Discord sunucumuz açılmıştır, hepinizi bekleriz

https://discord.gg/43gGDQe6tS

Sunucu kiralama sistemi nasıl olmalı ?

Oyunda karşılaştığınız hatalar , oyun hakkında genel bilgiler

Moderatör: Moderatörler

Kiralama sistemi nasıl olmalı ?

Şuan ki sistem devam etmeli, ilk gelen alır.
47
26%
Şuanki sistem devam ancak kiralama saati sabit olmalı, insanların pc başında olabileceği vakitte olmalı ( Örnek, 21:00 )
95
52%
Sıra sistemi olmalı ( Sizden önce sıraya onlarca insan girebilir, ip almanız yılları bulabilir )
21
12%
En uzun süre kiralama yapan satın alır ( Kiralığa çıkacak ip adresini, 1 aylık değil, en uzun şekilde kiralayabilecek olan alır )
18
10%

Toplam oy: 181

Kullanıcı avatarı

JB[EREN]JB

Mesaj gönderen JB[EREN]JB »

Ayrıca forumda multi hesap bolca var. Anket sunucusu olan panellerde yapılsa daha doğru olur.

Link:
Linklerini gizle
Linki Kopyala
Kullanıcı avatarı

JB[EREN]JB

Mesaj gönderen JB[EREN]JB »

ENESIZM yazdı: Cmt May 23, 2020 3:09 pm4. şık
Parası olan var olmayan var.

Link:
Linklerini gizle
Linki Kopyala

rastgele12

Mesaj gönderen rastgele12 »

pustonicky yazdı: Cmt May 23, 2020 3:11 pm ++ İlk Olarak Her PANEL HESABIN'IN sadece ''2'' Server Alma veya ''3'' Server alma hakkı tanınmalı.
Çünkü Bizim Millet Doyumsuz olduğu için önüne gelen her serveri satın alıp boş tutmaktansa o ip adreslerini emek verecek insanlara vermek çok daha mantıklı.

++ Sıralı Sisteme ASLA GEÇİLMEMELİ.
Çünkü Bu sefer insanlar Hemen server Kiralayamayacak Aylar belkide yıllar bekleyecek ve bu sistem olduğu sürece siz ne kadar seffaf'ta olsanız insanlar Sürekli ithamlarda bulunacaklardır.

++HERKESİN UYGUN OLDUĞU BİR SAAT YANİ 21:00 EN GÜZEL VE EN MANTIKLI ÖNERİ BENCE
Çünkü bu şekilde hızlı olan kazanacak , adil bir şekilde insanlar server sahibi olabilecekler.

Diğer Yapılan yorumlara şaşırdım açıkcası. CSDuraginin Server sahiplerine öncelik veya ayrımcılık tanıması gibi bir durumun asla söz konusu olmaması gerekir. 1 kişi 6-7 tane server alırsa ne mantığı kalır bu oyunun? .com .net veya diğer ip adreslerinde kesinlikle bir ayrımcılık yapılmasın. HERKES ADİL BİR ŞEKİLDE SERVERİNİ ALIP OYNAR.

Sıralı sisteme geçelim diyen arkadaşları çok merak ediyorum. saat 12de server alamayıp gelip burda yakınıyorlar. Sıralı sisteme geçersek serveri en az 1-2 yıla anca alırlar :D ve ömer hocam bu sıralı sisteme geçilirse SERVER DEVİR&SATIŞ olayları artacak ve herkes birbirini itham edecektir.
Size katılmıyorum.Hızlı olan kazanır mantığı bilgisayarı veya interneti iyi olan kazanır demek yine haksızlık demek. Benim sunduğum fikir veya sıralı sistem geliştirilmeli diye düşünüyorum ayrıyeten bakiye iadesi işlemi getirilmeli. (sıralı sistem olacaksa)

Link:
Linklerini gizle
Linki Kopyala

TUGRAGAMING

Mesaj gönderen TUGRAGAMING »

Hayır Sabit Bir Saat Verilmesi Gerek 12 den 16 a kadar niye ip düşmesini bekleyelim ki sabit bir saat vereceksiniz bizde bakıcaz biz sırf cs düşük ip alacağız diye sabaha kadar yatmıyorduk hep cs ip bekliyorduk şimdi bi sabit saat verirseniz çok iyi olur benim fikrim bu insanları yormaya gerek yok biz müşteriler olarak bunu istiyoruz istediğimizi de verin sabit saat belirleyelim anket yapın ona göre çıksın insanları burada mağdur etmeye gerek yok

Link:
Linklerini gizle
Linki Kopyala
Kullanıcı avatarı

Özcan Örs
Server Ip/DNS: cs3.csduragi.net
Clan İsmi: TIMGaming
İletişim:

Mesaj gönderen Özcan Örs »

Sabahtandır okuyorum da mesajları çok saçma mesajlar gördüm ben aklımdakileri sadece söylemek istiyorum.

2 seçenekte saatlerin bence sabit olmaması lazım çünkü insanlar aynı saatte toplanır ise gerçekten bu sefer bir kişinin kapması mücize olur 3. seçenek ile bir farkı kalmaz gene uzun zaman alır.
3. seçenekte ise sıralama sistemi çok mantıksız beklemeyi sevmeyen insanlar var büyük clanlar gelip ip bekleyecek ekmek kuyruğunda sıra bekler gibi buda CSD kalitesini ciddi oranda düşürür ve büyük clanların firma değişikliğine sebep olur.
4. seçenek ise bence ayrımcılık gibi geliyor bana PARA VEREN DÜDÜĞÜ ÇALAR hesabı bence hiç adaletli değil.

En son olarak 1.seçenek ise şuana kadar herkes bende dahil saat 09.00 da kalkıp 15.00 a kadar beklediğini herkes biliyor. Adam size hiç bir yerde göremeyeceğiniz bir seçenek sunmuş siz hala kardeşim biz uğraşmak veya beklemek istiyoruz kolaylık bize gelmiyor diyorsunuz. Kalkıpta burda 1.seçenek yerine başka bir seçenek seçilir ise şundan herkes emin olsun buranın hem server alanların sayısı düşecek hemde hergün forumda ip ne zaman düşecek konuları 1 ken 10 olacak.

Bunlar sadece benim görüşüm destek verilir yada verilmez sizlerin fikri ama oy vermeden önce 2 kez düşünün.

Link:
Linklerini gizle
Linki Kopyala
Kullanıcı avatarı

OPC Line
Server Ip/DNS: 213.238.173.xx
Clan İsmi: *YouKnowMyName*

Mesaj gönderen OPC Line »

Özcan Örs yazdı: Cmt May 23, 2020 4:48 pm Sabahtandır okuyorum da mesajları çok saçma mesajlar gördüm ben aklımdakileri sadece söylemek istiyorum.

2 seçenekte saatlerin bence sabit olmaması lazım çünkü insanlar aynı saatte toplanır ise gerçekten bu sefer bir kişinin kapması mücize olur 3. seçenek ile bir farkı kalmaz gene uzun zaman alır.
3. seçenekte ise sıralama sistemi çok mantıksız beklemeyi sevmeyen insanlar var büyük clanlar gelip ip bekleyecek ekmek kuyruğunda sıra bekler gibi buda CSD kalitesini ciddi oranda düşürür ve büyük clanların firma değişikliğine sebep olur.
4. seçenek ise bence ayrımcılık gibi geliyor bana PARA VEREN DÜDÜĞÜ ÇALAR hesabı bence hiç adaletli değil.

En son olarak 1.seçenek ise şuana kadar herkes bende dahil saat 09.00 da kalkıp 15.00 a kadar beklediğini herkes biliyor. Adam size hiç bir yerde göremeyeceğiniz bir seçenek sunmuş siz hala kardeşim biz uğraşmak veya beklemek istiyoruz kolaylık bize gelmiyor diyorsunuz. Kalkıpta burda 1.seçenek yerine başka bir seçenek seçilir ise şundan herkes emin olsun buranın hem server alanların sayısı düşecek hemde hergün forumda ip ne zaman düşecek konuları 1 ken 10 olacak.

Bunlar sadece benim görüşüm destek verilir yada verilmez sizlerin fikri ama oy vermeden önce 2 kez düşünün.
Aklımdakileri yazmışsın valla çok doğru

Link:
Linklerini gizle
Linki Kopyala

MorningStar.jpg
Server Ip/DNS: CS3.CSDuragi.COM
Clan İsmi: SELECTED

Mesaj gönderen MorningStar.jpg »

En uzun süreli ödeme yapan kişilere öncelik verilmesi gerekli diğerleri zaten 1-3 ay arası sonra ipsini kapatıyor. Sadece uzun süredir açık olabilecek potansiyel bi klanın ip alamamalarını sağlıyorlar. Biraz daha detaylı anlatacak olursam; Aynı sistem devam edecek ancak öncesinde panelden bir bildirim atıldığında örneğin; "Biz xx ipsini 1 yıllık kiralayabiliriz, eğer daha fazla kiralayabilecek birisi yoksa satın almak istiyoruz." tarzında bildiri yollayarak satın alınan bir sistem olabilir.

Link:
Linklerini gizle
Linki Kopyala
Kullanıcı avatarı

burakozdemir58

Mesaj gönderen burakozdemir58 »

TUGRAGAMING yazdı: Cmt May 23, 2020 4:39 pm Hayır Sabit Bir Saat Verilmesi Gerek 12 den 16 a kadar niye ip düşmesini bekleyelim ki sabit bir saat vereceksiniz bizde bakıcaz biz sırf cs düşük ip alacağız diye sabaha kadar yatmıyorduk hep cs ip bekliyorduk şimdi bi sabit saat verirseniz çok iyi olur benim fikrim bu insanları yormaya gerek yok biz müşteriler olarak bunu istiyoruz istediğimizi de verin sabit saat belirleyelim anket yapın ona göre çıksın insanları burada mağdur etmeye gerek yok
Kesinlikle katılıyorum, 12 den 15.00 a kadar bekleyin diyor şuanki sistem sadece bir oyun bir server için 3 saat aralıksız f5 mi atmalıyım? Tamamen gereksiz. Tek bir saat bütün ipler kiralığa düşmeli bu sayede zaman hırsızlığı olmaz hızlı olan kazanır :)

Link:
Linklerini gizle
Linki Kopyala

MorningStar.jpg
Server Ip/DNS: CS3.CSDuragi.COM
Clan İsmi: SELECTED

Mesaj gönderen MorningStar.jpg »

burakozdemir58 yazdı: Cmt May 23, 2020 7:22 pm
TUGRAGAMING yazdı: Cmt May 23, 2020 4:39 pm Hayır Sabit Bir Saat Verilmesi Gerek 12 den 16 a kadar niye ip düşmesini bekleyelim ki sabit bir saat vereceksiniz bizde bakıcaz biz sırf cs düşük ip alacağız diye sabaha kadar yatmıyorduk hep cs ip bekliyorduk şimdi bi sabit saat verirseniz çok iyi olur benim fikrim bu insanları yormaya gerek yok biz müşteriler olarak bunu istiyoruz istediğimizi de verin sabit saat belirleyelim anket yapın ona göre çıksın insanları burada mağdur etmeye gerek yok
Kesinlikle katılıyorum, 12 den 15.00 a kadar bekleyin diyor şuanki sistem sadece bir oyun bir server için 3 saat aralıksız f5 mi atmalıyım? Tamamen gereksiz. Tek bir saat bütün ipler kiralığa düşmeli bu sayede zaman hırsızlığı olmaz hızlı olan kazanır :)
Zaten genelde belirli saatte düşüyor geçenlerde 28 14:30 gibi düştü aynı şekilde 56'da. Ama tabi bazen farklı saatlerde düşüyor haklısınız.

Link:
Linklerini gizle
Linki Kopyala
Kullanıcı avatarı

ulyoS

Mesaj gönderen ulyoS »

MorningStar.jpg yazdı: Cmt May 23, 2020 7:08 pm En uzun süreli ödeme yapan kişilere öncelik verilmesi gerekli diğerleri zaten 1-3 ay arası sonra ipsini kapatıyor. Sadece uzun süredir açık olabilecek potansiyel bi klanın ip alamamalarını sağlıyorlar. Biraz daha detaylı anlatacak olursam; Aynı sistem devam edecek ancak öncesinde panelden bir bildirim atıldığında örneğin; "Biz xx ipsini 1 yıllık kiralayabiliriz, eğer daha fazla kiralayabilecek birisi yoksa satın almak istiyoruz." tarzında bildiri yollayarak satın alınan bir sistem olabilir.
Olabilir, çünkü ;

Bazı insanlar sadece 1 ve ya 2 aylık kiralama gerçekleştiriyorlar.

Link:
Linklerini gizle
Linki Kopyala
Kilitli