zaten videoda göreceğiniz üzere ping giriyor ve arkadaş düşüyor akabinde sesi halledene kadar arkadaş gitmiş bende sohbete tanık olan bir yetkiliyle devam ediyorum ( bu arada sesi halledebilecek var ise video kaydını direkt olarak atabilirim )

Bu ilk aldığım video kaydı:
[youtube]https://youtu.be/uhhUNwZlAag[/youtube]

Ses çıkmadığını anlayıp arkadaşa zarf attığım ses kaydı. ( 2. video )
[youtube]https://youtu.be/lq2YTrhAFRY[/youtube]

Yetkili ile olan konuşmam: ( aynı saat içinde )
[youtube]https://youtu.be/Tyk3qxk4QmA[/youtube]

tekrardan söylediğim gibi webm formatını bilmiyorum sesini halledebilecek biri var ise atayım videoyu.
Şimdi asıl sorum :D : Bu yapılanlar yanlış mıdır ?? bu yapılanlar yasak mıdır ?? bizde cocuk gibi aynı şekilde yahut katbekat arkadaşlara daha yüklü bir şekilde iletebilir miyiz cevabımızı :D ?

Eskiden Bende Kuruculuk Yaparken Böyle Sorunlarla karşılaşıyordum ve hiçbir yaptırımı olmuyordu bende forumlarda boyle bırsey gorunce destek cıkmak ıstedım sunucum 25 kısı falan ıken bır saldırı sayesinde yetkili 6, 7 kişi den başka kimse kalmıyordu bunların kesinlikle bir yaptırımı olmalı aynı zamanda sunucuya baktığımız zaman sunucu yıllardır csdurağında olup sürekli sunucularını fulleyen insanlar. rekabet açısından böyle boş bir suçlama yapacaklarını sanmıyorum. vburakustunel nickli arkadaşda benim sunucumdaki yetkili böyle şeyler yaptığını bilmiyordum, uyarısını verdık, göndermesinide bilirim demiş peki senın o sunucudan o yetkiliyi gönderip göndermemen sorunu cozmus oluyor mu? Bir daha yapılıp yapılmayacağını yada yaptırıp yapmayacağını kesınlıkle bilemeyiz. yaptırım uygulanmalı diye düşünüyorum

Link:
Linklerini gizle
Linki Kopyala

vburakustunel

Vallaha dostum sen ne dersen de, dediğin gibi araştırılabilir. Benim serverimde başka sunucuya gitmek dahi yasak. Kaç yıldır csdurağında barınıyorum ne yanlış ne doğru zaten biliyorum. "Bu arada yapanlar bizden olamaz bugün çocukla da görüştüm" cümlesinde de demek istediğim şu. Bugün çocuğu uyardım dahasında yaparsa banlanacağını söyledim. Ayrıca burada Felicia & SancakTR kadan dolmuyor diye belirtmişsin :D bana 10 tane adam gelsin yeter sohbet muhabbet amacım gerisi boş

Link:
Linklerini gizle
Linki Kopyala

vburakustunel

bellasmurt yazdı: Cmt Tem 03, 2021 12:23 am Bu arada Csdurağının yetkililerinin adaletine güvendiğim için sana şöyle bir şey söyleyeceğim.
- Olay saati ip eşleştirmesi yapmaya ne dersin ? o gün içinde '' pompake '' adlı userin senin sunucundaki ip adresine senin sunucundan çıkış saatine ve sancaktr sunucusundaki ip adresine ( yahut farklı sunuculara giriş çıkış saatine // ip adresine ) bakmaya ne dersin dostum ? bu şekilde daha hızlı çözüm buluruz sanki ?
Zaten kendi ağzımla diyorum Pompake adlı yetkili benim serverimde diye bunu demende ki mantık nedir ?

Link:
Linklerini gizle
Linki Kopyala

vburakustunel

Yaşı küçük bir kardeşimizin yaptığı hata. Herkes yapar böyle hatalar biz kendimizce konuştuk devamında uzaklaştırılacağını söyledik. Bir daha eğer aynı şekilde sorun olursa gel ts3üme ( buraya konu açmak yerine ) düzgünce bildir IP'lerini loglardan bul ve bana at. Gözünün önünde biz yapacağımızı yaparız. Küçük bir arkadaşımızın yaptığı hata yüzünden bir serverin yasaklanmasını düşünmenizde çok büyük saçmalık :D nedir bu kin anlayamadım? daha geçen hafta tsnizde takılıyordum tuhaf

Link:
Linklerini gizle
Linki Kopyala
Kullanıcı avatarı

Nejat Doğan
Yasaklı Üye
Yasaklı Üye
Clan İsmi: Jesus Christ

Mesaj gönderen Nejat Doğan »

kavga etmeyiniz aksi takdirde forumdan uzaklastirma yasayabilirsiniz. saldirilar konusuna gelince eskiden sunuculara ping saldirisi yapinca yasaklanmalar oluyordu.
boyle insanlar panelinizde komutlardan goruyorsaniz bos yetki kullaniyorsa ilk uyarip harfini silebilirsiniz. ilerdede baska yetkileri bosuna kullaniyorsa banlayiniz.

Link:
Linklerini gizle
Linki Kopyala
Kullanıcı avatarı

Taha Demirbaş
İletişim:

Mesaj gönderen Taha Demirbaş »

Kendi rızanızla yetki yazıyorsunuz. Sorumluluk size ait(konuyu tam okumadım)

Link:
Linklerini gizle
Linki Kopyala
Kilitli