Discord sunucumuz açılmıştır, hepinizi bekleriz

https://discord.gg/43gGDQe6tS

TeamTR Paradoksuna Son Veriyoruz

Moderatör: Moderatörler

Forum kuralları
[font size=20] DİKKAT [/font]

Silinmiş konu içerikleri hiçbir şekilde kontrol edlimemektedir. İndirdiğiniz dosyaların sorumluluğu tamamiyle size aittir.
Mutlaka indirdiğiniz dosyaları antivirüs ile taratınız.
Kullanıcı avatarı

Konu Sahibi
Levelsiz
Yasaklı Üye
Yasaklı Üye
Server Ip/DNS: CS37.CSDURAGI.COM
Clan İsmi: JackDaniel's
İletişim:

Mesaj gönderen Levelsiz »

Ben Levelsiz,
Üniversite vs. sebeplerden dolayı uzun senelerdir jailde yoktum, ancak ara ara gelip göz gezdiriyordum. CsDurağında en büyük çıkmazlardan birinin TeamTR konusu olduğunu gördüm. Onlarca kurucu, onlarca açılıp kapatılan TeamTR clanı vs…
Her neyse, yıllar sonra geldiğime göre bazı şeyleri ortaya dökmenin vaktidir. Ancak TeamTR’ye bunca sene böyle sahip çıkılmış olması da oldukça mutlu etti. TeamTR'yi yasaklattıran arkadaşlar da varmış..
Ip vermeyeceğim bir serverda sunucu sahibi iken oyuna gelen 20-25 yaşındaki oyuncuların ‘’ben seni nereden tanıyorum, eski TeamTR’deki Levelsiz misin?’’ sözlerinden sonra, TEAMTR hakkında akıllardaki soru işaretlerini gidermeyi bir borç biliyorum.

2008 – 2009 Henüz TeamTR Yok
TNC klanının zirvede olduğu dönemler, En meşhur mapler: jail_Rehab, some1s, xmf, jail_isyancilar vs… henüz CsDurağı diye bir şeyden haberimiz yok. Tahmin edeceğiniz sunucu şirketinde ilk adminliğimi aldıktan 1-2 ay sonra çok iyi bir ip ile Oops! clanını kurdum ve jailbreak dünyasında profesyonelleşme sürecine girdim.

Oops! Clanı 2008-2009 SS: https://i.hizliresim.com/3E7ddM.jpg

2010
Benim 2009 çıkışlı clanım ile 2007 çıkışlı Keep Out clanı yani anL* ve Jacky* (Anıl ve Şahin) ile ortaklık kurduğumuz senedir.
KeepOut clan tanıtım 2010 forum mesajı: https://i.hizliresim.com/vjbqG6.png

2010 – 2011 İlk aylar TEAMTR’nin dünyaya ilk gözünü açması
Türkiye cs 1.6 serverları üzerindeki tüm açılan kapatılan TeamTR’lerin asıl kurulduğu tarihtir. CSDurağında kurulmadı. Şu aralar kötü durumda olan ama o zamanların CSDurağı rolündeki bir sunucu şirketinde kuruldu.
• 2011 TeamTR İlk tanıtım forum konusu: https://i.hizliresim.com/1JLXOA.png
• Hemen arkasından o zamanlar forum moderatörlüğü de yapan Şahin (Jacky*) ve benim mesajım. (Argo konuşma tarzım olduğu için, hesabıma giriş yapıp mesajımı bu sene düzelttim ) https://i.hizliresim.com/dOPRrV.png

ŞURASI ÇOK ÖNEMLİ: Anıl ortalarda yok ancak TeamTR’nin asıl kurucularından olan kardeşim Şahin bile TeamTR’yi since 2009 demektedir. Ancak TeamTR’nin kuruluş ilanı yukarıdaki ss’lerde var. İnanmayan google’dan aratarak bulabilir adresleri ;)
O tarihten daha önceye ait herhangi bir post vs. bulamazsınız, çünkü yok. Ama dilin kemiğide yok. TeamTR kurulduğu dönemde TeamSpeak gibi programlar olmadığı için MSN ile iletişim kuruluyordu ve sadece 4 kişide panel vardı çünkü altpanel diye bir şey henüz yoktu.
Prison Break # KASAP [C] unutmayalım.. Onunda ismi Kasım… Şahin, Anıl ve Levelsiz’in ortaklaşa yürüttüğü servera koskoca bir Prison Break clanı ile geldi. Sağolsun TeamTR’ye büyük katkısı oldu. Toplamda 3 clan birleşmiş olduğu için oyuncu sayısı o kadar çoktu ki TEAMTR kolayca dünya 1.si oldu. Ve yine oyuncu sayısı o kadar çoktu ki o zamanların onlarca useri, admini yıllar sonra, asıl kurucuların jaili bırakmasından dolayı yeni gelişen bu sahalarda yer edinip TeamTR’nin kurucularındanım gibi sözler sarfetmeye başladılar. Ancak TeamTR konusunda da büyük emekler verdiklerini izledim, tebrikler iyisiyle kötüsüyle.

Daha sonralarda ben okul sebebiyle yavaşça uzaklaştım ve ardından TeamTR dağılmış vs. Tekrar kurulmuş, sonra bir daha dağılmış, sonra bir daha kurulmuş vs. vs.
Velhasılkelam,

TeamTR doğum tarihi: 2010 Aralık - 2011 Ocak
TeamTR İsim Asıl Kurucusu: Jacky* (Şahin)
TeamTR Clan Asıl Kurucusu: Jacky* (Şahin), anL* (Anıl), Levelsiz
Ve emeği büyük olan Prison Break KASAP unutulmamalı.

Bu isimler dışındaki kimse asıl kurucu değildir. Bizim dönemimizde admin, komutçu vs. olup sonradan gelen ama bizden çok emek veren arkadaşların emeğini küçümsemek gibi bir gayretimde yok. Ancak ben geri döndüğüme göre akıllardaki bazı soru işaretlerini cevaplandırmanın yeri geldiğini düşünüyorum.

Artık buralardayım.
Görüşmek dileğiyle...

*Referans: O dönemde TeamTR’de olanlar ve Şahin.

Levelsiz

Link:
Linklerini gizle
Linki Kopyala
Kullanıcı avatarı

Ktalko
Yasaklı Üye
Yasaklı Üye

Mesaj gönderen Ktalko »

TeamTR Clanı da redarmy gibi oldu. Eskiden bir çok sunucu redarmy olduğu için kurucusunun kendisi olduğunu iddia ediyordu. Aynı olay şuan TeamTR de yaşanıyor.

Link:
Linklerini gizle
Linki Kopyala
Kullanıcı avatarı

Konu Sahibi
Levelsiz
Yasaklı Üye
Yasaklı Üye
İletişim:

Ktalko yazdı: Çrş Şub 14, 2018 1:34 am TeamTR Clanı da redarmy gibi oldu. Eskiden bir çok sunucu redarmy olduğu için kurucusunun kendisi olduğunu iddia ediyordu. Aynı olay şuan TeamTR de yaşanıyor.
Beni diğer insanlarla karıştırma kardeşim. Doğrudur dediğin, eyvallah.

Link:
Linklerini gizle
Linki Kopyala
Kullanıcı avatarı

sizofrenresul
Clan İsmi: Atlanta Clan

Mesaj gönderen sizofrenresul »

Server açmayı mı ? düşünüyorsunuz tekrar .

Link:
Linklerini gizle
Linki Kopyala
Kullanıcı avatarı

Konu Sahibi
Levelsiz
Yasaklı Üye
Yasaklı Üye
İletişim:

sizofrenresul yazdı: Çrş Şub 14, 2018 6:52 am Server açmayı mı ? düşünüyorsunuz tekrar .
Olabilir, nabza göre şerbet, hayırlısı : )

Link:
Linklerini gizle
Linki Kopyala
Kullanıcı avatarı

Poseidon*
Yasaklı Üye
Yasaklı Üye

Mesaj gönderen Poseidon* »

Sizleri buralarda görmek güzel OYT olsun diğer sunucularda olsun sizleri görmüştüm. Doğrusu bende bi ara CSD de açtım TeamTR diye ama sizin aranıza hiç katılmamıştım dışarıdan bakmıştım o sunucularda olduğunuzdan burada o isimle açmak güzel gelmişti.

Link:
Linklerini gizle
Linki Kopyala
Kullanıcı avatarı

Konu Sahibi
Levelsiz
Yasaklı Üye
Yasaklı Üye
İletişim:

TeamTR yazdı: Çrş Şub 14, 2018 3:25 pm Sizleri buralarda görmek güzel OYT olsun diğer sunucularda olsun sizleri görmüştüm. Doğrusu bende bi ara CSD de açtım TeamTR diye ama sizin aranıza hiç katılmamıştım dışarıdan bakmıştım o sunucularda olduğunuzdan burada o isimle açmak güzel gelmişti.
Eyvallah kardeşim, birlikte olmak ümidiyle...

Link:
Linklerini gizle
Linki Kopyala
Kullanıcı avatarı

Poseidon*
Yasaklı Üye
Yasaklı Üye

Mesaj gönderen Poseidon* »

Levelsiz yazdı: Çrş Şub 14, 2018 10:29 pm
TeamTR yazdı: Çrş Şub 14, 2018 3:25 pm Sizleri buralarda görmek güzel OYT olsun diğer sunucularda olsun sizleri görmüştüm. Doğrusu bende bi ara CSD de açtım TeamTR diye ama sizin aranıza hiç katılmamıştım dışarıdan bakmıştım o sunucularda olduğunuzdan burada o isimle açmak güzel gelmişti.
Eyvallah kardeşim, birlikte olmak ümidiyle...
İnşallah hayırlısı neyse o olsun.

Link:
Linklerini gizle
Linki Kopyala
Kullanıcı avatarı

TaaRRuZ
Yasaklı Üye
Yasaklı Üye
İletişim:

Mesaj gönderen TaaRRuZ »

Oyuna geri başlamayı düşünüyormusun ?

Link:
Linklerini gizle
Linki Kopyala
Kullanıcı avatarı

Konu Sahibi
Levelsiz
Yasaklı Üye
Yasaklı Üye
İletişim:

TaaRRuZ yazdı: Prş Şub 15, 2018 8:25 pm Oyuna geri başlamayı düşünüyormusun ?
Selam kardeşim, pm atmışsın da mesaj sayımın yetersizliğinden cevap yazmaya yetkim yok : ) Sosyal medya dışında herhangi bir iletişim adresini pm olarak gönderirsen konuşuruz veya ts3.csduragi.com olabilir.

Link:
Linklerini gizle
Linki Kopyala
Kilitli