Discord sunucumuz açılmıştır, hepinizi bekleriz

https://discord.gg/43gGDQe6tS

bilgisayarım oyunda kasar mı

Diğer forum kategorileri dışında kalan herşey.

Moderatör: Moderatörler

Konu Sahibi
ynstepe334

Mesaj gönderen ynstepe334 »

Serpentraz yazdı: Cmt Kas 06, 2021 6:26 pm
Öncelikle drop sorununun nereden kaynaklandığını öğrenmen gerek işlemci sıcaklıklarını oyun içindeyken kontrol et
knk benim pc 4 gb ram ya. internetten bir tane 4gb lık ram sipariş versem ve onu taksam 8 gb ile rahat oynanır mı dersin ? yanında birde termal macun sürerim. bugün pcyi açtım temizlemek için ve termal macunlar yok olmuş vaziyette. 4 gb ram alıcam 8 olacak ve termal macun sürecem. sence nasıl olur? birde ram 4 gb ddr4 fakat mhz olayı farklı olsa sorun olurmu yoksa aynısı mı olmak zorunda ? birde sisteme ayrıyetten 4 gb veya 8gb daha eklersek bir sorun olurmu (fazla ısınma vs.) ?

Link:
Linklerini gizle
Linki Kopyala
Kullanıcı avatarı

habip_dayan

Mesaj gönderen habip_dayan »

ynstepe334 yazdı: Cum Kas 05, 2021 11:50 am merhaba beyler. bilgisayar özelliklerini aşşağıya bırakıyorum valorant ve lolde oyun kasar mı ? kaç fps alırım ve fps dropu yaşar mıyım?
Sorularımı tahminlerinize göre yanıtlarsanız sevinirim. oyunu indirmeden sormak istedim. şimdiden teşekkür ederim.

İşletim Sistemi: Windows 10 Pro 64 bit
İşlemci: Intel(R) Core(TM) i5-7200U CPU @ 2.50GHz (4 CPUs), ~2.7GHz
Bellek: 4096MB Ram
Ekran Kartı: NVIDIA GeForce 920MX
Yaklaşık Top. Bellek: 3987 MB
Görüntü Belleği (VRAM): 2010 MB

(Aramaya dxdiag yazdım ve ordaki bilgileri yazdım yanlış varsa kbyın pek ilgi alanım değil.)
Bu özellikler ile oyunu açarsın fakat oynayamazsın. Mesela bende de csgo vardı ram 4 hafıza düşüktü falan sadece botlarla oynanıyodu. Yani çok kasar keyif almazsın

Link:
Linklerini gizle
Linki Kopyala

Konu Sahibi
ynstepe334

habip_dayan yazdı: Pzr Kas 07, 2021 8:49 pm
Bu özellikler ile oyunu açarsın fakat oynayamazsın. Mesela bende de csgo vardı ram 4 hafıza düşüktü falan sadece botlarla oynanıyodu. Yani çok kasar keyif almazsın
knk oynadımda bende loldede drop sorunu vardı oradada drop sorunu var. fps ile sorunum yok fakat tek drop var işte. yukardaki yorumumda söylediğim şeyleri yapsam sence düzelir mi ?

Link:
Linklerini gizle
Linki Kopyala
Kullanıcı avatarı

habip_dayan

Mesaj gönderen habip_dayan »

ynstepe334 yazdı: Pzr Kas 07, 2021 9:13 pm
habip_dayan yazdı: Pzr Kas 07, 2021 8:49 pm
knk oynadımda bende loldede drop sorunu vardı oradada drop sorunu var. fps ile sorunum yok fakat tek drop var işte. yukardaki yorumumda söylediğim şeyleri yapsam sence düzelir mi ?
Yani dediğim gibi ram sadece bir aşama tabi rami yükseltirsin fps yi arttırısında önemli olan ramin yanında işlemci de.

Link:
Linklerini gizle
Linki Kopyala
Kullanıcı avatarı

Taha Demirbaş
İletişim:

Mesaj gönderen Taha Demirbaş »

Windows 10 için 4 gb ram koyulan laptopları da anlamıyorum. Evet googleye youtubeye giriyor o makinaların çoğuda tabi csgo açmak için tasarlanmıyor da 4 gb bellekte windows 10 bile tam verim vermiyor kardeşim.

Sistem güncellemesi yapman lazım. Eğer oynuyor diyip oynarsan uzun vadede anakart değiştireceksin. (Max 5 sene)

Link:
Linklerini gizle
Linki Kopyala

Serpentraz

Mesaj gönderen Serpentraz »

ynstepe334 yazdı: Pzr Kas 07, 2021 7:31 pm
Serpentraz yazdı: Cmt Kas 06, 2021 6:26 pm
Öncelikle drop sorununun nereden kaynaklandığını öğrenmen gerek işlemci sıcaklıklarını oyun içindeyken kontrol et
knk benim pc 4 gb ram ya. internetten bir tane 4gb lık ram sipariş versem ve onu taksam 8 gb ile rahat oynanır mı dersin ? yanında birde termal macun sürerim. bugün pcyi açtım temizlemek için ve termal macunlar yok olmuş vaziyette. 4 gb ram alıcam 8 olacak ve termal macun sürecem. sence nasıl olur? birde ram 4 gb ddr4 fakat mhz olayı farklı olsa sorun olurmu yoksa aynısı mı olmak zorunda ? birde sisteme ayrıyetten 4 gb veya 8gb daha eklersek bir sorun olurmu (fazla ısınma vs.) ?
Ram alacaksan eğer modeli aynı olmalı yoksa iki farklı ram düşük performansta çalışırlar. Termal macun da sürersen baya iyi olur . Bütçen varsa bir de ssd alırsın 120gb lık sistemin baya iyi olur Cs , Valorant gibi oyunları rahat oynarsın

Link:
Linklerini gizle
Linki Kopyala

Konu Sahibi
ynstepe334

Serpentraz yazdı: Pzr Kas 07, 2021 11:09 pm
Ram alacaksan eğer modeli aynı olmalı yoksa iki farklı ram düşük performansta çalışırlar. Termal macun da sürersen baya iyi olur . Bütçen varsa bir de ssd alırsın 120gb lık sistemin baya iyi olur Cs , Valorant gibi oyunları rahat oynarsın
eyw dostum yardımın için. ssdyi düşüneceğim. araştırdımda hdd den baya iyi galiba

Link:
Linklerini gizle
Linki Kopyala

Konu Sahibi
ynstepe334

Taha Demirbaş yazdı: Pzr Kas 07, 2021 10:59 pm Windows 10 için 4 gb ram koyulan laptopları da anlamıyorum. Evet googleye youtubeye giriyor o makinaların çoğuda tabi csgo açmak için tasarlanmıyor da 4 gb bellekte windows 10 bile tam verim vermiyor kardeşim.

Sistem güncellemesi yapman lazım. Eğer oynuyor diyip oynarsan uzun vadede anakart değiştireceksin. (Max 5 sene)
nasıl yani abi sistem güncellemesi derken anlamadım. 7 8 e felan mı geçeyim?

Link:
Linklerini gizle
Linki Kopyala

Konu Sahibi
ynstepe334

bu özelliklere göre hangi win sürümü iyi gider onu söylermisin ?

Link:
Linklerini gizle
Linki Kopyala
Kullanıcı avatarı

Taha Demirbaş
İletişim:

Mesaj gönderen Taha Demirbaş »

ynstepe334 yazdı: Pzt Kas 08, 2021 12:11 am
Taha Demirbaş yazdı: Pzr Kas 07, 2021 10:59 pm Windows 10 için 4 gb ram koyulan laptopları da anlamıyorum. Evet googleye youtubeye giriyor o makinaların çoğuda tabi csgo açmak için tasarlanmıyor da 4 gb bellekte windows 10 bile tam verim vermiyor kardeşim.

nasıl yani abi sistem güncellemesi derken anlamadım. 7 8 e felan mı geçeyim?
Donanım güncellemesi yap. Ram al mesela yukarıdaki arkadaşın dediği gibi 4 gb nin yanına 4 gb al hatta alabiliyorsan 8 al.
7 ye 8 e geçme hatasını asla yapma. 7 ileride xp ile aynı konuma düşecek. 8 ise performanslı bir işletim sistemi değil.

Link:
Linklerini gizle
Linki Kopyala