Discord sunucumuz açılmıştır, hepinizi bekleriz

https://discord.gg/43gGDQe6tS

/afk eklentisi kaldırılsın

CSDurağını geliştirmek adına önerilerinizi , şikayetlerinizi , taleplerinizi buradan dile getirebilirsiniz.
Aklınıza gelebilecek her konuda CSDurağını ileriye taşıyabilmek için fikirlerinizi bekliyoruz.
Panel,ödeme yöntemleri,mesailer, forum içi yönetim şekli, serverlar,modlar keşke şu olsaydı daha güzel olurdu diyebileceğiniz her fikire açığız.

Moderatör: Moderatörler

Yazar: : cazi53
Gönderilme zamanı: : Pzr May 01, 2022 5:37 pm
Oylama: :
Status: : Yeni

Konu Sahibi
Talep BOTU

Mesaj gönderen Talep BOTU »

Merhaba,

csduragi-genel/oyun-ici-server-listesi- ... 49695.html

Bu konudaki gibi server'ında admin ve slot tutanlara ekstra yönlendirmede üst sıraya alma gibi bi' değişikliğe gitmişsiniz anladığım kadarıyla fakat nerdeyse çoğu server'da şu /afk eklentisinin kurulduğunu görebilirsiniz. Dünyanın en gereksiz, mantıksız eklentisi bana göre. Hala yönlendirme sistemini anlamayıp spec'te oyuncu bırakınca server' a yönlendirme gelmiyor diye ezbere konuşanlar var. (Ciddi anlamda herkes böyle düşünüyor, şaka yapmıyorum) Bu aynı şey gibi server'da hafif lag olunca bakım olur saldırı olur vs.vs. hemen IQ200 admin konsol komutuna amx_cvar sv_unlag 1 yazması gibi. Çünkü bir zeki o komutu giren arkadaşlar. Bir komutla lag sorununa çözüm .

7/24 server'da kendilerini /afk şeklinde bırakanları görebilirsiniz.Bu eklentinin çalışma mantığı da aktif takımda round başı bi' kaç saniye sonra kill çektiriyor ve herhangi bir şekilde frag'a işlemiyor. Esas mevzu, sözde server'da bulunan oyuncu sayısını çok göstermek.

İşin ilginci takım eşitliğini de bozuyor bu sistem bir takımda 4 /afk bırakıldığını düşünelim , diğer takım +4 fazla oyuncuyla oynuyor mesela. Çok saçma değil mi server sahipleri arkadaşlar ? Bu durumda sürekli takımı kaybeden oyuncu serverdan uzamaz mı sizce de ? İstediğiniz kadar el başı 16k para versin. Her el -4 oyuncuyla oynanan roundlar sizce de adaletsizlik yok mu ?

Server'da kendinizi /afk bırakmak istiyorsanız specte bırakabilirsiniz.

Yönlendirmeden gelen user'lar da sizin boş yere /afk olarak işgal ettiğiniz slottan dolayı diğer server'a yönlendirilecek . Sizin açınızdan da zarar bi' durum yani. Bu durumu csduragin'dan bir talep olarak görmeyin server yöneten arkadaşlardan bir talep olarak görün.

Mantığınıza havale ediyorum arkadaşlar. Kolay gelsin.

Link:
Linklerini gizle
Linki Kopyala

mertcankavukk

Mesaj gönderen mertcankavukk »

açıkcası değişik bir yorum olmuş /afk eklentisi kaldırılsın komik durmuş eklenti herhangi bir zarar veya bir sorun yaratmıyorsa kaldırılma gibi bir işlem olacağını zannetmiyorum çünkü adamlar eklenti yapmış kullanıyorlar bunu ancak sunucu sahipleriyle konuşup kaldırtabilirsin oda kime lafın geçerse artık belki haklı olabilirsin ama kaldırılma gibi birşey olacağını zannetmiyorum

Link:
Linklerini gizle
Linki Kopyala
Kullanıcı avatarı

Özcan Örs
Server Ip/DNS: cs3.csduragi.net
Clan İsmi: TIMGaming
İletişim:

Mesaj gönderen Özcan Örs »

Server yönetmeyi ya bilmiyorsun yada öğrenmek istemiyorsun çünkü hayatım boyunca yapacağın
en en en en geteksiz talep bu olmuştur emin olabilirsin. Afk sistemini getiren ilk insanlar dan birisi benim amma ve lakin yukarı da ki yaptığın konuşma tarzı ben yapmıyorum kardeşim ben kendimden örnek verir isem gün içinde afk oyuncularım var ama onlar da iş yerinden girip çalışan insanlar olduğu için afk atıyorlar isleri bitince dönüyorlar, diğer bir husus bir takımda 4 afk demişsin eşitliği bozuyor sözde eğer ki sistemi yapan ben isem bunun da çözümü gene yapan benim kardeşim benim eşitleme eklentim var örnek verirsek bir takımda 4 bir takımda 2 afk var ise el başı 3 3 takımlara afk ları dağıtıp skorları da eşit dağıtıyor. Yani demem şu ki sende clan oyuncu sayını arttır sende bu durumdan faydalan günü geliyor benim 20 clan oyuncum aktif ve hatta bu hergün olan bir durum ( maşallah diyelim de :) ) ama şimdi ben kalkıp bende 5 6 afk var ise ben Bunlar i kicklemem ister 30 ister 5 afk bırakırım buna padişahı gelse karışamaz yani artık gt de adalet yok 3 gün önce 32. Sırada iken sıralama kapandı 3 günde 105 e düştüm botlar yüzünden, ve yönlendirme sistemi aktif oyuncuya göre gelmiyor altını çizeyim bunun yönlendirme sistemi eşit geliyor sadece ek admin veya slot olması senin server ini cs1.6 uygulamasın da en üste çıkarıyor girecek oyuncu direk seni en üstte görüp server ine giriyor yani o sistemin yönlendirme ile alakası yok açık olduğumu düşünüyorum anlamadığın başka bir durum var ise yardımcı oluruz

Link:
Linklerini gizle
Linki Kopyala
Kullanıcı avatarı

cazi53

Mesaj gönderen cazi53 »

mertcankavukk yazdı: Pzt May 02, 2022 12:26 am /afk eklentisi kaldırılsın komik durmuş eklenti herhangi bir zarar veya bir sorun yaratmıyorsa kaldırılma gibi bir işlem olacağını zannetmiyorum çünkü adamlar eklenti yapmış kullanıyorlar bunu ancak sunucu sahipleriyle konuşup kaldırtabilirsin oda kime lafın geçerse artık belki haklı olabilirsin ama kaldırılma gibi birşey olacağını zannetmiyorum
Kalın font ile belirtmiştim. Bu durumu csdurağından ya da Ömer Telli'den komple kaldırın yasaklayın bu eklentiyi anlamında bi' talep yazmadım. Ha normal konu olarak açabilirdin dersen anlarım . Talep başlığı ya da konuları csduragi için talepler içindir denirse ben okeyim. De baktım başlıklara bu konuyu nereye açsam mantıklı olur diye düşündüm bu talep başlığına açtım. Değilse de silinebilir zaten sorun yok.
Özcan Örs yazdı: Pzt May 02, 2022 2:34 am ben kendimden örnek verir isem gün içinde afk oyuncularım var ama onlar da iş yerinden girip çalışan insanlar olduğu için afk atıyorlar isleri bitince dönüyorlar, diğer bir husus bir takımda 4 afk demişsin eşitliği bozuyor sözde eğer ki sistemi yapan ben isem bunun da çözümü gene yapan benim kardeşim benim eşitleme eklentim var örnek verirsek bir takımda 4 bir takımda 2 afk var ise el başı 3 3 takımlara afk ları dağıtıp skorları da eşit dağıtıyor. Yani demem şu ki sende clan oyuncu sayını arttır sende bu durumdan faydalan günü geliyor benim 20 clan oyuncum aktif ve hatta bu hergün olan bir durum ( maşallah diyelim de :) ) ama şimdi ben kalkıp bende 5 6 afk var ise ben Bunlar i kicklemem ister 30 ister 5 afk bırakırım buna padişahı gelse karışamaz yani artık gt de adalet yok 3 gün önce 32. Sırada iken sıralama kapandı 3 günde 105 e düştüm botlar yüzünden, ve yönlendirme sistemi aktif oyuncuya göre gelmiyor altını çizeyim bunun yönlendirme sistemi eşit geliyor sadece ek admin veya slot olması senin server ini cs1.6 uygulamasın da en üste çıkarıyor girecek oyuncu direk seni en üstte görüp server ine giriyor yani o sistemin yönlendirme ile alakası yok açık olduğumu düşünüyorum anlamadığın başka bir durum var ise yardımcı oluruz
Neden coştuğunu anlayamadım. Senin kafanda kurduğun gibi rakip bi' serverım yok yani. Ben normal bi' playerım. Burda x serverı, x kişileri böyle yapıyorlar diye de söylemedim. Naçizane fikrimi belirttim. Serverının doluluğu da inanki beni ilgilendirmiyor, ama imzandaki serverına girmişliğim var.

Bak senin de dediğin gibi serverınızda 5-6 afk isterse 30 olsun istediğimi yaparım diyorsun ya hani. Buna lafım yok, istersen banlarsın keyfine senin bileceğin iş. Ben sadece /afk şeklinde aktif oyunda mı bırakmak mantıklı\ yoksa specte mi bırakmak daha mantıklı demek istedim. He mesela bahsettiğin server benimkisi ise afk ları da oto eşit takıma bölen eklentim ya da ayarım var diyorsun. Ben de bugüne kadar /afk eklentisini kullanan çoğu serverda gördüğümü belirttim ki +4 -4 örneğini verdim.
Gereksiz yere sürtüşmeye gerek yok.
iyi bayramlar herkese.

Link:
Linklerini gizle
Linki Kopyala
Kullanıcı avatarı

Özcan Örs
Server Ip/DNS: cs3.csduragi.net
Clan İsmi: TIMGaming
İletişim:

Mesaj gönderen Özcan Örs »

Spec almak bütünüyle mantıksız bir durum şuan istediğin server e Gir afk ları spec atan bir server göremezsin tabi istisnalar harici :) ama artık sistem böyle kitle olmadığı için kimse afk eklentisini kaldırmaz ve bildiğim kadarıyla csd buna müdahale etmiyor

Link:
Linklerini gizle
Linki Kopyala