Discord sunucumuz açılmıştır, hepinizi bekleriz

https://discord.gg/43gGDQe6tS

Harita Dokusu Değiştirme Araçları [Half Life BSP Texture Tool 1.1 & BSP Edit]

Hazır fonksiyonlar, kütüphaneler, düzenleme programları/araçları/gereçleri, editörler kısacası geliştirme ortamı

Moderatör: Moderatörler

Kullanıcı avatarı

MehmetReis-
Server Ip/DNS: cs121.csduragi.com
Clan İsmi: Nationals

Mesaj gönderen MehmetReis- »

The​ Professiona͏l yazdı:
mehmetxkonya1 yazdı:
The​ Professiona͏l yazdı:https://gamebanana.com/tools/4774

@mehmetxkonya1 Bu adresten indirebilirsin... Yeni bir wad dosyası oluşturmanı sağlıyor bu uygulama...

Kullanımı için şu videoyu izleyebilirsin
https://www.youtube.com/watch?v=cP7hKr2Gltg
Yarın denicem teşekkürler :)
Birşey daha sorucam ben yaptım sabah import filan değiştim fakat mapı yüklediğimde hiç değişmemişti video çekip atsanız nasıl yapılcağını tamamen çok mükemmel olur çok sevinirim :)
Resimlerde her ayrıntıya yer verildi dikkatlice yaparsan olacaktır... Bir doku aynı anda iki farklı bölgede olabilir bu yüzden değiştiğin dokunun değiştirmek istediğin doku olduğundan emin ol ve en son "save as" diyerek farklı bir harita isminde kaydetmeyi unutma

Düzenleme: ve oyundan tamamen çıkıp tekrar girerek denemeyi unutma.
Oyunu kapatıp denemedim müsait olunca yapıcam.

Link:
Linklerini gizle
Linki Kopyala
Kullanıcı avatarı

MehmetReis-

mehmetxkonya1 yazdı:
The​ Professiona͏l yazdı:https://gamebanana.com/tools/4774

@mehmetxkonya1 Bu adresten indirebilirsin... Yeni bir wad dosyası oluşturmanı sağlıyor bu uygulama...

Kullanımı için şu videoyu izleyebilirsin
https://www.youtube.com/watch?v=cP7hKr2Gltg
Yarın denicem teşekkürler :)
Birşey daha sorucam ben yaptım sabah import filan değiştim fakat mapı yüklediğimde hiç değişmemişti video çekip atsanız nasıl yapılcağını tamamen çok mükemmel olur çok sevinirim :)
Resimlerde her ayrıntıya yer verildi dikkatlice yaparsan olacaktır... Bir doku aynı anda iki farklı bölgede olabilir bu yüzden değiştiğin dokunun değiştirmek istediğin doku olduğundan emin ol ve en son "save as" diyerek farklı bir harita isminde kaydetmeyi unutma

Düzenleme: ve oyundan tamamen çıkıp tekrar girerek denemeyi unutma.
Dediklerini yaptım güzel oluyor fakat şu sorun var jail dark mapında yerler beton onları tahta yapamıyorum mesela havuz bile tahta oldu kafes kapı hepsi tahta oldu bazı duvarlar ve yerler değişmedi ben komple değişmek istiyorum nasıl olucak o ? Ve bsp edit tam ne işe yarıyor sadece map boyutunu küçültmek için mi onu tam anlamadım da ?

Link:
Linklerini gizle
Linki Kopyala
Kullanıcı avatarı

Konu Sahibi
The​ Professiona͏l
Server Ip/DNS: 213.238.173.53
Clan İsmi: World War'Z
İletişim:

Mesaj gönderen The​ Professiona͏l »

@mehmetxkonya1

BSP Editi boşver senin işine yaramaz fazla... Muhtemelen harita bazı dokuları wad dosyasından alıyordur... wad dosyasından alınan dokular uygulamada önizlenmez... Paylaşımın son kısmındaki Soluk Dokular kısmını okursan muhtemelen isteğini gerçekleştirebilirsin

Link:
Linklerini gizle
Linki Kopyala
Kullanıcı avatarı

MehmetReis-

The​ Professiona͏l yazdı:@mehmetxkonya1

BSP Editi boşver senin işine yaramaz fazla... Muhtemelen harita bazı dokuları wad dosyasından alıyordur... wad dosyasından alınan dokular uygulamada önizlenmez... Paylaşımın son kısmındaki Soluk Dokular kısmını okursan muhtemelen isteğini gerçekleştirebilirsin
Anlamıyorum nedense beynim durdu şu an :D bunun videosunu çeken biri var mı ?

Link:
Linklerini gizle
Linki Kopyala
Kullanıcı avatarı

Konu Sahibi
The​ Professiona͏l
İletişim:

@mehmetxkonya1

Şu resimi incelersen ne demek istediğimi daha net anlayabilirsin...

Resim

Soldaki BSP Edit uygulamasında görüldüğü gibi haritaya halflife.wad tanımlanmış... Sağdaki doku değiştirici uygulamada görüldüğü gibi üst kısımda halflife.wad dosyasından çekilen dokular soluk görünüyor bu sebeple bu uygulamada wad dosyasından çekilen dokular görünmez fakat değiştirebilirsin... Tek yapman gereken soluk dokunun haritanın hangi bölgesinde olduğunu bilmek... Bu eklenti Nişan aldığın bölgede hangi doku varsa onu ekranda gösterir... Ekrana çıkan dokuyu uygulamada bulup farklı bir doku ile kolayca değişebilirsin.

Alt kısımdaki dokular ise haritaya gömülü olan, herhangi bir wad dosyasından çekilmeden direkt haritada bulunan dokular... Bu yüzden soluk görünmez ve dokular uygulamada görünür

Link:
Linklerini gizle
Linki Kopyala
Kullanıcı avatarı

MehmetReis-

The​ Professiona͏l yazdı:@mehmetxkonya1

Şu resimi incelersen ne demek istediğimi daha net anlayabilirsin...

Resim

Soldaki BSP Edit uygulamasında görüldüğü gibi haritaya halflife.wad tanımlanmış... Sağdaki doku değiştirici uygulamada görüldüğü gibi üst kısımda halflife.wad dosyasından çekilen dokular soluk görünüyor bu sebeple bu uygulamada wad dosyasından çekilen dokular görünmez fakat değiştirebilirsin... Tek yapman gereken soluk dokunun haritanın hangi bölgesinde olduğunu bilmek... Bu eklenti Nişan aldığın bölgede hangi doku varsa onu ekranda gösterir... Ekrana çıkan dokuyu uygulamada bulup farklı bir doku ile kolayca değişebilirsin.

Alt kısımdaki dokular ise haritaya gömülü olan, herhangi bir wad dosyasından çekilmeden direkt haritada bulunan dokular... Bu yüzden soluk görünmez ve dokular uygulamada görünür
Üşenmeden anlattığın için çok teşekkür ederim yarın deniyeceğim.

Link:
Linklerini gizle
Linki Kopyala
Kullanıcı avatarı

MehmetReis-

Yapımı çok kolaymış anladıktan sonra takır takır yapıyorsun ama daha kendi bmp dosyamı düzeltip wally ile wad dönüştürüp yapmadım onun da yarın yapıcam şimdilik bi iki texture ile dönüşmüş hali yarın çok güzel bir şekilde yapıp atıcam fotoğrafını :)
Resim
@The​ Professiona͏l

Link:
Linklerini gizle
Linki Kopyala
Kullanıcı avatarı

Konu Sahibi
The​ Professiona͏l
İletişim:

mehmetxkonya1 yazdı:Yapımı çok kolaymış anladıktan sonra takır takır yapıyorsun ama daha kendi bmp dosyamı düzeltip wally ile wad dönüştürüp yapmadım onun da yarın yapıcam şimdilik bi iki texture ile dönüşmüş hali yarın çok güzel bir şekilde yapıp atıcam fotoğrafını :)
Resim
@The​ Professiona͏l
Gayet güzel, paylaşımdaki wad paketini indirip kullanabilirsin içinde istemediğin kadar dokular var eminim işini görecektir... bu wad dosyaları genelde haritacılar tarafından yapıldığı için daha kaliteli diyebilirim yine de kendi özel dokunu da oluşturabilirsin dediğin gibi

Link:
Linklerini gizle
Linki Kopyala
Kullanıcı avatarı

MehmetReis-

mehmetxkonya1 yazdı:Yapımı çok kolaymış anladıktan sonra takır takır yapıyorsun ama daha kendi bmp dosyamı düzeltip wally ile wad dönüştürüp yapmadım onun da yarın yapıcam şimdilik bi iki texture ile dönüşmüş hali yarın çok güzel bir şekilde yapıp atıcam fotoğrafını :)
Resim
@The​ Professiona͏l
Gayet güzel, paylaşımdaki wad paketini indirip kullanabilirsin içinde istemediğin kadar dokular var eminim işini görecektir... bu wad dosyaları genelde haritacılar tarafından yapıldığı için daha kaliteli diyebilirim yine de kendi özel dokunu da oluşturabilirsin dediğin gibi
Evet wad paketinde bir sürü wad var isteyip istemiceğim kadar dolusuyla var birşey daha sorucam maptaki reklamları silip bizim klan tagı ve sw ip ts ip yazsam bu yasak mı ?

Link:
Linklerini gizle
Linki Kopyala
Kullanıcı avatarı

Konu Sahibi
The​ Professiona͏l
İletişim:

mehmetxkonya1 yazdı:
Resim
@The​ Professiona͏l
Evet wad paketinde bir sürü wad var isteyip istemiceğim kadar dolusuyla var birşey daha sorucam maptaki reklamları silip bizim klan tagı ve sw ip ts ip yazsam bu yasak mı ?
Hayır yasak değil fakat ben çoğu kez yapımcıya saygımdan dolayı reklamlarını bırakırım IP hariç

Link:
Linklerini gizle
Linki Kopyala