Discord sunucumuz açılmıştır, hepinizi bekleriz

https://discord.gg/43gGDQe6tS

Mapın koordinatları almak

Moderatör: Moderatörler

Forum kuralları
[font size=20] DİKKAT [/font]

Silinmiş konu içerikleri hiçbir şekilde kontrol edlimemektedir. İndirdiğiniz dosyaların sorumluluğu tamamiyle size aittir.
Mutlaka indirdiğiniz dosyaları antivirüs ile taratınız.

Konu Sahibi
xdferlesh1
İletişim:

Mesaj gönderen xdferlesh1 »

nexogaming yazdı: Pzr Oca 26, 2020 9:36 pm Ne yapmak istediğini anlamadımda walkguardmenuyü incele, Walkguardmenu yükle, onun içinden koordinat al, o bir dosyaya atıyor yapılan işlemleri
Mapta açık alan belirleyip (Kutu, Duvar,Herhangi bir obje olmadan) Her map böyle bir koordinasyon belirleyip oraya bir entity attırmak

Link:
Linklerini gizle
Linki Kopyala
Kullanıcı avatarı

Colditz

Mesaj gönderen Colditz »

Hiç denemedim aslında çalışır mı tam olarak bilmiyorum ama yine de anlatayım.

Her harita açıldığında bir entity oluşturulacak. Bu entitynin görünmesine gerek yok. Bu entitye rastgele bir koordinat vereceksin. Saniyede bir sıkışıp sıkışmadığını kontrol edeceksin. Sıkışıyorsa koordinatını değiştir (x+1 yahut y+1 gibi). Sıkışmıyorsa alınan koordinatı ini dosyasına kaydedeceksin. Artık bu harita açıldığında bu koordinatı otomatik ini dosyasından çekecek. Biraz cafcaflı bir iş. Koordinat sıkıntısı yaşanılabilir bir eklenti olur.

Şu şekilde de olabilir. Bir oyuncuya set_task komutu uygularsın doğduktan sonra. 5 saniye yahut 10 saniye sonra koordinatını alırsın. Bunu kaydedersin. (Bununla birlikte oyuncu hareket etmezse başka birinin koordinatını alman gerekebilir)

Link:
Linklerini gizle
Linki Kopyala
Kullanıcı avatarı

omertas14544
Server Ip/DNS: 213.238.173.35
Clan İsmi: MoonGaming
İletişim:

Mesaj gönderen omertas14544 »

xdferlesh1 yazdı: Pzr Oca 26, 2020 9:37 pm
nexogaming yazdı: Pzr Oca 26, 2020 9:36 pm Ne yapmak istediğini anlamadımda walkguardmenuyü incele, Walkguardmenu yükle, onun içinden koordinat al, o bir dosyaya atıyor yapılan işlemleri
Mapta açık alan belirleyip (Kutu, Duvar,Herhangi bir obje olmadan) Her map böyle bir koordinasyon belirleyip oraya bir entity attırmak
Kendin el ile kordinat belirleyerek yapabilirsin. Başka türlü yolunu bilmiyorum. İstersen yardımcı olurum.

Link:
Linklerini gizle
Linki Kopyala

Konu Sahibi
xdferlesh1
İletişim:

Colditz yazdı: Pzr Oca 26, 2020 9:42 pm Hiç denemedim aslında çalışır mı tam olarak bilmiyorum ama yine de anlatayım.

Her harita açıldığında bir entity oluşturulacak. Bu entitynin görünmesine gerek yok. Bu entitye rastgele bir koordinat vereceksin. Saniyede bir sıkışıp sıkışmadığını kontrol edeceksin. Sıkışıyorsa koordinatını değiştir (x+1 yahut y+1 gibi). Sıkışmıyorsa alınan koordinatı ini dosyasına kaydedeceksin. Artık bu harita açıldığında bu koordinatı otomatik ini dosyasından çekecek. Biraz cafcaflı bir iş. Koordinat sıkıntısı yaşanılabilir bir eklenti olur.

Şu şekilde de olabilir. Bir oyuncuya set_task komutu uygularsın doğduktan sonra. 5 saniye yahut 10 saniye sonra koordinatını alırsın. Bunu kaydedersin. (Bununla birlikte oyuncu hareket etmezse başka birinin koordinatını alman gerekebilir)
şu 2 linkteki şeyler benim istediğim şey mi acaba ?

https://forums.alliedmods.net/showthread.php?t=49829
https://forums.alliedmods.net/showthrea ... map+origin

Link:
Linklerini gizle
Linki Kopyala
Kullanıcı avatarı

Fatih ~ EjderYa
İletişim:

Mesaj gönderen Fatih ~ EjderYa »

Tablet eklentime bak.

Link:
Linklerini gizle
Linki Kopyala
Kullanıcı avatarı

Serhat Öndeş
İletişim:

Mesaj gönderen Serhat Öndeş »

Rastgele ammour atıyor kontrol edersin.
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.

Link:
Linklerini gizle
Linki Kopyala

Konu Sahibi
xdferlesh1
İletişim:

@Fatih ~ EjderYa

Aslında ben biraz yaptım gibi özelden bir eklenti atacağım cevaplar mısın çökertiyor da bazen konum bulamayınca sunucuyu

Link:
Linklerini gizle
Linki Kopyala

Konu Sahibi
xdferlesh1
İletişim:

help please

Link:
Linklerini gizle
Linki Kopyala
Kullanıcı avatarı

Fatih ~ EjderYa
İletişim:

Mesaj gönderen Fatih ~ EjderYa »

10 Gün kadar yokum. Arada bildirmlere bakmaya giriyorum.

Tabletten alabilecek kadar tecrüben yoksa. Reapi duvar saati eklentimden almayı dene.

Link:
Linklerini gizle
Linki Kopyala
Kullanıcı avatarı

omertas14544
Server Ip/DNS: 213.238.173.35
Clan İsmi: MoonGaming
İletişim:

Mesaj gönderen omertas14544 »

omertas14544 yazdı: Pzr Oca 26, 2020 9:43 pm
xdferlesh1 yazdı: Pzr Oca 26, 2020 9:37 pm
Kendin el ile kordinat belirleyerek yapabilirsin. Başka türlü yolunu bilmiyorum. İstersen yardımcı olurum.
?

Link:
Linklerini gizle
Linki Kopyala
Kilitli