Discord sunucumuz açılmıştır, hepinizi bekleriz

https://discord.gg/43gGDQe6tS

Sunucu kiralama sistemi nasıl olmalı ?

Oyunda karşılaştığınız hatalar , oyun hakkında genel bilgiler

Moderatör: Moderatörler

Kiralama sistemi nasıl olmalı ?

Şuan ki sistem devam etmeli, ilk gelen alır.
47
26%
Şuanki sistem devam ancak kiralama saati sabit olmalı, insanların pc başında olabileceği vakitte olmalı ( Örnek, 21:00 )
95
52%
Sıra sistemi olmalı ( Sizden önce sıraya onlarca insan girebilir, ip almanız yılları bulabilir )
21
12%
En uzun süre kiralama yapan satın alır ( Kiralığa çıkacak ip adresini, 1 aylık değil, en uzun şekilde kiralayabilecek olan alır )
18
10%

Toplam oy: 181

TUGRAGAMING

Mesaj gönderen TUGRAGAMING »

Şuan ki sistem devam etmeli, ilk gelen alır.
46 kişi 33%
Şuanki sistem devam ancak kiralama saati sabit olmalı, insanların pc başında olabileceği vakitte olmalı ( Örnek, 21:00 )
70 kişi 50%

Bence Hiç Anlatmaya Gerek Yok Biz Oyumuzu Verdik %50 Olarak Öndeyiz Hemen Saat Belirlenmesine Geçilmeli

Link:
Linklerini gizle
Linki Kopyala

16bert
Yasaklı Üye
Yasaklı Üye

Mesaj gönderen 16bert »

TUGRAGAMING yazdı: Prş May 28, 2020 6:39 am Şuan ki sistem devam etmeli, ilk gelen alır.
46 kişi 33%
70 kişi 50%

Bence Hiç Anlatmaya Gerek Yok Biz Oyumuzu Verdik %50 Olarak Öndeyiz Hemen Saat Belirlenmesine Geçilmeli
AMA FUNLAR KALDIRILSA - ve - server sözleşmesi ws olmasa kiralaya basıp onayla evet hayır a bassak daha iyi degil mi

Link:
Linklerini gizle
Linki Kopyala

TUGRAGAMING

Mesaj gönderen TUGRAGAMING »

16bert yazdı: Prş May 28, 2020 12:14 pm
TUGRAGAMING yazdı: Prş May 28, 2020 6:39 am Şuan ki sistem devam etmeli, ilk gelen alır.
46 kişi 33%
70 kişi 50%

AMA FUNLAR KALDIRILSA - ve - server sözleşmesi ws olmasa kiralaya basıp onayla evet hayır a bassak daha iyi degil mi
Yani Ama Böyle Daha İyi Çünkü Daha Açık Tam Anlatım Var Bu Aralar Zaten Cs1.6 Lag Sorunuda Var

Link:
Linklerini gizle
Linki Kopyala
Kullanıcı avatarı

legendlord
Server Ip/DNS: 213.238.173.79
Clan İsmi: Secret x.T.c

Mesaj gönderen legendlord »

Kötülemek amacıyla söylemiyorum kimse yanlış anlamasın lütfen. Bu sistemi mantıklı bulanları anlamıyorum.
Yaklaşık 40 gündür server almaya çalışıyorum csdurağından. Az önce tekrar girdim kiralık sayfasına. Bugün 40 kişi vardı sayfada. Sabah işim olmadığı halde kalktım, 1 saat süren bir bekleyiş yaptım sürekli yenileyerek ve %2,5 şansımı kaçırdım.

Böyle şansın daha çok arttığını söyleyenler var. Evet her gün 30-40 kişilik bi kara cuma indirimine girer gibi elimize ne gelirse alma peşindeyiz. Çok şanslıyız gerçekten.

Herkesin interneti aşırı hızlarda değil maalesef zaten yorumlarda bundan da bahsedilmiş. O yüzden sıra sistemi olmalı. 1 yıl bekleriz diyenleri anlamıyorum. Ben özellikle 2008-2012 arası server-clan işleriyle uğraşıyordum. Oynayanlar bilir o dönemki yoğunluğu. Sıra sisteminde 10 günden fazla beklemedim hiç (Şuan ki server im için de geçerli bu.). Ayrıca her gün 1 saatimi de ip düşürücem diye heba etmedim.

Ömer Bey sıra sistemi konusunda haksızlıkla itham edilmek istemiyor. Hak veriyorum şeffaf olmalı müşterilerine. Bunun için de şöyle bir şey yapılabilir. CSD CORE sisteminde bir sıra oluşturulsun, isteyen kişiler ücretleri yatırıp istedikleri ip aralıklarını yazsın. Herkesin görebilceği bir sıra olsun bu. Sistem otomatik olarak boşalan server ları bu kişilere atasın. Böylece haksızlık yaşanmamış olur.

Link:
Linklerini gizle
Linki Kopyala
Kullanıcı avatarı

Elwë

Mesaj gönderen Elwë »

Şuanki sistem gayet iyi. Eğer belirli bir saat ( 21.00 gibi ) geçilirse anlık olarak çok yüklenme olacak ve site çökebilecek duruma bağlı olarak. Bu sistemi 12-15 arası gibi yayılması daha iyi ve kaliteli.

Link:
Linklerini gizle
Linki Kopyala

pustonicky

Mesaj gönderen pustonicky »

Oylama Ne zaman sonuçlanacak hocam?

Link:
Linklerini gizle
Linki Kopyala
Kullanıcı avatarı

Özcan Örs
Server Ip/DNS: cs3.csduragi.net
Clan İsmi: TIMGaming
İletişim:

Mesaj gönderen Özcan Örs »

Elwë yazdı: Cum May 29, 2020 1:25 pm Şuanki sistem gayet iyi. Eğer belirli bir saat ( 21.00 gibi ) geçilirse anlık olarak çok yüklenme olacak ve site çökebilecek duruma bağlı olarak. Bu sistemi 12-15 arası gibi yayılması daha iyi ve kaliteli.
Onun için de çözüm bulunmuştur herhalde

Link:
Linklerini gizle
Linki Kopyala
Kullanıcı avatarı

vagnessi

Mesaj gönderen vagnessi »

Daha önce wp den belirtmiştim ama cevap alamadım. yoğunluğunuza veriyorum. Kiralama Sisteminde Civil Klanının düşüncesine katılıyorum. Özellikle ön ipler paket ödeme olarak kiralansa bu kadar yoğunlaşma olmayacak. Devamlılığı olmayan bir çok ip var. Genç kardeşlerimiz bir heyecanla açıyor 1 ay sonra kapatıyor. Bu kiralama sistemi saate bağlı olmaksızın değişmeli. Mesela ilk 15 ip yıllık kirası +ilk kira bedeli ile paket kiralansın. 15 - 50 ip aralığı 6 aylık kirası + kiralama bedeli olarak kiralansın. ön iplerde heyecanlı server sahipleri değil de Klanı olan sistemi bilen CS Durağı yönetimini yormadan server kurup ayarlarını yapabilecek kişiler olmalı.

20 lerde bir aylık ip çekmenin mantığı ne olabilir ki. oyuncular bile artık şaşırıyor o ip ye girince. dün jaildi bugun pro yarın deathmatch kuruluyor.

Burada yapılan oylamayı da ne kadar yararlı bulabilirsiniz bilmiyorum. sonuçta burası forum. fikir alınması için güzel bir düşünce ama kural değişimi yapmak için çok yanlış bir yol. burda A platformu oyuncuları da var B platformu oyuncuları da C platformu oyuncuları da. yoldan geçen oylamaya oy veriyor ne kadar yararlı olabilir ki. Lütfen yanlış anlamayın olaylar ve gerçekler bunlar.

Link:
Linklerini gizle
Linki Kopyala

DarkThrone
Server Ip/DNS: cs.darkthronejb.com
Clan İsmi: DarkThrone Jail
İletişim:

Mesaj gönderen DarkThrone »

vagnessi yazdı: Pzt Haz 01, 2020 7:52 pm Daha önce wp den belirtmiştim ama cevap alamadım. yoğunluğunuza veriyorum. Kiralama Sisteminde Civil Klanının düşüncesine katılıyorum. Özellikle ön ipler paket ödeme olarak kiralansa bu kadar yoğunlaşma olmayacak. Devamlılığı olmayan bir çok ip var. Genç kardeşlerimiz bir heyecanla açıyor 1 ay sonra kapatıyor. Bu kiralama sistemi saate bağlı olmaksızın değişmeli. Mesela ilk 15 ip yıllık kirası +ilk kira bedeli ile paket kiralansın. 15 - 50 ip aralığı 6 aylık kirası + kiralama bedeli olarak kiralansın. ön iplerde heyecanlı server sahipleri değil de Klanı olan sistemi bilen CS Durağı yönetimini yormadan server kurup ayarlarını yapabilecek kişiler olmalı.

20 lerde bir aylık ip çekmenin mantığı ne olabilir ki. oyuncular bile artık şaşırıyor o ip ye girince. dün jaildi bugun pro yarın deathmatch kuruluyor.

Burada yapılan oylamayı da ne kadar yararlı bulabilirsiniz bilmiyorum. sonuçta burası forum. fikir alınması için güzel bir düşünce ama kural değişimi yapmak için çok yanlış bir yol. burda A platformu oyuncuları da var B platformu oyuncuları da C platformu oyuncuları da. yoldan geçen oylamaya oy veriyor ne kadar yararlı olabilir ki. Lütfen yanlış anlamayın olaylar ve gerçekler bunlar.
Zaten ön ip lerde yıllık kiralama var 15-50 arası 6 aylık olsun diyorsunuz da kim vericek o parayı onu düşünen yok siz verdınız 1 ip alındı o 35 ip de satılıcak mı sanıyorsunuz. Sanarsınız bütün server sahipleri çalışıyor. Bazıları adminlik satarak devamlılıgını surduruyor.

Her şeyi geçtim köklü klansanız arkada da doluyorsunuz her gün ip ler düşüyor .com lar net ler Ben 111.net ile başladım 20 gün sonra 106.com 109.com düşücek diye almaya calıstım alamadım yakalayamadım. Sonra 234.com geldim şimdi 90 dayım ve rahat rahat aylık olarak ödüyorum.

Anlık hevese kapılan sizlersiniz tabii biliyorsunuz 20-30 o civarda ki ip lerin dolacagını hemen acayım rekabete katılayım istiyorsunuz. Bekleyin az ya siz köklü klansınız aile ortamı önemli degil mi sizi bırakmayanlar arkada da öndede bırakmaz. Kendimden biliyorum 2 kere ip degistim köklü felan degilim adamlar 111.net de yanıma geldi suan da yanımdalar.

Link:
Linklerini gizle
Linki Kopyala
Kullanıcı avatarı

vagnessi

Mesaj gönderen vagnessi »

Vixen Kullanıcısı ;

6 aylık server kiralayamayacak klanı olmayan ilk 30 a gelmesin :D
Genç arkadaşların server sahibi olması meselesi ise server sahibi gençlerin map yüklemeyi öğrenmek için gelenlerden yoruldum
30 larda ip almak için işadamı olmana gerek yok. 300 lira yükleyip 1 ay çekenler 700 - 800 de yükler alır o ipyi
Birde ben pat diye ip almadım ben geldiğimde 14 16 19 3 gün kiralık listesinde duruyordu
Genç arkadaşların yönettikleri serverları biliyoruz. serverda küfürleri gaglayamayan hileleri banlayamayan adminler panel bilmeyen yönetim vs vs vs. Log kayıt eklentiniz varsa bakabilirsiniz.
Serverında başka sw ismi taşıyan eklentiler , başka server reklamları , forum reklamı taşıyan eklenti kuranlarla bizim görüşümüzün eşit olmadığını herkes bilir.
CS Durağı ilk 30 ip yi 6 aylık paket kiralasın sen tasa etme ben 5 ini kiralar açarım

Link:
Linklerini gizle
Linki Kopyala
Kilitli